piątek, 3 lutego 2012

Lokata Last Minute III czyli lokatowe ostatki


Komentatorzy relacjonujący spotkanie, które jest już przegrane, często podkreślają jak trudno jest komentować niemiłe chwile reprezentacji. Muszę przyznać, że podobny nastrój panuje teraz na arenie lokat antybelkowych. Niedawna oferta Credit Agricole lokaty na 50 dni dawała jeszcze nadzieje, że inne banki pójdą za ciosem i rozgorzeje walka na ostatki. Niestety na Agricoli się skończyło a oferta 5,67% (5,77% dla internetowych wniosków) była na tyle nieciekawa, że pominąłem jej skomentowanie.

Zamiast walki na ostatki mamy przykry komunikat, który brzmi jak kolejna bramka dla gości, którzy mecz już dawno wygrali. Z oficjalnych źródeł już wiadomo, że potentat w dziedzinie lokat antybelkowych Getin wycofuje je z oferty. Do dziś tylko w oddziale banku można założyć lokatę last minute III. Potem już będzie ostre plummet.


Oprocentowanie potentata bankowego spada lawinowo. Jeszcze miesiąc temu można było zakładać lokatę na wyścigi na 6,39%, potem lokatę sylwestrową zmniejszono na 6,24%. Wówczas zacząłem mówić o bessie na rynku lokat. Potwierdza to Lokata Magiczna Piątka, która w chwili obecnej ma trzecią edycję – porównajmy:
Lokata Magiczna Piątka I – 6,24%.
Lokata Magiczna Piątka II – 5,99%
Lokata Magiczna Piątka III – 5,84%
Numerację rzymską można znaleźć na karcie produktu.

Niewesoło to wygląda. Do dziś jednak można założyć w oddziale stacjonarnym banku Lokatę Last Minute III, która jest oprocentowana nieco lepiej od Magicznej Piątki dostępnej w getin online, bo na 5,99% po niej będziemy już mieli tylko lokatę lutego na zaledwie 5,43%.

Lokaty miesiąca są sztandarowym produktem stacjonarnego oddziału getin od blisko roku. Na wiosnę mieliśmy lokatę kwietnia, maja, czerwca itd. które biły w oczy wielkim 7% co odpowiadało 5,67% netto. Latem i jesienią lokaty te szły nawet w górę. Teraz spadają od razu poniżej dumnego 7%

Od kilku dni nie ma już także Lokaty z doradcą w Open Online, który od wakacji bił w oczy jeszcze większym 8,5%. Komentując te wszystkie spadki trudno nie skojarzyć rozczarowanego głosu komentatora meczów, w których Polska przegrywała i zamiast odrabiać straty (zwiększać oprocentowanie) traciła kolejne bramki (zmniejszało oprocentowanie).

Sprawdziły się zatem moje słowa że getin odchodzi w cień. Albo raczej może powinienem powiedzieć, że zmienia kurs o czym pisałem wczoraj prezentując ofertę obligacji bankowych.

Z cienia wychodzi za to na szczęście nowy gracz. Od kilkunastu dni mamy nowego lidera na rynku lokat na którego zwracałem uwagę niedawno a jego oferta wciąż jest bardziej atrakcyjna niż ogłoszone dwa dni temu 10 latki obligacji skarbu państwa, które stoją poniżej omawianej dziś lokaty last minute III, jeśli zdecydujemy się na standardowe tricki z optymalizacją.

Kto przeoczył artykuł o nowym graczu odsyłam do wciąż aktualnego artykułu Nowy lider na rynku lokat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz