poniedziałek, 9 stycznia 2012

Lokata Magiczna Piątka czyli znamy już okres i sposób przedłużania promocji w Getin!


Jak było łatwo do przewidzenia para Getin online oraz Open Finance zaoferowali od dziś kolejną lokatę antybelkową Lokata Magiczna Piątka, której nazwa jak się łatwo domyślić wzięła się od czasu na jaki można ją zakładać czyli 5 miesięcy, oprocentowaną tak jak niedawna lokata sylwestrowa na 7,88% (6,24% netto)

O tym że taka lokata będzie, łatwo można było się domyślić obserwując poczynania banku, nigdy jednak nie wiadomo było czy lokata będzie przedłużana czy też nie a jeżeli tak to czy raz czy dwukrotnie. Na dzień dzisiejszy podane jest, że oferta jest ważna TYLKO do 12 stycznia ja jednak już dziś mogę podać że lokata ta będzie przedłużana i to nie jeden raz!

O tym że warto znać długość trwania promocyjnej oferty pisałem tutaj. Planując założenie lokaty warto rozglądać się za inną, bo może akurat jutro pojawi się lepsza oferta. Całe wakacje kusiła lokata Polbanku na 7,25% skusiłem się na nią 25 sierpnia, a w cztery dni później pojawiła się rewelacyjna lokata Alioru na 7,5% z możliwością zerwania bez utraty odsetek. No ale skąd ja to mogłem wiedzieć. Teraz jest taka możliwość.

Każdy może pewnie podać swój przykład. Przejdźmy jednak do konkretów. Ważność oferty do 12 stycznia oznacza, że składając wniosek ostatniego dnia mamy 14 dni na wpłacenie środków czyli do 26 stycznia. Co jednak jeśli kończy nam się lokata 30 stycznia? Czy już nie załapiemy się na nią.

Ośmielę się twierdzić, że lokata będzie przedłużana dwukrotnie najpierw do 16 stycznia a później do 20 stycznia i ta data będzie terminem ostatecznym. Twierdzenie swoje opieram tabeli prezentowanej na karcie produktu z której wynika, że ostateczny termin wpłaty upływa 3 lutego. Odejmując 14 dni otrzymujemy naszą datę końca promocji 20 stycznia.

Ta sama procedura miała miejsce w przypadku lokaty Noworocznej o której pisałem tutaj, a dwukrotnie w komentarzach dopisywałem, że lokata została przedłużana. Pokrywało się to z terminami, które były zawarte w karcie produktu. Nowa lokata jest skonstruowana na identycznej zasadzie.

Po raz pierwszy także zaktualizowano termin kapitalizacji. Do tej pory kapitalizacja dzienna pozbawiona konieczności odprowadzania podatku Belki była zapewniana do końca lutego. Teraz wiadomo już że podatek będzie naliczany pod koniec marca, więc zmiana oprocentowania następuje od dnia 28 marca.

Szkoda, że oprocentowanie nie jest zbyt wysokie ale oferta jest warta rozważenia w świetle faktu że jest to lokata 5 miesięczna i lwia część zysku zostanie w naszych kieszeniach bo oprocentowanie po 28 marca jest bardzo małe i tylko ono będzie opodatkowane.

Najważniejszy jednak jest komfort. Bo teraz możemy zwlekać z założeniem prawie miesiąc i czekać na nowe lepsze oferty. A do tej pory nie było takiej możliwości.

UWAGA: 
zgodnie z moją prognozą lokatę przedłużono, zmieniono jednak kartę produktu na której termin ostateczny wpłaty jest o dwa dni krótszy i kończy się 1 lutego. Zatem podawany w chwili obecnej termin zgłoszeń 18 stycznia jest ostateczny.

AKTUALIZACJA: 31.01.2012
Lokata wraca jak bumerang.  Ale każdy powrót to niższe niestety oprocentowanie. W chwili obecnej już tylko 5,84% co nie wydaje się zbyt opłacalne. Lepiej już wybrać lokaty które polecałem choćby tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz