poniedziałek, 9 lutego 2015

SKOK Wołomin - cisza nad trumną czyli ponad 780 poszkodowanych pozostawionych sobie


Jak było do przewidzenia, w ubiegły czwartek sąd warszawski ogłosił upadek popularnego SKOK Wołomin. Prasa ograniczyła się do bardzo lakonicznej informacji o gwarancjach BFG i pracy zarządcy komisarycznego. Koniec kropka.

Nijak nie wspomniano o osobach, które licznie wypowiadają się pod artykułem Kasa Krajowa nie wypłaci nadwyżek ponad BFG dla klientów SKOK Wołomin. Komentarzy zdesperowanych byłych członków wciąż tam przybywa. Jeszcze więcej komentarzy można znaleźć pod artykułem Czarny scenariusz już się spełnił.

Dostałem też maila od jednego z poszkodowanych ze szczegółowym raportem z posiedzenia sądu ogłaszającego upadłość drugiej największej Kasy w Polsce. Czytelnik ten pisze:

Niestety WSZYSCY się od nas odwracają, gdyż tworzymy za małą grupę w przeciwieństwie np. do frankowców, górników i rolników.

W ubiegły czwartek odbyła się sprawa w Sądzie - ogłoszono upadłość - na razie układową. Niestety temat dla wszystkich opcji jest niewygodny: ok. 800 poszkodowanych członków na sumę ca. 120 mln zł.

Wiemy już ile osób zostało poszkodowanych i na jaką kwotę

A jak było na rozprawie?
Garstka publiczności, nie było dziennikarzy, nikogo nie było – tylko kilka osób od nas, trochę niezorientowanych starszych ludzi, kilku mecenasów i kordon przygotowanej do akcji Policji…

Następnego dnia w kilku gazetach ukazała się tylko krótka notatka, ale bez podania konkretnych cyfr - ile jest takich osób i jaką kwotę trzeba im zwrócić...
Dlaczego nawet po ogłoszeniu upadłości media nie podają ilu jest poszkodowanych i na jaką sumę?

Ciiiiiiiisza, która na rękę jest wszystkim stronom, opcjom politycznym, tylko nie nam!
Poszkodowani utworzyli swoje forum na które można wejść tutaj, a także stronę na facebooku o nazwie SKOK jak stracisz czujność - stracisz i pieniądze. Działa od 28 grudnia ubiegłego roku i zawiera dość dużo ciekawych wpisów. 

To nie wszystko. Powstaje też kolejna strona z roboczym nagłówkiem Cel? Obrona tego, co zostało wpłacone do SKOK. Planuje się tam umieszczenie punktu widzenia osób, które tracą swoje oszczędności zdeponowane w SKOK, przez jak czytamy na stronie umywanie rąk przez Kasę Krajową.

Ciąg dalszy: SKOK Wołomin OVER 100K czyli zagubieni w krainie strusi

44 komentarze:

 1. Faktów co do tego tematu starczyło by na książkę. Proszę o więcej szczegółów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nagłaśniać sprawę!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś się orientuje co z wkładami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Daremne żale - próżny trud,

  Bezsilne złorzeczenia!

  Przeżytych kształtów żaden cud

  Nie wróci do istnienia.

   

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,

  Znikomych mar szeregu -

  Nie zdoła ogień ani miecz

  Powstrzymać myśli w biegu.

   

  Trzeba z żywymi naprzód iść,

  Po życie sięgać nowe...

  A nie w uwiędłych laurów liść

  Z uporem stroić głowę.

   

  Wy nie cofniecie życia fal!

  Nic skargi nie pomogą -

  Bezsilne gniewy, próżny żal!

  Świat pójdzie swoją drogą.

  OdpowiedzUsuń
 5. To już jest koniec, nie ma już nic,
  Jesteśmy wolni, możemy iść.
  To już jest koniec, możemy iść,
  Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze powróci IV-Rzeczposolita chce za swoje udziały odzyskać kasę od III-RP złodzieje bezszczelne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przecież ludzie z IV RP Kaczyńscy sprowadzili SKOKI

   Usuń
  2. jak najbardziej, Kaczory braly forse, a pomocy - zadnej

   Usuń
 7. Odzyskasz kasę za udziały nigdy ty głupcze. Udziały przepadają bezpowrotnie. Ludzie stracili tu po kilkaset tysiecy a nawet miliony a ty tu bedziesz piepszył o udziałach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego odzyskam swoje udziały jak zgłosze swoje wierzytelnosci w sądzie dla mnie to sprawa honoru jak walka o odzyskanie niepodległości

   Usuń
 8. gdzie trzeba zgłosić wierzytelność.Czy to już zostało gdziesz ogłoszone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiesili kartkę na drzwiach. Jakie wierzytelności. Skok nic nie ma. Wszystko wchodzi w mase upadlosciowa. BFG bedzie splacane w niekonczonosc. Na co liczymy. Przecież 2 mld kredytów przepadło.

   Usuń
 9. Sam głupi jesteś ładująć kase powyżej 100 tyś euro - bronisz swojej głupoty jak III-Niepodleglości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu się zgodzę. Byłem głupcem. Żadnym skokom nie można ufać!

   Usuń
  2. Sam znajdziesz się w takiej samej sytuacji już niebawem i też będziesz rwał włosy z głowy i dziwił się jak to się stało. Bandziory oskubią wszystkich w tym chorym kraju.

   Usuń
 10. Anonimowy 9 lutego 2015 18:53 nie odpowiadaj na głupie zaczepki, ale sam również nie komentuj głupio i nie filozofuj.
  Nie miałeś tyle pieniędzy to Ciebie to nie spotkało, ale postaraj się wejść w skórę tych osób...

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak. Oczywiście. Tak jak piszecie.

  OdpowiedzUsuń
 12. czy ktos rozmawilal
  zKK skok o ich stanowiskuw naszej sprawie

  OdpowiedzUsuń
 13. Nadal nic nie wiadomo odnośnie sytuacji finansowej SKOKu. A przede wszystkim jakości portfela kredytowego, ile z tych 2,5 mld złotych kredytu da się ozyskac (przy załozeniu, że będą chcieli to zrobić). Zarządcy juz nie wierzę - pod koniec grudnia powiedział na spotkaniu w Wołominie, że osób z lokatami pow. 100 tys. euro jest ok. 100 - a teraz wyszło, że 800. Co znaczy ilość kredytów przeterminowanych brutto i czy ma na myśli ilośc czy wartość i czy są ściągalne. A co z ich zabezpieczeniami. Poza tym wartość bilansowa na koniec czerwca 2014 r. wynosiła ok. 3,1 mld zł (-300mln - wycofane w listopadzie z Kasy Krajowej), co daje 2,8 mld zł, a kredyty i pozyczki to 2,5 mld zł , to pytanie, gdzie jest ok. 300 mln (pomijam "grosze" przedstawionego majątku trwałego). Gdzie jest sprawozdanie finansowe kasy? Zauważan, że zobowiązania wobec BFG i nas to ok 2,4 mld, a więc teoretycznie nieściągalność kredytów na 400 mln nie powinna nam zaszkodzić, a mowa jest o ok. 300 mln. zł kredytów "źle zabezpieczonych". Jeśli popełniłem błąd logiczny - będę wdzięczny za korektę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro nie wiadomo,to na jakiej podstawie sąd ogłosił upadłość?Przecież kredyty są zabezpieczone ,głównie na hipotekach,a to stanowi o dużo większej wartości majątku.W takiej sytuacji powinni doprowadzić do natychmiastowej wymagalności spłat kredytów.Dlaczego posiadacze lokat,w wys.ponad 100k mają ponosić koszt ,a zakredytowani na nieruchomościach nie?Wszystko co robi ten "zarządca" jest grubymi nićmi szyte.

   Usuń
  2. Kredyty są zabezpieczone ale nie w tym skoku. Wasza naiwność trwa w najlepsze. 2 mld kredytów nie do ściągnięcia!!! Trwajcie dalej w swojej naiwności. Ja wtopiłem bardzo dużo.

   Usuń
 14. Piszcie do Luksemburga, tam są wasze oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Luksemburgu kasa jest dobrze zabezpieczona przed takimi jak my frajerami.

   Usuń
  2. I na Cyprze, w Szwajcarii itp. - mafie mają nieograniczone możliwości.

   Usuń
 15. Trwajmy w naszym naiwnym przekonaniu w nieskończoność!

  OdpowiedzUsuń
 16. Strzyżenie owiec przez socjalistów ,przy pomocy pajacyków w osobie m.in."zarządcy",ma na celu wykazanie,że ten kto śmiał mieć więcej niż się należy,powinien być ukarany.Linia strzyżenia po równo to 100000 euro.Tyle wolno mieć.....jeszcze,Lecz wariant cypryjski jest blisko,gdyż socjalizm jest coraz bardziej krwiożerczy.Nikt już nie honoruje prawa własności,nokogo to nie obchodzi.Ważne,żeby w wyborach wygrali ci ,którzy mają wygrać.Ci ,którzy obiecują rozdawnictwo nie swoich pieniędzy.Skąd je wezmą?Odpowiedzcie sobie sami!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Cypr pokazał, że w całej UE bezpieczna kwota do ulokowania w jednym banku to 100.000 EUR. Dysponując większymi pieniędzmi trzeba je dzielić po 100.000 EUR i wsadzać po tyle do poszczególnych banków. Bardzo żałuję wszystkich poszkodowanych, ale wkładać tak wielkie środki do SKOK-u, to było skrajnie niemądre. Te pieniądze przecież nie znalazły się tam dopiero w ostatnich miesiącach, założę się, że ich posiadacze trzymali je tam od daaaawna. I kipieli z radości z powodu najwyższych na rynku procentów. A przecież dopiero od grudnia 2013 SKOK-i w ogóle zostały objęte gwarancjami BFG !!! Wcześniej pierniczono jedynie o własnym systemie zabezpieczeń , który jak się okazało był ściemą dla naiwnych. Mimo wszystko, Kasa Krajowa zamiast umywać ręce powinna wysupłać brakujące 120 milionów - choćby z powodu uniknięcia strat wizerunkowych całego sektora. No, ale chyba uznano, że właściwsza jest inna narracja, czyli, że okraść bogatego to dobry uczynek....

  z17

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwaga! Prawda i tylko prawda. http://prawdaoskok.eu/

  OdpowiedzUsuń
 19. ...prawdaoskok.eu to strona niejakiego "Samyczyka", parobka Michnika, więc daruj sobie... możesz tym straszyć dzieci.

  Natomiast prawdziwa strona http://www.prawdaoskok.pl od paru dni nie działa, podobnie jak strona www.kasapolska.pl. Tłumaczą to awarią, ale jakoś nie chce mi się wierzyć - za długo to trwa. Dywersja samczykopodobnych całkiem możliwa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będziesz taki mądry jak zawieszą skok i złożą wniosek o upadłość! Kasa Krajowa Skok kłamie! Sytuacja Skoków jest tragiczna. Dobrze o tym wszyscy wiemy. Kasa Krajowa Skok zostawiła blisko 800 członków Skoku Wołomin na lodzie! KNF potwierdza fakty. Skoki to parabankowe wydmuszki na skraju bankructwa z kreatywną i zafałszowaną księgowością. Kasa Krajowa wyprowadza środki z kraju. To największa organizacja przestępcza! Prawdziwa prawda jest tu: http://prawdaoskok.eu/

   Usuń
 20. Informacja o wysokości środków gwarantowanych przez BFG nie była tajna. Ryzykowałeś - to teraz nie płacz!

  OdpowiedzUsuń
 21. http://pis-da.blogspot.com/2015/02/nie-dla-zysku.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobno sąd w Warszawie 16 lutego wyznaczył sędziego komisarza do którego można zgłaszać wierzytelności skoku Wołomin ponad sumę gwarantowaną100 tyś euro jeżeli ktoś z was już to zrobił to proszę niech napisze jak to trzeba wszystko wykonać krok po kroku i czy można to zrobić bez pomocy prawnika ile jest czasu na zgłoszenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wypełnić jak chcesz - formularz jest uniwersalny czyli taki żeby nam utrudnić wypełnienie, podobno wzywają do uzupełnienia (już to sobie wyobrażam). Ja zrezygnowałem, bo szkoda mi czasu i energii na przegraną sprawę. BFG może odzyska za wiele lat te średnie 2% i niech się cieszy.

   Usuń
 23. Zapisz się do Stowarzyszenia - nie daj się wydymać, bo z masy upadłościowej NIC nie otrzymasz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się daliśmy wydymać. Reszta to tylko bicie piany i jak ktoś chce - nabijanie kabzy adwokatom.

   Usuń
 24. Podzielam powyższą opinię o masie upadłości. Sam nie wiem czy wogóle składać wniosek bo to sprawa beznadziejna. Jeśli złożę to wypełnię tylko podstawowe rubryki z kwotą i załącznikami i tak zrobią co będą chcieli.
  A dalszymi postępowaniami to można do śmierci karmić prawników. Ale czytajmy co ludzie piszą może ktoś jeszcze coś wymyśli. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Uważam ,że działanie stowarzyszenia nie będzie miało wpływu na zwrot oszczędności o tym decydują przepisy prawa upadłości żaden strajk przed KNF w Warszawie nic nie pomoże przepisy jasno określają,że do 100 tys euro zwraca BFG a ponad tą sumę oszczędności można uzyskać z masy upadłości a jak pieniądze są małe to każdy musi sam zdecydować czy warto się o to starać czy nie sędzia komisarz dzieli wszystko z zgodnie z prawem [a nie na widzi mi się]trzeba składać wierzytelności u sędziego komisarza jak najszybciej bo mogą być błędy formalne a czasu jest 3 mieśiące i to wszystko co można zrobić pozostaje tylko czekać na wiadomośc od sędziego o kwocie zwrotu i terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo wąskie spojrzenie na prawo .Przecież np. można dokonać cesji wierzytelności na Kasę Krajową, to jest jak najbardziej legalna instytucja - ale do tego potrzebna jest decyzja "polityczna" i dobra wola ze strony KK

   Usuń
 26. Kasa krajowa jest instytucją legalną tylko cesja jest nie legalna dobra wola nie podlega pod paragraf pieniądze ponad limit BFG mogą w legalny sposób przejąć a pieniądze z masy upadłości jeżeli takię będą również kto będzie wiedział ile ich było . Wszystko co się teraz będzie działo to już jest poza kontrolą BFG i KNF zaczyna się taniec rekinów nad zdobyczą .Mimo to złożę swoje wierzytelności może mi coś skapnię.

  OdpowiedzUsuń
 27. cesja jest legalna - odsyłam do art. 509 i n. KC. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak dalszych wpisów świadczy o zabijaniu wieka trumny. Zresztą to samo dzieje się na over 100k. Mamy wyjątkowego pecha i tyle.

   Usuń
 28. trzeba będzie jeszcze raz przycisnąć kasę krajową. mój prawnik poinformował mnie, że znalazł istotne argumenty, które na pewno nie są wygodne dla zarządu. myślę, że KK nie będzie mogła się wymigać. Trzeba ich naciskać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. A ile ten prawnik pobrał za te "konkretną" poradę?

  OdpowiedzUsuń