niedziela, 15 stycznia 2012

Tajemnicze inwestycje


Dziś ostatnia, czwarta część cyklu porady doradcy na Lokacie z kuponem. Co ciekawe na stronie Idei Bank w zakładce Inwestycje nie ma żadnej oferty dla masowego klienta co można sprawdzić tutaj. Tajemnicze inwestycje przyciągają uwagę. Jeżeli chcemy poznać szczegóły musimy zapytać doradcę o ofertę inwestycyjną. Czytelnicy mojego bloga mogą jednak tą ofertę poznać tutaj.

Wszystkie 4 oferty są co prawda ważne do końca stycznia, ale można wyrobić sobie pogląd na co zwracają doradcy uwagę, mamy też okazję przyjrzeć się im krytycznym okiem porównując je z prawdziwymi danymi. Jestem też raczej pewien, że subskrypcja będzie przedłużana bo podawanie terminów ma z reguły na celu zakomunikowanie klientowi jest okazja decyduj się szybko, bo wkrótce jej nie będzie. Jak zatem wygląda ostatni as w rękawie?

Ostatnia oferta była strasznie długa przytaczam ją tutaj jednak w całości: (tak jak trzy poprzednie brązową czcionką)

MY LIFE
Kwartalny Profit i Kwartalny Profit Plus
Kwartalny Profit (100% składki to inwestycja)
Kwartalny Profit Plus ( 30% to inwestycja, 70% depozyt)
przygotowane we współpracy z MyLife Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie S.A (w późniejszym czasie nastąpi oficjalna zmiana nazwy Towarzystwa na OpenLife).

Okres subskrypcji do 31.01.2012 r.
Minimalna Składka: 3000 zł
Wiek w dniu przystąpienia: ukończone 18 lat, nie przekroczone 75 lat
Do najważniejszych zalet produktów Kwartalny Profit i Kwartalny Profit Plus należą:
kwartalna wypłata potencjalnych zysków
100% ochrony kapitału na koniec Okresu Odpowiedzialności
sprawdzony model dynamicznego zarządzania, który daje możliwość stabilnego zarabiania niezależnie od sytuacji rynkowej, a więc zarówno na wzrostach, jak i spadkach
znacznie wyższy potencjał zysku w porównaniu do tradycyjnych lokat rentierskich
dostęp do bardzo szerokiego spektrum rynków towarowych,
brak ograniczenia zysku
brak ryzyka walutowego 

 
Potencjalne zyski uzależnione są od wyników indeksu RBS VC Aquantum Pegasus Zeus Index (QuampoTM PLN) ER 7.25% („Aquantum Pegasus Zeus”) - strategii opartej o rynki towarów i surowców.

Historyczne symulowane wyniki indeksu w okresie 10.1997–06.2011 kształtowały się na poziomie 15,70% (średnioroczna stopa zwrotu), co daje 654,76% (stopa zwrotu w całym okresie symulacji).

Tak dobre wyniki indeksu oznaczają średnie, kwartalnie wypłacane zyski z symulowanych 10-letnich inwestycji na poziomie 6,58 % wypłata co kwartał.

Indeks RBS VC Aquantum Pegasus Zeus Index (QuampoTM PLN) ER 7.25% pozwala uzyskiwać dodatnie stopy zwrotu bez względu na sytuację rynkową, dzięki możliwości obstawienia zarówno wzrostu jak i spadku cen wybranych towarów i surowców. Strategia koncentruje się na rynkach o dużej płynności i niskich kosztach.

Dodatkowo w KWARTALNY PROFIT PLUS, klient otrzymuje wysokooprocentowany depozyt tj:

inwestycja 30% składki w strategię opartą na indeksie RBS VC Aquantum Pegasus Zeus Index (QuampoTM PLN) ER 7.25% (wypracowane zyski są wypłacane kwartalnie w okresie 10 lat).

depozyt 70% składki – 7% brutto w pierwszym roku i 6 brutto w kolejnych latach.
Dużo opisów ma pewnie zrobić wrażenie super produktu finansowego o mądrych długich nazwach. Tak naprawdę indeks RBS (+długa nazwa) od którego zależą potencjalne zyski to nowo powstały indeks. Nie podano mi żadnego wykresu ale powód jest taki, że nie ma tu co pokazywać bo wygląda po prostu nieciekawie.

 
Ocena obu produktów:

1 Kwartalny profit – odpada z marszu bo całość środków (100%) idzie w ten nieciekawie wyglądający indeks który ma nam generować zyski.

2 Kwartalny profit plus – jest na pewno ciekawszy bo tylko 30% jest zainwestowane w ten nieciekawy wykres. Pozostałe 70% jest lokowane na 5,67% netto w pierwszym roku (po odliczeniu podatku Belki) a zaledwie 4,86% netto w latach następnych.Biorąc pod uwagę 10 letni okres inwestycja wydaje się bardzo nieciekawa. Ochrony kapitału tutaj tak naprawdę nie ma co wyjaśnię we wpisie który pojawi się pojutrze. Reklamowany potencjał zysku zwykle bywa tylko potencjałem czyli czymś co można było uzyskać ale niestety zwykle się nie udaje. A najgorsze w tym wszystkim jest to że my tak naprawdę nie wiemy co się dzieje z naszymi pieniędzmi.Cóż ja przyszedłem do doradcy nie po porady, ale po atrakcyjną lokatę. Konstrukcja lokaty wymaga jednak wysłuchania propozycji. A jakie były każdy może ocenić teraz sam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz