poniedziałek, 4 stycznia 2016

Problemy z przelewami w Raiffeisen oraz ostatnie dni na 3% w Millennium


Ostatnie dni to jakaś istna masakra z działalnością bankowości w Polsce. Do problemów opisanych w poprzednich artykułach czyli kilkugodzinną blokadą środków w Idea bank czy znikającymi kontami maklerskimi w Alior doszedł bezawaryjny jak dotąd Raiffeisen.

Nadszedł w końcu raczej mało oczekiwany dzień ewakuacji środków z Raiffeisen. W tym celu przygotowałem sobie całą listę kont do przelewów. Tymczasem już przy pierwszej próbie dokonania przelewu dostałem taki komunikat:Czyżby system dziś miał masową ewakuację środków i miał problemy z ich bieżącą obsługą? Też tak macie? 

W Millennium już nie jest to eksponowane na stronie głównej lecz ukryte

A na marginesie, gdzie poza Idea bank ewakuujecie swoje środki? Ja między innymi wracam do Millennium, gdzie tylko do 9 stycznia powracający mogą jeszcze liczyć na 3%. To ciekawsza opcja od propozycji Idea banku, dają bowiem dostęp do gotówki w dowolnym momencie bez utraty oprocentowania.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Millennium z 3% do 100 tysięcy

Warto jednak pamiętać, by we wniosku odznaczyć domyślne ubezpieczenie Pakiet Bardzo Pomocny.Na marginesie zdziwiłem się, że przy wyborze opcji z przelewem z jednej strony jesteśmy proszeni o przelew na minimum 10 zł, to dodatkowo nie jest to przelew natychmiastowy.
 

10 komentarzy:

 1. Do millenium na te 3% to tylko na 3mc a w Ideii z tego co kojarzę to można na 14.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za to nie blokujemy środków, wypłacać możemy nawet trzy razy w ciągu tych trzech miesięcy. Każdy wybiera to co lubi.

   Usuń
 2. Lokaty, lokaty... 30 grudnia kupiłem funta po 3,74 a wczoraj sprzedałem po 3,85. I mam w tydzień zysk jak z tej 14-miesiecznej lokaty w IDEI

  OdpowiedzUsuń
 3. Od kiedy funty są po 3,74 zł. Z tym co piszesz mijasz się z prawdą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodziło o 5,74 i 5,85.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakbyś kupił dulara na początku 2015 roku po 3,20 a sprzedałbyś (ostatnio był ponad 4,00), to miałbyś 25% zysku. I bez napinki. :)

   Usuń
  2. Przy obecnym poziomie procentowym lokat najlepsza ewakuacją będzie chyba skarpeta. Zwłaszcza, że w powietrzy wisi ustawa pozwalająca bankom sięgać po oszczędności klientów celem ratowania własnych "4-ch liter". Na Cyprze zabrali ludziom kasę bez żadnych skrupułów.

   Usuń
 5. Wiadomo było, że gdy PiSuary dojdą do władzy to złotówka poleci na łeb na szyję... I to sie stało. Mądrzy ludzie kupowali euro i dolary już w lecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja tam dam szansę i póki co zostanę przy Idea Bank. W sumie nie mam powodów do narzekań, jak czytam co się dzieje w innych bankach ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, pomimo podwyżek cen w wielu innych bankach Idea Bank trzyma się tych samych cenników.

   Usuń