piątek, 27 stycznia 2012

Już jest dostępna trzecia odsłona lokaty z kuponem


Moje porównania do filmu tutaj okazały się trafne. Z tą różnicą, że na nową część filmu czekamy w najlepszym przypadku rok, a w przypadku lokat kolejne edycje znanych lokat dzielą tylko dni.

Przyznam się że myślałem, iż na dwójce powielanie lokat się kończy. Tymczasem mamy właśnie trzecią edycję a przecież o dwójce pisałem zaledwie 5 dni temu! Weźmy zatem pod lupę lokatę o której jak dotąd zdecydowanie było najwięcej na moim blogu ale to dlatego, że to zdecydowanie topowa lokata na rynku. Co się więc zmieniło?


Lokata z kuponem to jedyna lokata spośród serialowych w której druga edycja była lepsza od pierwszej. Okazuje się jednak, że wszystko to co pisałem o bessie lokat jest jak najbardziej prawdziwe a druga edycję możemy uznać co najwyżej za korektę.

Trzecia edycja oprocentowana jest na 6,48% i po wczorajszym wpisie to mnie akurat nie dziwi. Idea jest idealna w podróbkach. Obserwuje kto co robi i sama robi coś podobnego ale w odrobinę lepszym wydaniu. Alior wprowadził rewolucyjną lokatę 100 dniową na 6,03% to kilka dni potem Idea wprowadziła lokatę 101 dniową także na 6,03%

Dla osoby postronnej obie lokaty wyglądają tak samo z tą różnicą że Idea ma o jeden dzień dłużej. Ludzie nie wgłębiają się w szczegóły i na pierwszy rzut oka oferta Idei wydawała się lepsza. Dociekliwi wiedzą, że Alior był o wiele lepszą alternatywą z prostego powodu, że aliorowska lokatę można było zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek. Skorzystałem właśnie z tej opcji żeby założyć pierwszą edycję lokaty z kuponem.

Teraz mamy podobną taktykę. Skoro opisywana wczoraj lokata onLINE edycja specjalna II ma 6,45% to lokata z kuponem ma 6,48%. Zamiast o dzień dłużej mamy o 0,03% lepiej. W obu przypadkach podobny okres trwania wynoszący 3 miesiące. A więc znów na pierwszy rzut oka lepiej. Ba dla optymalizatorów istnieje mały próg wynoszący 1000 zł zamiast 
10 000, nadal jednak mamy ograniczenie do 5 lokat czyli w dalszym ciągu możemy maksymalnie ulokować 25 000 zł.


Ostatniego ograniczenia nie ma w neoBANKu. Tam możemy zakładać na maksa lokując tyle ile mamy. Ale zważywszy kłopoty o których pisałem wczoraj uważam, że oferta Idei jest lepsza. Na niekorzyść neoBANKu dzieła też fatalna autoryzacja przelewów za pomocą smsów. Po kliknięciu przycisku generuj kod na komórce nie pojawia się nic.

Problemy z smsami mnie bardzo denerwują. Nie pomaga ponowne generowanie kodu. Ostatnio dopiero ósma próba wygenerowania kodu zadziałała przy czym dostałem od razu serię 8 smsów naraz sekunda po sekundzie. Próba autoryzacji trwała dobre 3 godziny! Bank twierdzi że z ich strony wszystko było w porządku co nie świadczy o nich dobrze.

Wracając do samej lokaty z kuponem III. Ma ona jedną zaletę której nie było w obu poprzednich edycjach. Po raz pierwszy ma ona zmienną stopę oprocentowania na naszą korzyść wzrastając codziennie aż do 13,44%. Wszystkie odsetki zostaną skapitalizowane do 27 marca tak by uniknąć podatku Belki. W lokacie onLINE będziemy płacić odsetki od momentu wejścia w życie ustawy o podatku od lokat.

Podsumowując gdyby nie fakt, że zmniejszono oprocentowania mielibyśmy lepszą edycję od poprzedniej! Ale i tak uważam że dla dla spóźnialskich to dobra oferta a na pewno lepsza od opisywanej wczoraj. 

Jeżeli ktoś jest ciekawy jak wygląda samo założenie lokaty polecam mu cztery kolejne wpisy poczynając od tego.

Oferta ważna tylko do 28 stycznia 2012.

Aktualizacja: ofertę przedłużono aż do 10 lutego. 

Ciąg dalszy: lokata z kuponem IV

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz