poniedziałek, 15 grudnia 2014

Kasa Krajowa nie wypłaci nadwyżek ponad BFG dla klientów SKOK Wołomin


Czytelnicy przez cały weekend rozprawiali sobie na FpG na temat możliwości otrzymania zwrotu środków których nie obejmują gwarancje BFG czyli powyżej ustawowej kwoty 100 tysięcy euro. Wiadomo już, że niestety nie będzie możliwy zwrot środków ze strony Kasy Krajowej, która robiła takie wypłaty dla członków SKOK Wspólnota.

Otrzymałem właśnie informacje dotyczącą stanowiska Kasy Krajowej w stosunku do deponentów posiadających lokaty w SKOK Wołomin. Wygląda ona następująco:Szanowni Państwo,

Przepis, który umożliwiał wypłatę członkom SKOK środków pieniężnych powyżej gwarantowanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny kwoty 100 tysięcy euro przestał obowiązywać i obecnie Kasa Krajowa nie ma prawnej możliwości wypłacania takich środków.
W terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy z 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo kredytowych (czyli od dnia 27 października 2012 do 27 października 2014 r.), zgodnie z jej art. 91,  ze środków funduszu stabilizacyjnego mogły być finansowane wydatki na pokrycie roszczeń członków kas z tytułu zgromadzonych w kasach środków pieniężnych - w przypadku ogłoszenia upadłości takiej kasy lub prawomocnego oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości ze względu na to, że majątek tej kasy nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania.
W okresie obowiązywania tej normy doszło do upadłości SKOK Wspólnota i Kasa Krajowa na jej podstawie dokonała ze środków funduszu stabilizacyjnego wypłaty na rzecz członków tej kasy. W chwili obecnej norma ta już nie obowiązuje i Kasa Krajowa nie ma możliwości dokonywania z funduszu stabilizacyjnego jakichkolwiek wypłat na rzecz członków spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, nawet jeżeli doszłoby do ogłoszenia upadłości kasy.
Dodatkowe informacje uzyskają Państwo na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego: https://www.bfg.pl/  oraz na stronie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wołomin":  http://skok.wolomin.pl/, również o sytuacjach w których wartość przekracza 100000 EURO.
Z poważaniem,

Krajowa Spółdzielcza Kasa
Oszczędnościowo-Kredytowa


Ciąg dalszy: SKOK Wołomin - cisza nad trumną czyli ponad 780 poszkodowanych pozostawionych sobie

185 komentarzy:

 1. To straszna wiadomość dla osób z powyżej 100 tysiącami, ale równie straszna nauczka. Czyżby nie wiedzieli o nadwyżce i braku ochrony ze strony BFG??? Ciekawym czym się kierowali ładując forsę w jeden SKOK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie o z jednej strony wydawało by sie ze w lokaty inwestują ludzie "ostrożni" i skoro obracają takimi kwotami to powinni wiedzieć o ryzyku powyżej 100000. Z drugiej strony jak lubią większe ryzyko i większy procent to maja np obligacje. Dziwne to trochę ...

   Usuń
  2. Tym się kierowali, że zdążą na czas zredukować nadwyżkę przelewając ją na zewnątrz.

   Usuń
 2. Zero... Zero... Zero...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze się czujesz inteligentny inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 4. A co z udziałami miałem ich 25 szt. to 750 zł. dla mnie dużo - czy jest jakaś możliwość odzyskania -?

  OdpowiedzUsuń
 5. Udziały dochodzić przez komisarza-sądowego z masy upadłościowej! i domagać się ich od Kasy Krajowej! W temacie udziałów Kasa Krajowa nie przedstawiła swojego stanowiska...

  OdpowiedzUsuń
 6. POLCAN , trzy blogi a w nich to samo. Swiat na Wolominie sie nie konczy!
  Oby w kasie bylo tyle kasy zeby Wam wyplacic! Bo jak nie to sami jestescie sobie winni. Normalny, słysząc to co sie działo w koło, juz dawno zabrał kase i poszedł do domu.a tu nawolywanie-zostanmy, sprawdźmy bfg i inne hasla. Tylko po to by zabezpieczyć swoj interes. Bo nie wiadomo bylo czy prezesy kasy nie uplynnili. I gdyby doszło do mosowego zabierania srodkow z wolominka to moglo by byc roznie. Prawda?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego KNF nie dało ostrzeżenia, jak czyni to dla innych firm ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan, możesz podać źródło tej informacji? Nigdzie oficjalnie tego nie publikują.
  W ogóle na stronach SKOK o Wołominie i sytuacji jego członków panuje cisza
  http://www.skok.pl/o-skok/aktualnosci
  FX

  OdpowiedzUsuń
 9. gdyby ktoś był w takiej sytuacji trzeba się zebrać to tylko 90-100 osób

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem nadwyżkę 170000 - zabrakło 2 tygodnie do ewakuacji. Pani dyrektor osobiście przekonywała mnie żeby poczekać, bo stracę 20000 odsetek i kapitału. No i dałem się namówić... Oszuści, cwaniacy, złodzieje i nawet nie wiadomo do końca kto. Z masy upadłości (jeśli upadnie) to najpierw będą zaspakajać np. pracowników, BFG i zostanie... mniej niż zero. Piszcie towarzysze niedoli jak coś wiecie.

   Usuń
  2. Witam również straciłem sporo... Skok umywa ręce zbywa gotowymi tekstami kopiuj wklej nie patrząc na to jaki negatywny wpływ możemy wywrzeć na ich dobre imię w sytuacji gdy naprawdę nie odzyskamy pieniędzy w porównywalnym czazie co klienci skok wspólnoty . Zawiesili stronę skokwspolnota.pl gdzie było info o zwrocie dla skok wspólnota! Kontakt do mnie nabiciwskok@gmail.com

   Usuń
 10. polcan obijasz się? nowy temat na PP1 już powinien wisieć o terminie wypłaty kasy z BFG dot. SKOKu Wołomin: https://www.bfg.pl/ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracuję jeszcze na etacie i tutaj mam też obowiązki.
   Blog to tylko hobby i wpisuje coś jak jest czas, lub po nocach jak ostatnio...

   Usuń
 11. ja mialem 100 000 ponad gwarancje i 21 udzialow.bede czekal do wyroku sadu o upadlosci i bede atakowal syndyka w w-wie.moze cos dostane z masy upadlosciowej a i raty z kredytow i pozyczek tez przeciez wplywaja,

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy takiej postawie Kasy Krajowej, która teraz istnieje sama dla siebie, gwarantuje szybszą ich likwidację i całego sektora skok niż sami się spodziewają.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kasa Krajowa to instytucja sama dla siebie. Jak na czas nie otrzeźwieją i nie wspomogą poszkodowanych członków zrobię wszystko aby przyczynić się w jak największej mierze do ich upadku. Panie Prezesie Kasy Krajowej dla kogo Wy istniejecie?!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też, Panie Prezesie Kasy Krajowej Skok, w wypadku nie pokrycia roszczeń członków dot. sum niegwarantowanych, zrobię wszystko aby żadna osoba na którą mam jakikolwiek wpływ nigdy nie zadała się z systemem skok w jakikolwiek sposób a osoby już będące członkami kas doprowadzę do wypisania się z kasy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Prezesie Kasy Krajowej, gdzie jest solidarność - podstawowa idea spółdzielczości? w przypadku nie wypłacenia sum ponad limit również podejmę wszelkie działania co Panowie wyżej. Tak nie może być

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja i dwie osoby które znam podejmiemy wszelkie możliwe sposoby żeby odzyskać te środki jak to mówią kropla drąży skałę

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja i kilka osób które osobiście znam zostali nabici w skok zrobimy wszystko żeby odzyskać kasę jak to mówią kropla drąży skałę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram wszystko co wyżej na temat krajowej SKOK - jeśli nie pomogą oszukanym ludziom - mimo przepisów, to inni też będą się wycofywać ze SKOKÓW, bo to już wtedy kwestia honorowa. Jestem jeszcze w innym SKOKU ale tylko do końca lokaty.

   Usuń
  2. Przyłączam się do opinii na temat krajowej SKOK. Po zakończeniu lokat w innych SKOKACH wycofuję się na zawsze - niestety do banków. To kwestia zachowania krajowej wobec ludzkiego nieszczęścia, bo konkurencja odsetkowa przestała istnieć.

   Usuń
 18. Nasze straty to promil w stosunku do tego co zostaje wypłacone przez BFG , szacuję ,że nasza setka na razie traci ok. 20 mln. zł Podstawowe pytanie czy syndyk w pierwszej kolejności zaspokoi klientów czy BFG. Jeśli to pierwsze to to jest duża szansa na odzyskanie pieniędzy , jeśli to drugie ........... Mam jednak czarne myśli że stracę połowę swoich oszczędności życiowych.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zaufałem skokom w 100%. Jak na razie utraciłem większą część dorobku swojego i rodziny. Pane Prezesie Kasy Krajowej proszę podjąć kroki w celu ratowania swoich członków i ich rodzin.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy więcej żadnego SKOKu. Straciłam ok. 50000 zł, nie licząc odsetek których wielkości nie znam, ponieważ nie dostałam zadnego rozliczenia. Wycofałam swoje udziały ze SKOK Wesoła. Wszyscy powinniśmy wycofywac udziały, bo myślę, ze to koniec SKOKow

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeżeli Skok Wołomin nie ureguluje moich należności, a straciłem ponad połowę dorobku dwóch pokoleń, zrobię wszystko aby Kasa Krajowa Skok została zlikwidowana. Ta organizacja zamiast dbać o dobro członków Skok wyprowadza pieniądze do krajów beneluxu. Panie Prezesie Kasy Krajowej Skok żądamy wsparcia dla członków Skok Wołomin. To członkowie tworzą system skok a nie Pan i Kasa Krajowa. Bez skoków i członków nie ma Pan racji bytu! Sprawę nagłośnię w mediach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy upadłości Wspólnoty nie było żadnej informacji o podstawie prawnej - w/w przepisie i jego czasowości. Gdyby była od kogokolwiek - głównie powinna być informacja od krajowej SKOK, to ja i sądzę wielu innych wycofałoby nadwyżki. Oczywiście nie mówiąc o braku jakiegokolwiek ostrzeżenia od k. SKOK i KNF. Wbili nam noże w plecy!

   Usuń
 22. Cały czas liczę na wypracowanie przez Krajową jakiegoś modelu finansowania, jeśli nie to będzie tragedia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TYLKO KRAJOWA SKOK mogłaby nam pomóc ale musiałaby znaleźć prawną podstawę do działania i może wolę polityczną. Te pieniądze uratowałyby ludzi, system SKOK i spokój dla zarządzających tym systemem.
   PANIE PREZESIE to byłoby najlepsze co zrobilibyście w życiu - pomyślcie!

   Usuń
 23. ZAPRASZAM NA FORUM LUDZI POSZKODOWANYCH, OSZUKANYCH, WYKORZYSTANYCH, OKRADZIONYCH PRZEZ SKOK WOŁOMIN. ADRES WWW: skokwolomin.com.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podanie obcej osobie skanu wyplaty z pko z bfg to lekka przesada. Tam są kompletnie wszystkie dane osobowe. Bloger z tego blogu skokwolomin.com coś kombinuje. Skok mnie wyrąbał i jeszcze mam dane obcej osobie przekazać. To wszystko jest chore . A to ja tu temat zacząłem.

   Usuń
  2. myślę, że źle kombinujesz

   skok Ciebie wyrąbał, ale zastanów się po co to robi ów bloger?

   Usuń
  3. DANE SĄ PO TO BY DOSTĘP DO FORUM MIAŁY FAKTYCZNIE POSZKODOWANI W SKOK WOŁOMIN A NIE KRET Z SKOKU WOŁOMIN CZY KRAJOWEGO SKOKu. ONI TYLKO CZEKAJĄ BY NIC NIE WYPŁACIĆ! W ODPOWIEDZIACH POSZKODOWANYM UMYWAJĄ RĘCE ZMIENIONĄ USTAWĄ O SKOK!

   Usuń
  4. 31 grudnia zarejestrowałem się na tej stronie do dzisiejszego dnia nie mam żadnej odpowiedzi na mailu , a mój login nadal jest nieaktywny.

   Poszkodowany

   Usuń
 24. Niech Kasa Krajowa i KNF jak tak dobrze pilnowali i nadzorowali ten SW niech oni teraz zwracają ludzią pieniądze ponad limit BFG. A jak nie to niech rząd rozwiąże te instytucje bo są nie przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 25. Te całe skoki i ta wredna Kasa Krajowa to banda kolesi, to układy, powiązania, banda naciągaczy i złodzieji to Kasa Krajowa Skok z tym cwaniakiem Prezesem. Całe te prawo spółdzielcze jest porąbane, niejednoznaczne, oszukańcze. Skoki oszukują na sprawozdaniach, na wynikach finansowych, mają wszystkie kredyty na czas nie spłacane, robią długi i przynoszą stratę, kreatywna księgowość, wyprowadzają kasę do Luxsemburga-tam właśnie jest nasza kasa. Zlikwidować tą zarazę i to zaraz a szczególnie Kasę Krajową-bandę cwaniaków biorących kolosalne wynagrodzenia. Przecież były prezes Bierecki brał prawie 600 tys. na miesiąc. Pozamykać tych złodzieji razem z SW!!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. zaraz, zaraz, dlaczego tak szybko zamykać???

  niech najpierw zwrócą resztę kasy dla członków SKOK >100tys. euro

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Prezesie Krajowej prosimy o wsparcie! Trzeba sobie odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: Czy Kasa Krajowa istnieje dla członków spółdzielni czy członkowie spółdzielni istnieją dla kasy?!

  OdpowiedzUsuń
 28. Popieram pytanie. Panie Prezesie Kasy Krajowej! Ważą się teraz losy zaufania do reszty skoków. U mnie w rodzinie dalszej i bliższej wszystkich namówiłem do przejścia do skoków już parę lat temu. Ja pierwszy pożałowałem i to tak z grubej rury. Straciłem ponad połowę dorobku całej rodziny. Panie Prezesie Kasy Krajowej proszę pomòż poszkodowanym członkom Skok Wołomin. Czy musi dojść do tego abym teraz wszystkich z rodziny ( kilkadziesiąt osób) przenosił do banków. Czy skoki już całkowicie muszą stracić zaufanie społeczeństwa, które tak długo było tworzone?!

  OdpowiedzUsuń
 29. Jedna z tego skoku ma spis ponad 40-tu polityków (kontakty itp.) , którzy mieli powiązania z tym skokiem i robili z nim interesy.

  OdpowiedzUsuń
 30. Mi osobiście to się wydaję i mam takie przeczucie ,że ci co pobrali kredyty i spłacają raty w SKOK WOŁOMIN to będą ścigani przez komorników i windykatorów , żeby oddali pieniądze a o tych co mieli ponad BFG zarząd komisaryczny i kasa krajowa będą milczeć, albo powiedzą ,że trzeba było nie trzymać tyle pieniędzy ponad limit.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ujawnić do mediów te powiązania dużej liczby polityków ze skokiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej lojalni i oddani członkowie tego skoku zostali najbardziej poszkodowani.

   Usuń
  2. I ufający oszukańczym sprawozdaniom finansowym "niezależnych" audytorów

   Usuń
 32. Ufającym dobrym zamiorom Kasy Krajowej, KNF, Zarządcy Waldemarowi Stawski, który nas w perfidny sposób oszukał.

  OdpowiedzUsuń
 33. Waldemar Stawski-pracownik mbanku, zarządca komisaryczny w Skok Wołomin oszukał członków tego skoku. To oszust i złodziej. Pozbawił dorobku całych rodzin. To kłamca i obłudnik. Uwaga też na mbank. Ja już im kompletnie nie wierzę.

  OdpowiedzUsuń
 34. Wszystko co pochodzi z mbanku to qrestwo. Stawski to gnida i śmieć.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja też jestem poważnie poszkodowana przez Skok Wołomin. Gdzie szukać pomocy?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niech Pani wpisze skok wołomin Over 100K izarejestruje na tym panelu

   Usuń
  2. ZAPRASZAM DO GRUPY POSZKODOWANYCH PRZEZ SKOK WOŁOMIN, JEST NAS JUŻ PONAD 30 OSÓB. ADRES STRONY POSZKODOWANYCH: SKOKWOLOMIN.COM.PL

   Usuń
  3. Zarejestrowałem się na tej stronie ponad miesiąc temu , nie mam żadnej odpowiedzi , mój login jest nieaktywny a mail zblokowany.... jako już zarejestrowany....

   Usuń
 36. Mimo tego,że jest strona dla poszkodowanych przez SKOK WOŁOMIN to jeżeli ktoś coś wie i ma jakieś wiadomości na temat to piszcie o tym. Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi ,że najbardziej poszkodowani zostali ci lojalni i oddani członkowie Skoku Wołomin to chciałbym jeszcze dodać ,że tacy właśnie ludzie co mają [ więcej] oni właśnie przyczyniają się najbardziej do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Czy nikt o tym na szczeblu władzy nie pomyślał .Nie dopuszczam do wiadomości ,że mógłbym stracić pieniądze ponad limit BFG Jeżeli tak się stanie to moje rozumowanie na temat powinności państwa i zaufania do instytucji państwowych zmieni się [jednym wypłacają wszystko a drugim nie bo jakiś tam paragraf się skończył] Obowiązkiem SKOKU WOLOMIN jest informowanie poszkodowanych co dalej następuje w tej sprawie [ Zarząd Komisaryczny] Uczciwemu człowiekowi coraz trudniej żyć w tym kraju Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych i byłych członków SKOK.

  OdpowiedzUsuń
 37. Pomimo,że istnieje strona dla pokrzywdzonych przez SKOK WOŁOMIN to jeżeli ktoś wie coś na temat co dalej to proszę piszcie .Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi ,że najbardziej lojalni i oddani członkowie SKOKU najbardziej zostali pokrzywdzeni to zgadzam się i chciałbym jeszcze dodać ,że właśnie tacy ludzie najbardziej przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego kraju poprzez swój kapitał. Nie dopuszczam do siebie myśli ,że mógłbym straćić pieniądze ponad limit BFG.Jeżeli tak się stanie i nie odzyskam swoich pieniędzy to moje zaufanie do państwa polskiego zmieni się całkowicie [jednym członkom kasy wypłaca się wszystko a drugim nie bo jakiś tam paragraf się skoczył] .Uznam to za zwykłe złodziejstwo za przyzwoleniem państwa .Obowiązkiem zarządu komisarycznego jest informowanie byłych członków SKOK WOŁOMIN o dalszych działaniach w tej sprawie , wypłaty środków ponad limit BFG i jej szczęśliwego zakończenia .Pozdrawiam wszystkich członków byłej już KASY WOŁOMIN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wyczytałem na temat upadłości Wspólnoty to w przypadku upadłości BFG będzie "zaspokajany" w II kategorii, a my jesteśmy w dalszej (IV?). Dopóki nie zaspokoją BFG - co przy sumie ponad 2 mld jest raczej nieprawdopodobne - to nie ruszą dalszych, czyli nas. Na dziś tylko krajowa SKOK i jakaś prawna furtka może być dla nas nadzieją. Jeśli nie to...gorzej niż Amber Gold.
   Myślę, że to forum na tyle się skonsolidowało, że warto tutaj pisać - niech sobie wszyscy czytają.

   Pozdrawiam poszkodowanych, do których sam należę.

   Usuń
 38. Waldemar Stawski - Zarządca Komisaryczny w Skok Wołomin - niech zacznie z nami rozmawiać a nie ukrywać się pod ochroną Policji i niech zacznie odbierać telefony. Czy mamy zrobić protest przed jego domem? Jak uważa się za przyzwoitego człowieka niech zacznie z nami rozmawiać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem też poszkodowana.Zupełnie nie wiem do kogo się zwrocić.Proszę o pomoc.

   Usuń
 39. Waldek, jo Cie na razie yno prosza! Potym inoczyj bydymy godać!

  OdpowiedzUsuń
 40. Proponuję zrobić protest w miejscu jego zamieszkania. Info tylko dla zainteresowanych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy to wiarygodne info (dziennik.pl gazeta.pl) ale parę tygodni przed wnioskiem Stawskiego klienci wyciągnęli ok. 300mln z depozytów, co przy jednoczesnym niespłacaniu większości kredytów musiałoby doprowadzić każdą instytucję do braku płynności i stanu zawałowego.
   Jednocześnie mam info od specjalisty prawnika, że nasze roszczenia to kategoria zaspokajania roszczeń - dopiero IV czyli jak napisałem wcześniej - gorzej niż Amber Gold, bo tam nie było BFG. (roszczenia ponad 2 mld kategoria II.

   Usuń
  2. Podaję kontakt do w/w prawnika, który oferuje bezpłatną konsultację, pomoc - mec. Michał Hajduk 601-153-747 (http://w upadłości.pl/skok-wspólnota...)

   Usuń
 41. Podaj jego adres zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nic nie da, a jeszcze się narażacie. On i inni już zrobili swoje i teraz cała siła państwa będzie ich chronić (i KNF i K.SKOK). Taka tragiczna dla nas rzeczywistość. Tylko legalne środki prawne mogłyby być skuteczne.

   Usuń
 42. Cała nadzieja w Kasie Krajowej, chyba że BFG zrezygnuje ze swojego roszczenia albo pozwoli się w ramach ugody zaspokoić nam wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 43. Przy stracie kilkuset tysięcy cała ta sytuacja jest nerwowo nie do zniesienia. Wykończenie nerwicowe i całkowity rozstrój człowieka jest nie do opisania!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pozwólmy żeby nam oprócz pieniędzy odebrali zdrowie, które jest najważniejsze! Trzeba przewartościować cele i prorytety. Ważne, że nie my spowodowaliśmy ten upadek i że jednak coś zostało.
   Ja już przeżyłem straty na giełdzie, funduszach, a po tym "skoku" to nauka doiegłą końca. a gangsterzy niech sobie skaczą.

   Usuń
 44. i tutaj człowiek inwestował w pewny instrument - LOKATĘ - a nie jakieś niepewne papiery, obligacje komercyjne itd.

  OdpowiedzUsuń
 45. Tylko Skok był niepewny. Co pół roku złe informacje. Ja już jestem na skraju załamania nerwowego!

  OdpowiedzUsuń
 46. Najgorsze jest to czekanie co dalej będzie im dłużej to trwa tym bardziej się człowiek pogrąża w myślach nie ma co siebie winić za zaistniałą sytuację nikt się nie spodziewał upadku tego wychwalanego za osiągnięcia skoku .Ja uważam .że ta upadłość to było celowe działanie władz.Wprowadzenie zarządu komisarycznego do skoku pchnęło ludzi do wypłat oszczędności i finał jest właśnie taki .jakby tego nie zrobili to ludzie by pieniędzy nie wypłacali a tak to panika.Ja straciłem 32 tyś zł.jakby euro było wówczas 11 grudnia po 4 .28 to bym stracił o10 tyś mniej.Według mnie to albo trzeba walczyć o swoje albo zaakceptować stratę . bo tak jak napisał kolega żyć z tym się nie da.Trzeba zbierać wszystkie wiadomości na ten temat i wymieniać się z innymi wtedy będzie łatwiej to wszystko znieść.Ja osobiście teraz to tylko czekam na komunikaty i przeglądam strony żeby być na bieżąco .Pozdrawiam wszystkich mniej lub więcej poszkodowanych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakiś pozew zbiorowy?Skrzyknijmy się wszyscy razem ,tak jak to zrobili "frankowicze".Przecież żyjemy w państwie prawa i zostaliśmy zwyczajnie okradzeni przez instytucję nadzorowaną przez państwo.W tym kraju prawo mają tylko złodzieje.

   Usuń
 47. Ja ponad15 razy tyle.

  OdpowiedzUsuń
 48. Niech mi ktoś pomoże bo ja już dłużej nie mogę tego wszystkiego wytrzymać. Sprzedałam nieruchomość. Dałam wszystko w 2013 w grudniu do tego skoku na rok. Brakło 2 dni na zakończenie. Dostałam z BFG 45% całego mojego wkładu w ten skok. Ponad połowa mi przepadła.

  OdpowiedzUsuń
 49. Moje zdanie jest takie ,że musisz czkać cierpliwie na rozwój sytuacji jak ogłoszą upadłość wszystko się wyjaśni może ktoś przejmie ten skok wraz z klientami i zobowiązaniami skoku może ulegnie likwidacji to wtedy będą pieniądze z masy upadłościowej pozostaje czekać i nie tracić nadzieji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiej masy upadłościowej, skoro większość kredytów jakich udzielili to lewe kredyty, a praktycznie wszystkie placówki były wynajmowane ?.

   Usuń
 50. Czytajmy komentarze na stronie, którą wcześniej wskazałem mec. Michała Hajduka .../w upadłości.pl . Są pytania i odpowiedzi prawnika w naszej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 51. A guzik ten Hajduk może zrobić. To co on tam pisze to każdy wie.

  OdpowiedzUsuń
 52. Jeżeli będziemy w IV kategorii to trzeba się dogadywać i układać z BFG jako największym wierzycielem aby dał możliwość indywidualnym wierzycielom odzyskania przynajmniej części wierzytelności . Rozmawiać z ministrem Szczurkiem , Prezesem BFG, który dał dotację /darmową ,bezwrotną pomoc dla Alior banku w kwocie 15,9 mln/który przejął skok z Rumi im.św.Jana z Kęt o aktywach ok.58mln. Dlatego musimy się zjednoczyć bo w ilości siła i walczyć o swoje.A więc musimy się zorganizować . Myślę ,że spotkamy się po ogłoszeniu upadłości układowej skok wołomin .

  OdpowiedzUsuń
 53. Natychmiast wysłać pisma o zwrot oszczędności z odsetkami z lokat do Kasy Krajowej SKOK w Sopocie. O wprowadzeniu jakiejś nowej ustawy o funduszu stabilizacyjnym nie było żadnego obwieszczenia w oddziałach Skoków oraz informacji dla udziałowców Skoków. To unik od odpowiedzialności za brak nadzoru przez Kase Krajową, przez niemal 20 lat w tym 15 lat nad Skokiem Wołomin, gdzie był też nadzór KNF od 2 lat? Odsyłanie nas okradzionych do Syndyka masy upadłościowej Skoku Wołomin, z czekaniem wiele lat na swoje pieniądze jest wyjątkowo nie uczciwe i skandaliczne. Nie można się godzić na grabież nawet części naszych oszczędności zgromadzonych wysiłkiem pracy wielu lat i oszczędzania. Za zniszczone zdrowie w związku z i upadkiem SKOK Wołomin, ktoś odpowiada? Instytucje finansowe zawiodły. Kasa Krajowa SKOK ma środki pieniężne w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUW ubezpieczającym lokaty klientów również ponad limit BFG, Holdingu LUksemburskim i 18 innych spółkach przynoszących zyski. Prezesi, Zarząd i Rada Nadzorczas Kasy Krajowej SKOK pobierają rocznie milionowe zarobki. To my udziałowcy i klienci SKOKÓW dajemy im pracę!! Zapewne część poszkodowanych już wystąpiła z roszczeniem do Kasy Krajowej SKOK i walczy o własne pieniądze, zróbmy to wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wreszcie rozsądny wpis. Wszystko co tu napisane to prawda, ale to obchodzi tylko tych co zabolała sytuacja w SKOK Wołomin, obawiam się, że nikogo więcej. Po pierwsze i to chyba najważniejsze - nic nie wiemy o stanie ekonomicznym SKOK Wołomin. Jak jest wielkość i jakość porfela kredytowego (nieściągalne, słabo zabezpieczone). Jaki jest majątek SKOK. Jaka jest kwota lokat/ rachunków powyżej 100 tys.Euro, Ilu jest kredytobiorców /pożyczkobiorców (potencjalni klienci do ewentualnego przejęcia), bo oszczędzających to już podobno (!) tylko 100 osób. Komisarz powinien przez 2 miesiące to przygotować. Ważne jest także, czy była kontrola KNF w SKOK po aresztowaniach kwietniowych, a jeśli tak to jakie były jej wyniki. Pamiętajmy, że komisarz po objęciu SKOK zapewniał, że sytuacja Kasy jest stabilna. Zauważyć także należy, że oficjalnie podano powód zawieszenia "utratę płynności finansowej", co w przypadku instytucji finansowych nie musi oznaczać bankructwa. Dziwi tylko, że tak szybko podejmuje się działania likwidacyjne Kasy, a żadnych kroków naprawczych - jeśli były potrzebne. Sądzę, że szybko musimy spowodować, żeby oficjalnie uzyskać odpowiedzi na te pytania od komisarza. W przeciwnym razie nikt z nami nie będzie rozmawiał ze względu na brak konkretów (dotyczących stanu kasy, a nie indywidualnej krzywdy). Trzymajmy się.

   Usuń
  2. Zaniechania merytoryczne, a głównie informacyjne krajowej SKOK wobec udziałowców skok-ów doprowadziły do naszego nieszczęścia. Szczególnie, że wiedzieli, iż polityka idzie w kierunku likwidacji tego sektora.

   Usuń
 54. Straciłam w tym skoku około 500tys. Pieniędzy jak nie było tak nie ma. To ponad połowa moich oszczędności po sprzedaży nieruchomści w 2013. Rok czasu tam trzymałam kasę i tyle się dorobiłam, że ponad połowa mi przepadła. Nie wiem co dalej będzie. Mam dosyć tej całej sytuacji. Jestem już nerwowo i zdrowotnie wykończona.

  OdpowiedzUsuń
 55. Jestem na skraju załamania nerwowego i zdrowotnego. Miesiąc czasu żyję w próżni. Co robić!?

  OdpowiedzUsuń
 56. Czekać na wiadomośc o upadłości skoku śledzić bacznie całą sytuację ,albo rozmawiać z KFN oni powiedzą coś więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że z KNF nie ma o czym rozmawiać w sprawie odzyskania naszych oszczędności. Chyba, że w sprawie przejęcia SKOK Wołomin przez jakiś bank, ale sądzę, że Krajowa SKOK to jedyna nasza nadzieja. Pytanie najważniejsze, czy Krajowa SKOK ma wolę nam wypłacić nasze oszczędności (nie mam wiedzy ile to jest w sumie) tak jak to zrobili SKOK Wspólnota. Jeśli mają taka wolę to zawsze się znajdzie wyjście, nawet mimo utraty obowiązywania art. 91 ustawy o SKOK. Trzeba to ustalić przed ogłoszeniem upadłości, wtedy coś wymyślimy. Obawiam się, że będzie upadłość likwidacyjna SKOK Wołomin i wtedy z naszymi ciężko zapracowanymi pieniędzmi możemy się definitywnie pożegnać. Zarządca komisaryczny stwierdził, że oszczędzający mający powyżej 100 tys. EURO muszą liczyć się ze stratą.

   Usuń
 57. Napisalam 9stycznia na tym forum co zrobic.Ja napisalam do KK SKOK plsmo o zwrot nadwyzki ponad limit BFG.Nasza sprawe trzeba tez naglosnic w mediach.czekanie na upadlosc l odsylanie nas do syndyka przez KK SKOK jest unikiem za brak nadzoru z ich strony przez wiele lat.O jakiejs nowej ustawie nie bylo obwieszczenia w Skokach dla jej czlonkow.Odsetki tez nie darowac jako utracone korzysci.Dzialac.Rozpacz nic nie da.

  OdpowiedzUsuń
 58. A czy dostał już Pan odpowiedź od KK?

  OdpowiedzUsuń
 59. Jestem wstępnie umówiony z przewodniczącym KNF na spotkanie. Organizuję wszystkie zainteresowane osoby.Tworzę listę osób z ulokowanymi depozytami powyżej 100 000 euro , którą chcę przedstawić dla przewodniczącego KNF - Andrzeja Jakubiaka. Jak wcześniej pisałem musimy się organizować i to jak najszybciej w celu bronienia naszych depozytów. Listę weryfikuję z Zarządem Komisarycznym z ,którym jestem w kontakcie ( niestety zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie mogą mi oficjalne danych osobowych-jedynie przedstawiam dane takie jak imię i nazwisko - wtedy mi dopiero potwierdzają). Dlatego też proszę wszystkie zainteresowane i pokrzywdzone osoby o podanie imienia i Nazwiska na mój adres e-mailowy : jacek4451@wp.pl w celu wpisania na listę i nawiązaniu korespondencji e-mailowej i telefonicznej .Udzielę wszystkich dostępnych informacji i opiszę strategię działania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby się spotkać z przewodniczącym KNF i być w kontakcie z zarządem komisarycznym to chyba trzeba być jakimś VIP-em. Jest Pan po prostu tylko poszkodowanym?

   Usuń
 60. podaj numer telefonu do siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy na forum http://www.skokwolomin.com.pl

   Usuń
 61. Panie Jacku, a także inni zainteresowani - organizujemy się, łączmy siły - proszę odwiedzić stronę www.skokwolomin.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 62. Organizować się trzeba to fakt!

  Ale nie wypisujcie ludzie dyrdymałów tylko coś róbcie sami. Czas żali już się skończył!!!

  Przeczytałem na naszym forum http://skokwolomin.com.pl/ wątek o tym spotkaniu organizowanym przez niejakiego Jacka i czytam te ww posty z politowaniem.

  Pan Jacek, czy jakkolwiek się ta osoba nazywa, nie pisze całej prawdy, gdyż się nie ujawnił - myślę o naszym forum, ewentualnie Stowarzyszeniu, gdzie osoby są weryfikowane i organizowane są spotkania - można porozmawiać twarzą w twarz.
  Zostało założone nawet Stowarzyszenie. Ja wkrótce się do niego dopiszę.

  Dlaczego sądzę, że to jakiś podstęp lub wtyka z KNF, ZK lub KK?
  Otóż dlatego, że Przewodniczący Jakubiak nie spotyka się osobiście z NIKIM. Czasami spotyka się z osobami jego któryś z podwładnych - ładnie się to nazywa - pełnomocnik, a na takie spotkanie trzeba trochę odczekać w kolejce.
  Sekundo - najbardziej rozśmieszył mnie tekst, że weryfikuje on depozytariuszy z Zarządcą Waldemarem Stawskim!!! Niepojęte, ten Stawski chowa za podwójną, potrójną gardą swoich młodych pełnomocników, nie ma możliwości w ogóle z nim przeprowadzenia jakiejkolwiek rozmowy!

  Człowieku, jeśli piszesz prawdę to podaj swoje namiary, zarejestruj się na forum i spotkaj z resztą osób!

  Wiem co piszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak można się skontaktować z administratorem tamtej strony , ja nie mogę zakończyć rejestracji od miesiąca....

   Usuń
  2. Jak jesteś wtyką to dlatego tyle to trwa, ot i cała prawda.

   Nie ściemniaj, bo mi zajęło to kilka godzin, zostałem poproszony o scan - wygumowałem swoje niektóre dane i jestem na forum.

   Usuń
  3. Buja i podpuszcza naiwnych.

   Usuń
  4. Następna teoria spiskowa.... nie dostałem najmniejszej odpowiedzi ani prośby o skan , moja rejestracja nadal wisi w systemie.....

   Usuń
 63. Też myślę że osoba przedstawiająca się jako Jacek nie ma chyba pojęcia o czym rozprawia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że na tym forum powinniśmy publikować wszystkie informacje, które mogą nam pomóc, a nie rejestrować się na jakichś odrębnych stronach o nieznanym pochodzeniu dla "wtajemniczonych". Poszkodowani nie powinni mieć nic do ukrycia (oprócz danych osobowych) - to nam zabrano mienie. Tylko doświadczony prawnik może coś doradzić. Myślę, że wszystkie nasze dane (finansowe i osobowe) są w dyspozycji instytucji zaangażowanych w tę aferę.

   Usuń
  2. Masz rację , jednak tonący brzytwy się chwyta i szuka pomocy wszędzie , a trzeba jednak uważać na osoby , które chciałyby to dodatkowo wykorzystać.

   Usuń
  3. Forum o którym piszesz nie jest dla wtajemniczonych tylko dla tych co pokażą-prześlą kwit z banku z kwotą maks. jaką można było odebrać. Na tym zeskanowanym papierku możesz zakryć wszystkie dane oprócz imienia i nazwiska oraz kwoty. Czy to jakieś dziwne dla Ciebie?

   Po cholerę mają nasze pomysły czytać osoby, które nam wyrządziły krzywdę?
   Jest nas tam sporo i piszemy o różnych sprawach i przekrętach w białych rękawiczkach, więc nie pajacuj, że są to strony o nieznanym pochodzeniu dla "wtajemniczonych".
   A prawnik to może nam doradzić, ale jak mu pokażemy w którą stronę ma iść, czy uderzać. Sam nic nie wskóra.
   Prawnik patrzy ile może kasy wyciągnąć, ale jest mu wszystko jedno, czy od SW, KK, czy od nas.

   W tym momencie na forum:
   liczba postów: 477
   liczba tematów: 91
   Liczba użytkowników: 50

   PS.
   Na koniec rada - lepiej na ogólnym forum za bardzo nie krakać...   Usuń
  4. Piszę już po raz trzeci o kontakt z administratorem strony skokwolomin.com.pl mam ponad pół miliona w plecy a moje wstępne zgłoszenie wisi w systemie.

   Usuń
  5. Anonimowy napisz na mojego maila to załatwię Ci dostęp do forum: malinq2@gmail.com

   Usuń
  6. Jeśli pajacuję i zanim może spróbuję się zapisać to spytam, kto zakładał to forum (fora) i jaki jest dowód, że to poszkodowany (ni), a nie "życzliwa" wtyka?

   Usuń
  7. Ja się zarejestrowałam i w przeciągu 24 godzin przyszedł do mnie mail w celu dokończenia rejestracji od bloger@idsl.pl, pozdrawiam

   Usuń
 64. Czy ktoś z użytkowników widział dokument bankowy administratora strony?

  OdpowiedzUsuń
 65. Spotkanie z KNF w Warszawie w sprawie skok wołomin zostało uzgodnione i ustalone na przyszły tydzień. Wszystkie poważnie zainteresowane osoby w przedmiotowej sprawie mogą skontaktować się przez adres e-mailowy , który został podany na forum 19 stycznia jacek.

  OdpowiedzUsuń
 66. Nikt nie widział takiego kwitu (-ów)?!
  Niezależnie od tej kwestii polecam, dla poszerzenia wiedzy, zapoznanie się z zapisem posiedzenia nr 424 Komisji Finansów Publicznych z 18.12.2014r. czyli już po informacji z 15.12.2014r. - temacie tego forum. Jest KK, KNF, PIS, PO, Wołomin, pod koniec pytanie-niepytanie Jakubiaka o zwrot nadwyżek ponad BFG dla Wspólnoty, a kwestia Wołomina.

  OdpowiedzUsuń
 67. W dniu dzisiejszym posiedzenie Sądu w sprawie rozpatrzenia wniosku KNF-u o upadłość Skoku Wołomin.

  OdpowiedzUsuń
 68. Jest postanowienie sądu o upadłości.

  OdpowiedzUsuń
 69. To teraz będą pewnie dzielić to co zostało po skoku a pieniędzy to pewnie już nie zobaczymy no może jakieś marne grosze na odczepnego jest tylu pokrzywdzonych i "frankowicze" w potrzebie i inni wierzyciele bardziej ważniejsi niż my ciężko pracujący ciułacze ,a pewną część to pewnie rozkradną nikogo nie będą informować już jest cisza w około tej sprawy w mediach się już nic nie mówi, obym się mylił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt się nami nie interesuje, żadne media, żadna partia, bo to tylko może kilkadziesiąt osób, bez wpływu na wybory, nie przyjdziemy masą z siekierami pod sejm czy gdzieś. Tyle, że nigdy nie wiadomo czy kiedyś, komuś coś nie odpali ...

   Usuń
  2. Guzik dostaniemy i dobrze o tym wiemy. 2264mln weźmie bfg a z kredytow dostaną w ciagu 10 lat 500mln. Przestanmy sie łudzić! Niestety jesteśmy naiwniakami i glupcami wiec dalej trwamy durnym przekonaniu.

   Usuń
 70. Nie ma co rezygnować!! trzeba cały czas naciskać na KK!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 71. Skoki są potrzebne a ich rozwój należy wspierać.Natomiast w trybie pilnym powinny być rozliczone mataczące i widzące tylko swój interes "tłuste misie"z Komisji Krajowej.Politycznie zaś senator B.,twórca rozwiązań "luksemburskich".Nie zdziwią mnie Zarządy Komisaryczne w Stefczyku i Kasie Krajowej.Leży to w interesie wszystkich członków Skoków-aby sytuacja z Wołomina sie nie powtórzyła.

  OdpowiedzUsuń
 72. stracilem 180000 niewiem jak dalej zyc pozdrawiam wszystkich nabitych walczcie o swoje byliscie tylko lojalni do konca''

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to proste,nie przejmować się,bo i tak zostało ci 418k .To dużo pieniędzy

   Usuń
  2. Ja straciłem 3x tyle i pytanie jak dalej żyć jest dla mnie raczej samoskierowaniem do psychologa . Oczywiście ,że trzeba próbować odzyskać choć część, a żyć jak dotychczas tylko bez wentyla bezpieczeństwa.

   Usuń
 73. Działajmy! jeśli kasa krajowa nam nie wypłaci to ROZWALIMY te SKOKI!!

  OdpowiedzUsuń
 74. Daremne żale - próżny trud,

  Bezsilne złorzeczenia!

  Przeżytych kształtów żaden cud

  Nie wróci do istnienia.

   

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,

  Znikomych mar szeregu -

  Nie zdoła ogień ani miecz

  Powstrzymać myśli w biegu.

   

  Trzeba z żywymi naprzód iść,

  Po życie sięgać nowe...

  A nie w uwiędłych laurów liść

  Z uporem stroić głowę.

   

  Wy nie cofniecie życia fal!

  Nic skargi nie pomogą -

  Bezsilne gniewy, próżny żal!

  Świat pójdzie swoją drogą.

  OdpowiedzUsuń
 75. Jestem na skraju załamania nerwowego i zdrowotnego.Większa część moich środków została u tych złodzieji ze skoku. Żona wzięła swoją część, nawet z BFG jej nie starczyło, i odeszła w styczniu. Nie widzę szans na odzyskanie tej kasy. Dałem sobie już spokój. Już mnie to nie obchodzi. Samobójstwo to najlepsze rozwiązanie. Nie chcę już w tym wszystkim uczestniczyć!

  OdpowiedzUsuń
 76. Ja też myślałam o samobójstwie. Nie potrafię tak z tym żyć!

  OdpowiedzUsuń
 77. Teraz dobrze już wiemy,że skoki ty syf i są do likwidacji wszystkie. Przestańmy się łudzić. Jak można myśleć o wspieraniu czegoś co mnie skrzywdziło. Zrobię wszystko aby PiS i wszystkie Skok-i padły do końca.

  OdpowiedzUsuń
 78. Trzeba tak działać aby pozostali klienci odeszli od tych parabanków, wydmuszek, tych piramid finansowych mających najgorzej spłacane kredyty jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 79. Moim zdaniem samobójstwo to najlepsze rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 80. Ja z tym nie potrafię żyć. Tylko samobójstwo mi pozostało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wolno tak myśleć!!! - zobaczcie co się dzieje - ten cały świat to jeden wielki syf. Bogaci też są nieszczęśliwi bo mają za dużo - ćpają narkotyki z nudów na śmierć. Za granicą wojny i to blisko nas. Bandyci, którzy nas okradli też się się boją i będą bać - głównie jedni drugich. A my mamy na życie i trochę zdrowia? - to się nie dajemy i AMEN!
   Nie jesteście (- cie) sami! Na razie jest upadłość i pilnujmy procedury - zwracam uwagę na stronę Hajduka.

   Usuń
  2. Same farmazony. Żaden Srajduk i jemu podobni tu nie pomogą. Sępy zaraz będą krążyć nad padliną. Zasraliśmy sprawę i teraz możemy strzelić sobie w łeb. U mnie było tak, że żona dowiedziała się tydzień po i wyjechała razem dziećmi. Jak teraz spojrzeć w oczy rodzinie. Trzeba strzelić sobie w łeb!!!

   Usuń
 81. Moim zdaniem nie mamy już szans. Straciłam cały majątek. Jestem już przekonana, że postąpię tak jak osoba z 10:41. Ja też nie mogę z tym żyć a po drugie nie mam już zamiaru!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie przeżywali nawet w obozach koncentracyjnych i żyją do dziś! Większość ludzi z zawiścią uważa nas za bogaczy jak na polskie warunki. Czarne myśli to miałbym tylko przy nieuleczalnej bolesnej chorobie.

   Usuń
 82. Proszę Państwa, apeluję o opamiętanie się i przyjrzenie się faktom. Kto doprowadził do upadłości SKOK Wołomin? - zrobił to zarządca komisaryczny. Na jakiej podstawie został tam wprowadzony, skoro sam twierdził, że "sytuacja Kasy jest stabilna". Dlaczego nie sporządził do dnia dzisiejszego bilansu Kasy - można tylko się domyslać, że nie ma podstaw do jej likwidacji, dlaczego audyt przeprowadzony wiosną 2014 r. przez KNF nie wykazał nieprawidłowości - odpowiedź prosta - bo nic nie znaleźli. Co zarządca zrobił z 300 mln zł, które wziął z Kasy Krajowej? Dlaczego zarządca utrudnił spłacanie w grudniu kredytów (zamknięte oddziały) - czyżby chciał wykazać stan przeterminowania kredytów na koniec roku 100%. I wreszcie dlaczego KNF nie chciał rozmawiać z Kasą Krajową nt. stanu SKOK Wołomin i ewentualnych działań naprawczych (jeśli byłyby potrzebne), tylko z uporem dążył do jej zawieszenia i wniosku o upadłość. I wreszcie działania sądu, który bez bilansu orzeka o upadłości SKOK uzasadniając, że zaszły przesłanki pozytywne, a nie zaszły negatywne - co jest w mojej ocenie kolejną farsą. Moim zdaniem wszystko co związane z likwidacją SKOK Wołomin, na podstawie dostępnych informacji, wynika wyłącznie z działania władz i organów państwa (prokuratury, KNF i sądu) i dlatego wszyscy spółdzielcy (jest nas ok. 2,5 mln) muszą walczyć o swoje prawa - już teraz. Obecnie przetestowano likwidację SKOK Wołomin, jutro przyjdzie czas na inne SKOK-i. I chcę przypomnieć, że SKOK Wołomin zlikwidowano, gdy podjął się narodowej debaty nt. SKOK, chodziło, m.in. aby słabsze SKOKi były przejęte przez lepsze jak SKOK Wołomin. KFN chce aby dokonywały tego tylko banki. Logiczne, że SKOK Wołomin nie wpisywał się w tę politykę władz i... już upadł (po cichu). Proszę Państwa przeanalizujcie wszystkie dostępne fakty (w których brak konkretów) - nie wyssane z palca komentarze redaktorów i przemyślcie kto naprawdę zlikwidował tę jedną z najlepszych instytucji finansowych z polskim kapitałem (na podstawie dostępnych i przez nikogo nie zakwestionowanych raportów). Nie można mieć pretensji do siebie za środki zgromadzone pow. 100000 EURO w SKOK-u na takie działania organów władzy państwowej nic się w pojedynkę nie poradzi. Nota bene, gdyby którykolwiek większy bank upadł to BFG nie miałby środków nawet na kwotę gwarantowaną, więc straty byłyby jeszcze większe. I pamiętajmy jest nas 2,5 miliona, zastanówmy się komu dajemy władzę w Polsce !!! Bądźmy razem.

  OdpowiedzUsuń
 83. Jest.nas 2,5mln. Tylko jak przyjdzie co do czego to każdy ma to gdzieś! Mam już gdzieś co się stanie ze skokami i resztą bandy. Straciłem kupę kasy. Skoki to syf. Nie ten syf zniknie z powierzchni ziemi. Mam to już gdzieś i nie chcę już mysleć o tej sprawie. Ciągle bym musiał do tego dokładać. Koniec. Kropka. Teraz bede robil tylko tylko zeby jak najwiecej ludzi odeszlo od skokow!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 84. Teraz wszelkie dywacje nie mają sensu. Ja zapominam o sprawie i nic nie będę nic robił ani nie mam zamiaru jeszcze wykladac kolejną kasę. Banda oszustów i tyle. Precz ze skokami!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie, że żadnej dodatkowej kasy nie wkładamy na prawników cwaniaków - np. takich, co czarują poszkodowanych z Amber Gold.

   Usuń
 85. Ja już wiem co zrobię. Dzięki za podpowiedź i utwierdzenie mnie w tym przekonaniu. Od początku nachodziły mnie takie myśli. Nie będę biła się z wiatrakami i mam już tego wszystkiego dosyć!

  OdpowiedzUsuń
 86. Kasa Krajowa Skok to mafia działająca na szkodę swoich członków. Niby dlaczego potworzyli tyle spółek. Ich celem tak jak było celem Skoku Wołomin jest wyprowadzenie jak najwięcej kasy. Dobrzy o tym wszyscy wiemy, że mają powiązania mafijne.

  OdpowiedzUsuń
 87. Skoki działają na zasadzie piramidy finansowej. Wszystko jest dobrze tak długo jak ludzie wplacaja kase. Kredyty maja niesplacane w wiekszej czesci. To sie i tak samo rozpadnie. Wzywam wszystkich do wyplacania swoich srodkow ze skokow jak najszybciej. Nie zrobcie tego bledu co my i nie wierzcie w zadne zapewnienia ze strony systemu skok. To wydmuszka dzialajaca na zasadzie mafijnych powiazan.

  OdpowiedzUsuń
 88. Ja znalazłam tylko jedno rozwiązanie, które rozwiązuje wszystkie problemy. Niektórzy o tym powyżej wspominają.

  OdpowiedzUsuń
 89. To już jest koniec, nie ma już nic,
  Jesteśmy wolni, możemy iść.
  To już jest koniec, możemy iść,
  Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic.

  To już jest koniec, nie ma już nic,
  Jesteśmy wolni, możemy iść.
  To już jest koniec, możemy iść,
  Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic to nie będzie jak nas sowiety zbombardują atomowo ale to jeszcze nie dziś, a na razie niech się KK wypowie ostatecznie. Jak nie odpowiedzą pozytywnie to będą mieli ludzi na sumieniu.

   Usuń
 90. anonimowy z 12 01 2015 czy dostalas juz odpowiedz od kk skok jesli tak to podziel sie informacja

  OdpowiedzUsuń
 91. zostala tylko nadzieja ze kkskok sie opamieta gdzie jest ich statutowa solidarnosc czlonkowska panie prezesie kk skok czekamy..

  OdpowiedzUsuń
 92. Jak ktos. stracil 800k ze sprzedazy to naprawde nie chce sie zyc

  OdpowiedzUsuń
 93. Każdy pisze, że ten kto stracił pieniądze jest sobie winien sam ponieważ posiadał więcej aniżeli 100tys Eutro i o to chodzi temu Państwu w którym można kraść miliony bezkarnie, aby inni tak myśleli o tych którzy stracili dorobek życia w tym pseudo bezpiecznym Państwie, są poszkodowani w aferach parabanków, Amber Gold itd., poszkodowani frankowicze, poszkodowani ze Skok Wspólnota, poszkodowani ze Skok Wołomin, wg tych którzy zostali zmanipulowani przez propagandę tego Państwa, sami są sobie winni, tych winnych jest w tym Państwie coraz więcej i więcej, a takie porządne Państwo zielona wyspa. Pomimo zapewnień stosownych organów Państwa w tym zarządcy komisarycznego , że kasa Wołomin działa normalnie, zarządca komisaryczny , kasa krajowa Skok, KNF, nie stworzyły programu naprawczego dla Skok Wołomin, a wywołały za to panikę wycofania depozytów poprzez czarny PR, aresztowania itd. Teraz ojciec Skoków senator Bierecki nie ma czasu spotkać się z poszkodowanymi deponentami, którzy zabiegają o takie spotkanie. Oto w jakim Państwie żyjemy, tak bardzo dba o nas jak nas maksymalnie zubożyć i skorzystać na tym przez określone grupy ludzi. Tym wszystkim osobom , które piszą , że ktoś jest sobie winien ponieważ posiadał na koncie więcej ponad gwarancje BFG, chcę tylko uzmysłowić, że jeżeli w tym dobrze zorganizowanym Państwie upadnie jednocześnie więcej aniżeli jeden bank lub dwa banki a wszystko jest w takim Państwie możliwe, to wtedy nawet BFG nie będzie wydolny do zwrotu pieniędzy depozytów poniżej Gwarancji BFG tj poniżej 100tyś Euro. Wnioski wyciągnijcie sobie sami……lub sami sobie. Mirek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze gorsi, co piszą, że to skandal ,że BFG objęło skoki i wypłaca skokowcom "z ich kieszeni" - klientów banków; cieszą się jawnie z nieszczęścia takich jak my i jeszcze dostają lajki. W tym państwie, społeczeństwie to trzeba się cieszyć, że się jeszcze żyje.

   Przy okazji: co ze spotkaniem pana "jacka" z KNF i komisarzem; ktoś zweryfikował administratorów OVER100k?

   Usuń
 94. Wszystkim ktorzy chca udac sie do roznej masci aokatow radcow prawnych radze przeczytac wypowiedz pana Jakubisiaka na posiedzeniu komisji finansow publicznych 424 strona43 10linijek na dole odnosnie sciagalnosci kwoty BFG w procentach i co zrobi ewentualnie KK skok Pozdrawiam poszkodowanych do ktorych tez naleze,

  OdpowiedzUsuń
 95. Reasumując: nawet dla BFG jest to praktycznie kwota (2,2 mld do limitu) stracona, no może 2 do max 10% do odzyskania, czyli dla nas nic. Jedyne, co zostało do wyjaśnienia to ewentualna odpowiedź Kasy Krajowej na podniesione przez Jakubiaka zagadnienie zwrotu dla nas przez KK nadwyżki ponad limit. Na komisji Matusiak nie podjął tego tematu - tylko to może stanowić o jakiejś nadziei. Może jeszcze myślą o tej sprawie, bo komisja była po komunikacie KK - tytule tej strony. Jeśli nie KK - to nic nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się Karolu. Nie wierz w cuda co do KK.

   Usuń
 96. Robaczek w swej dziurce jak docent za biurkiem,
  I pszczółka na kwiatkach jak kontrol w tramwajach,
  Tak dłubie i gmera napisze, wymyśli,
  Obejdzie wokoło, zabrudzi, wyczyści,
  I krzaczek przy drodze i brat przy maszynie,
  Jak noga w skarpecie sprzedawca w kantynie,
  Kamyczek na polu i strażnik na straży,
  Lodówka wciąż ziębi, kuchenka wciąż parzy,
  A po co, a po co tak dłubie i dłubie,
  A za co, a za co tak myśli i skubie,
  I tak się przykłada i mówi z ekranu,
  I bredzi latami wieczorem i ranooo...

  OdpowiedzUsuń
 97. Jest minimalna szansa ze przejmie resztki ktos moze bank z dotacja BFG bojak ktos bedzie powoli sciagal kredyty zrynku to wycisnie znacznie wiecej .Ja juz zaczynam nie spac po nocach ,pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 98. Przedstawiciel państwa mówi , że to państwo nie jest w stanie ściągnąć od złodziei i oszustów więcej niż parę procent długu!!! To jest państwo???

  OdpowiedzUsuń
 99. NIE CZYTAŁAM CAŁEGO FORUM, proszę o info czy deponenci powyżej BFG organizujecie się ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://polakcandwa.blogspot.com/2015/02/skok-woomin-over-100k-czyli-zagubieni-w.html

   Usuń
 100. To jest nas prawie 800 - okradzionych na ok. 120mln ! Robią błąd, że nie chcą rozmawiać...

  OdpowiedzUsuń
 101. Uwaga! Nie wierzcie w dane, które przedstawiają Kasy i Skoki. Bilanse są fałszowane, kasy i skoki są w tragicznej sytuacji niewypłacalności i rychłego upadku. Kasa Krajowa Skok ma gdzieś pomoc skokom i swoim członkom. Wyprowadzają teraz masowo kasę poza granice kraju. Jedyne co robiły to finansowały PiS. Uciekajcie ze skoków. KNF ma 100% rację. Wyniki skoków i ich finanse są w stanie krytycznym. http://prawdaoskok.eu/

  OdpowiedzUsuń
 102. Nie będziesz taki mądry jak zawieszą skok i złożą wniosek o upadłość! Kasa Krajowa Skok kłamie! Sytuacja Skoków jest tragiczna. Dobrze o tym wszyscy wiemy. Kasa Krajowa Skok zostawiła blisko 800 członków Skoku Wołomin na lodzie! KNF potwierdza fakty. Skoki to parabankowe wydmuszki na skraju bankructwa z kreatywną i zafałszowaną księgowością. Kasa Krajowa wyprowadza środki z kraju. To największa organizacja przestępcza! Prawdziwa prawda jest tu: http://prawdaoskok.eu/

  OdpowiedzUsuń
 103. Taka cisza od dłuższego czasu może już dzielą pieniędzmi a ja nic nie wiem tak się zapracowałem[chyba po to żeby znowu umoczyć] jak coś się zmieniło w tej sprawie to piszcie doszły mnie wieści ,że już można składać wierzytelności do sędziego komisarza do Warszawy jak to zrobić to już tego nie wiem może ktoś to już wykonał to proszę o relację .Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kodowanym portalu nic o tak podstawowej sprawie jak o wypełnieniu wniosku o wierzytelności, czyli żeby dalej topić ciężko zapracowane pieniądze po umowie z wybraną kancelarią, która łaskawie doradzi jak to prawidłowo wypełnić. A dla mnie realnie moje wierzytelności w związku z komunikatem Dunajskiego z 5 lutego, traktuję jako ostatecznie stracone. Reszta to bicie piany, ale jak sie pogada to zawsze raźniej.
   Pozdrawiam
   P.S. Kto założył ten nasz zakodowany portal? Poszkodowani czy jakoś układ, bo wygląda zbyt profesjonalnie? Dla tego nic tam nie publikuję.

   Usuń
 104. Zakodowane portale stowarzyszenia i inne grupy nic w tej sprawie nie osiągną wszystko odbywa się zgodnie z prawem o upadłości trzeba składać wierzytelność do sędziego komisarza a ile się dostanie to tyle będzie grupa pokrzywdzonych czy pojedynczy człowiek nie ma tu żadnego znaczenia sędzia nie będzie dzielił pieniędzy na [widzi mi się ]tylko według przepisów prawa obowiązującego w danej sytuacji, wnioski trzeba składać bo mogą być błędy formalne a czas leci, a jak ktoś nie złoży wierzytelności to nie dostanie nic

  OdpowiedzUsuń
 105. Niektórymi osobami na tym forum powinna zainteresować się policja. Co to ma być, podżeganie do samobójstwa? Ludzie ogarnijcie się. Każdemu poszkodowanemu (ja też straciłem ponad BFG) przychodzą teraz czarne i głupie myśli do głowy ale nie zarażajcie innych takimi pomysłami i nie ciągnijcie ich za sobą w dół! Jak się miało jaja żeby wkładać ponad 400K i nie wypłacać po listopadzie to trzeba je też mieć i teraz.

  OdpowiedzUsuń
 106. Nie wszyscy są tak odporni jak ty. Od samego słuchania codziennie o kredytach we frankach można dostać depresji. A policja niech ściga (już to widzę) mafię, która nas okradła.

  OdpowiedzUsuń
 107. BLAGAM WAS NIE ODDAWAJCIE SWOJEGO ZYCIA ZA DARMO, JA MAM PODOBNE MYSLY JESTEM JAK WY OSZUKANY ALE MAM ZAMIAR COS Z TYM ZROBIC. DLATEGO PROSZE ABY OSOBY TE JESZCZE RAZ ODEZWALY SIE NA TYM FORUM

  OdpowiedzUsuń
 108. A co tu można więcej zrobić trzeba adwokata [oczywiście dobrego] żeby zgłosił twoje wierzytelności do sędziego komisarza i czekać cierpliwie na wiadomość kiedy to nastąpi nikt nie wie ja też jestem w takiej sytuacji na te pieniądze ciężko pracowałem nikomu ich nie ukradłem zrób tak to będziesz wiedział ,że zrobiłeś wszystko co można było w tej sprawie zrobić będziesz miał spokojną głowę .

  OdpowiedzUsuń
 109. Na jaką wiadomość i od kogo? Sprawa tak naprawdę jest tragiczna. Oczekiwanie,że od syndyka dostanie się choć jedną złotówkę,to senne marzenie. Ja tych złotówek utopiłem straszną ilość i staram sobie wytłumaczyć,że tak musi zostać,ale to do mnie nie dociera. Jestem tak samo wk...........ny jak wszyscy i nie potrafię sobie z tym poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 110. Dla mnie jedyny dylemat to czy wysłać wniosek do czy nie, czy olać to wszystko i obserwować wspólnie z wami jak się potoczą losy bandziorów. Oby los ich dotknął jak oni nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odbieraj nadziej sobie i innym, niektorych tylko to trzyma przy zyciu.Wnioski nalezy bezwzglednie wysylac.Przynajmniej dowiecie sie czy wasze roszczenia zostaly uwzglednione.Dziwne jest ze przez dwa lata pod czujnym nadzorem knf wyludzano kredyty i nikt tego niezauwazyl.Nawet zarzad ktory kierowal kasa sw.O radzie nadzorczej nie wspomne.A teraz pytanie z czym mielismy doczynienia.

   Usuń
 111. SKOK Wołomin na dzień 30.06 2014 r, / w zaokrągleniu PLN /
  Suma bilansowa - 3.088.536.678,-
  Depozyty - 2.719.763.663,-
  Kredyty i pożyczki - 2.429.335.036,-
  Wynik finansowy - 32.561.262,-
  Kapitał własny - 236.248.740,-
  Według moich wyliczeń z kasy wyjechało pod "lipne" zabezpieczenia ( głównie nieruchomości ) ok 700 mln PLN , pod "łóżka polowe" czyli zaświadczenia o zarobkach na "słupy" ok. 300 mln. Część tej kasy wróciła , ale dziura jest na około 500-700 mln PLN. Przykład : zabezpieczeniem pożyczek na około 83 mln PLN była nieruchomość o rynkowej wartości około 70 tys PLN ( tak tysięcy ). Kasa jest nie do odzyskania i ty wszystko powoli wyjdzie na jaw. Jest jeszcze wiele "pikantnych" niefinansowych szczegółów , ale to nie to forum. NIe liczcie na to , ze z SW otrzymacie cokolwiek.Szkoda pieniędzy na prawników , aczkolwiek oni na pewno chetnie się tym zajmą. Jak ktoś w zarysie zna budowę bilansu , pracę syndyka i polskie prawo to już wie co będzie. I to by było na tyle....

  OdpowiedzUsuń
 112. Czy to Służby Specjalne założyły i nadzorowały SKOK Wołomin???

  Nie jest to co prawda blog polityczny , ale myślę , że w przypadku SW polityka i historia miały ogromny wpływ na finanse zwykłych ludzi. Oprócz ujawnionych już związków ze Służbami Specjalnymi Pana Piotra P - oficera WSI pozostaje jeszcze przynajmniej jedna kwestia do wyjaśnienia dotycząca Wiecznego Przewodniczacego Rady Nadzorczej SW i jej założyciela :

  Wyciąg z katalogu IPN lub jak kto woli z listy Wildsteina.


  CIECHOMSKI WOJCIECH ZYGMUNT - IPN BU 002082/587
  CIECHOMSKI WOJCIECH ZYGMUNT - IPN BU 002086/1799.

  Ja nie skomentuje , ale Pan Profesor mógłby po tym jak kwieciście na parę dni przed "upadkiem" zapewniał , że wszystko jest OK. A zalatuje Dep. I MSW i FOZZem.

  OdpowiedzUsuń
 113. Z powyższego i całokształtu okoliczności wynika, że jesteśmy ofiarami spisku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz najważniejsze jest poprawne wypełnienie wniosku wierzytelności np.zabezpieczenia związane z wierzytelnością, w jakiej sumie wierzytelność nie będzie zaspokojona ,informacja na temat stanu sprawy sądowej.Czy Ktoś może mi podpowiedzieć co tam wpisać?

   Usuń
 114. Na over 100k też nie wiedzą ale coś piszą. Radzę tam wejść (zarejestrować się)

  OdpowiedzUsuń
 115. Kasa krajowa oddajcie nasze oszczednosci zycia

  OdpowiedzUsuń
 116. Nie oddadzą ale są moralnie (a może nie tylko) - skończeni.

  OdpowiedzUsuń
 117. Wszystko w rekach KNF wystarczy dobra wola KNF aby zarzadca skok Wolomin KOCHANSKI sprzedal majatek kasy Wolomin w calosci zainteresowanym bankom spoldzielczym , a wtedy nabywca przejmie zobow. Z tytulu rachu bankowych. W tedy poszkodowani czl. Kasy odzyskaja depozyty w calosci . Jak zachowa sie KNF ? Instytucja zaufania publicznego i obroni obwateli ktorz zlozyli oszczednosci zycia w skok Wolomin . A KOCHANSKI nie zadziala na niekorzysc obywateli ciulaczy na swoje emerytury i leczenie. czy prawo zadziala Prawidlowo czy morzemy zaufac polskiemu Prawu i ustawodawcy tegoz prawa ! Piszcie co tak bez odzewu pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd masz takie info? Które banki są zainteresowane?

   Usuń
 118. Też pozdrawiam - nie po raz pierwszy - tyle nam zostało wzajemny żal i szacunek. Jestem też duchowo razem z tymi, którzy wyjechali stąd na stałe. Za okradzenie ludzi na kilkaset baniek "do" ośmiu lat gara! - za sprowadzenie lekarstwa z marihuany dla chorego ojca i innych - do 15 lat gara! - i tak dalej i tym podobne, bez końca.

  OdpowiedzUsuń
 119. Witam, czy wiecie może do której kategorii wierzytelności wpisać dodatkowe udziały?Ja myślę, że chyba do IV kwotę w zł i do XII ilość sztuk, a co Wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 120. Bank sk Wołomin też daje tyle co kasa wolomin

  OdpowiedzUsuń
 121. Witam czy otrzmal ktos odpowiedz na wniosek o wierzytelnosci od skok wolomin ? Lub ina wiadomosc

  OdpowiedzUsuń
 122. Ja odebrałe wczoraj pismao z sądu w sprawie zgłoszonych przeze mnie udziałów. Mam uzupełnic braki formalne zgłoszenia wierzytelności w terminie tygodniowym.Problem w tym że nie wiem co mam zrobić. Dwa punkty brzmią następująco:
  - złożenie odpisu zgłoszenia wraz z odpisem załączników-art 239 puin
  -wskazanie kategorii do której wierzytelność ma być zaliczona

  Następnie wymienione mam 5 kategorii zaspokajania z funduszów masy upadłości.Szkoda że nie mogę wrzucic screeenu tego pisma .
  Najbardziej pasuje mi 4 kategoria ale też nie do końca.Brzmi ona "inne należności,jeżeli nie podlegają zaspokojeniu w kategorii 5,wraz z odsetkami za ostatni rok przed datą ogł0oszenia upadłości z odszkodowaniem umownym,kosztami procesu i egzekucji"

  Może mi ktoś pomóc co mam zrobić? Zgłoszenie wierzytelności zgłosiłem na druku jaki był na stronie w jednym egzemplarzu.Załączniki wysłalem w oryginałach.

  OdpowiedzUsuń
 123. Polcan może Ty wiesz czy jako odpis załączników to wystarczy ksero oryginałów?Ksero na wszelki wypadek sobie zrobiłem a oryginały wysłałem w pierwszej przesyłce.

  OdpowiedzUsuń