piątek, 17 lutego 2012

Work Service S.A. w drodze na giełdę GPW


Na niniejszym blogu będzie już coraz mniej o lokatach (co nie oznacza, że nie będzie już o nich wcale) ale też trudno teraz nazywać obecne belkowe depozyty terminowe lokatami. Po zeszłorocznym boomie obecne depozyty to bardziej lokatki, które nie oferują już żadnych możliwości podkręcania oprocentowania na naszą korzyść.

Obligacje wydają się być w chwili obecnej ciekawszą alternatywą lokowania kapitału. Lider lokat Getin zaoferował niedawno pierwszą edycję obligacji zwaną PP-I więc możemy się teraz spodziewać drugiej edycji PP-II. Ale nikt nie wie kiedy do tego dojdzie. Ale jak już pisałem wczoraj ciekawszą alternatywą wydają się obligacje spółki Work service.


W niniejszym poście chciałbym zaprezentować dalsze szczegóły dotyczące obligacji spółki Work Service S.A. Jest to spółka z branży HR, dzięki której rocznie 150 000 osób dostaje pracę. Cóż to jednak jest branża HR?

HR to skrót pochodzący od angielskiego Human Resources oznaczającego zasoby ludzkie. Work Service to największa firma HR w Polsce i jedyna w tym sektorze jaka będzie notowana na giełdzie warszawskiej. Więcej szczegółów na ten temat można dowiedzieć się z materiału video do którego odsyłają linki w poniższym artykule.

Work Service szykuje się obecnie do wejścia na GPW; chce konsolidować rynek i wejść na nowo otwarte rynki pracy w Europie


Oto krótka charakterystyka spółki:
- 25 oddziałów w Polsce i 10 za granicą,
- pośrednictwo pracy dla 100 tys. osób rocznie,
- 25% udziału w polskim rynku pracy tymczasowej,
- STRATEGIA: nowy model zatrudniania pracowników Flexicurity (nowoczesny model rynku pracy, który łączy dwa aspekty – elastyczność oraz bezpieczeństwo)
zalety systemu: łatwość w podejmowaniu pracy, pracodawca może łatwo pozyskać nowych pracowników, system motywuje bezrobotnych do poszukiwania pracy, upowszechnia nietypowe formy zatrudnienia

- ostatnio z emisji obligacji uzyskała 18 mln zł i ubiega się o wprowadzenie ich do obrotu na rynku Catalyst;


Szczegóły co do parametrów obligacji oraz dane kontaktowe przedstawiłem wczoraj we wpisie Nowa ciekawsza oferta obligacji od Getin

Ciąg dalszy: Zapisy na akcje Work Service tuż tuż

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz