sobota, 21 stycznia 2012

Druga odsłona lokaty z kuponem i co ważniejsze lepsza


Jak oglądamy świetny film, który okazuje się sukcesem, wkrótce potem ukazuje się część druga. Niestety z reguły kontynuacja jest gorsza od jedynki, choć są oczywiście wyjątki. Podobnie jest z lokatami. Banki jawnie powtarzają nazwę i stawiają po niej rzymską dwójkę zmieniając jedynie nieznacznie warunki nowej i jak zwykle są to zmiany na gorsze.

Od wczoraj mamy w ofercie lokatę z Kuponem II. A co ważniejsze oferta jest po raz pierwszy lepsza od jedynki a to już rzecz niebywała, niestety jest to już oferta która trwa tylko do dziś.


Z usług Idei korzystam odkąd pojawiła się lokata antyinflacyjna. Była to lokata dwuletnia z możliwością zamknięcia co kwartał bez utraty odsetek. Oprocentowanie tej lokaty jest zmienne i obliczane według reguły: wskaźnik inflacji za poprzedni miesiąc + 1,5% dla miesiąca następnego po podaniu danych przez GUS danych do publicznej wiadomości. Brzmi zawile ale oznacza, że jeżeli w grudniu zostanie ogłoszone, że w listopadzie inflacja była na poziomie 4,6% bank płaci w styczniu 6,3% w skali roku.

Tę dość korzystną ofertę szybko zamknięto i zaoferowano lokatę antyinflacyjną II tym razem reguła była podobna ale oferowano już tylko 1% ponad inflację dla lokat dwuletnich oraz jedynie 0,7% dla krótszych terminów. Więc tak jak na większości filmów druga część była gorsza od poprzedniej.

Teraz jednak mamy Lokatę z Kuponem II i jej warunki są lepsze, choć nie widać tego gołym okiem. Szczegóły lokaty opisałem w kilku postach: jak wygląda przebieg tutaj a różne wady i zalety tym miejscu. A co przedstawiają doradcy przedstawiłem w 4 kolejnych postach zaczynając od niniejszego. Nowa odsłona lokaty w dalszym ciągu jest oprocentowana na 6,83% i zakładana jest na okres trzech miesięcy.
Co się zatem zmieniło na plus? Zmienił się punkt 4 na liście wad w moim poście Najlepsza lokata na rynku nie bez wad. Przedtem mogliśmy założyć tylko 2 lokaty po maksimum 12500 każda. Teraz możemy założyć 5 lokat po maksimum 5000 każda. Czyli ta sama zainwestowana kwota może nam przynieść większy zysk.

Tak więc suma summarum w obu przypadkach możemy zainwestować do 25 000 zł. Minimum ustalone jest na 1000. Biorąc pod uwagę optymalizację jest to na pewno oferta korzystniejsza od poprzedniej.

Jedyną wadą oferty jest jej krótkoterminowość gdyż oferta ważna jest tylko do dziś. Wystarczy złożyć zamówienie do godziny 24.00 tutaj po tej godzinie zwykle oferta znika. Krótki rzut oka na kartę produktu pozwala przewidywać, że lokata nie będzie już prolongowana, a wizyta w oddziale będzie aktualna tylko do dnia 4 lutego.

To już zatem ostatni dzwonek na tak korzystną ofertę. Getin po zamknięciu oferty Magiczna Piątka oferuje Top lokatę której daleko do topowych bo 6,03% to znacznie mniej ciekawa oferta od 6,83% które mamy na kuponowej.

Bank Idea mnie zadziwia. Idzie wyraźnie pod prąd a jego oferty burzą wszelkie reguły które do tej pory panowały na rynku. Czekamy na nowe niespodzianki. 

Ciąg dalszy: lokata z kuponem III 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz