sobota, 26 maja 2012

Finroyal daje do 15% za kontrakt lokacyjny


Niedawno rozważaliśmy świetną ofertę firmy Mizar Profit, która miała tajemnicze koneksje z zagranicznymi oddziałami. Przypomnę tylko szybko, że oferuje ona kontrakty rentierskie na ponad 16% a swoje oddziały ma w USA oraz Wielkiej Brytanii o czym pisaliśmy w artykule Mizar Profit daje 15,6% za kontrakt rentierski

Okazuje się, że nie jest to jedyna taka firma działająca na naszym rynku. Druga firmą parabankową, która reklamuje się swoimi powiązaniami z Wielką Brytanią oraz oferuje równie dobrą ofertę jest Finroyal. Jej nazwa jest o wiele dumniejsza bo nie kojarzy się ze słowem mizerny ale królewski bo to właśnie znaczy słowo 'royal'.

Finroyal oferuje praktycznie to samo co Mizar Profit ale nazywa to nieco inaczej. To co u Mizar jest kontraktem rentierskim, Finroyal zwie kontraktem lokacyjnym. O ofercie słyszałem już dawno temu, ale nie zwróciła mojej uwagi ze względu na zbyt długi czas trwania kontraktu.

Finroyal to firma, która zaczęła funkcjonowanie w Warszawie w marcu 2007. W dwa lata później firma rozszerzyła zakres swojej działalności na kolejne wielkie miasta w Polsce a mianowicie na Kraków i Poznań. W zeszłym zaś roku powstała placówka w Katowicach więc zasięg firmy się rozrasta.

Ile zatem Finroyal oferuje za swoje kontrakty lokacyjne?
1 rok - 11%
2 lata - 12%
3 lata - 13 %
5 lat - 15%

Jak widać oferta jest porównywalna do Amber Gold oraz Mizar Profit, nie bawi się jednak w ułamki procenta ale oferuje łatwe do zapamiętania oprocentowanie gdyż nietrudno zauważyć, że końcówka oprocentowania jest równa liczbie lat.  

Wadą opisywanej dziś oferty jest bardzo długi czas lokowania gdyż minimalny okres to cały długi rok. Ów problematyczny długi okres oczekiwania na gotówkę został rozwiązany w inny sposób. W chwili obecnej Finroyal reklamuje 8,2% na rachunku a'vista - a więc gotówki płatnej na każde żądanie czyli coś na zasadzie konta oszczędnościowego. Takiej oferty nie posiada nawet ani Amber ani Mizar Profit. O bankach nawet nie wspomnę bo parabanki zostawiają je daleko w tyle.

Artykuł o Finroyal pierwotnie zamierzałem napisać dopiero w wakacje, gdyż lista artykułów oczekujących na publikację jest bardzo długa. Ale kilka dni temu wybuchła afera wokół tej firmy i z tego powodu publikację oferty przesunąłem na dziś.

Amber Gold oraz Mizar Profit działają dalej w najlepsze. Finroyal za to, choć oferuje najmniej oprocentowane 'lokaty', jako pierwszy wpakował się w kłopoty. Znaleźli się bowiem ludzie którzy zdecydowali się prześwietlić tę firmę i opublikować zebrane materiały. Co to za materiały omówimy jutro.


Ciąg dalszy: Afera wokół Finroyal

1 komentarz:

  1. Pewnie chodzi o:

    http://samcik.blox.pl/2012/05/Finroyal-zdemaskowany-wlascicielem-czlowiek.html

    http://uwaga.tvn.pl/351139,reportaze,krolewski_przekret,wideo_detal.html

    OdpowiedzUsuń