czwartek, 16 lutego 2012

Nowa ciekawsza oferta obligacji od Getin


Zakończyła się już subskrypcja na obligacje Getin. Okazuje się jednak, że nie była to jedyna okazja w swoim rodzaju. Osoba dzwoniąca do mnie z informacją o końcu subskrypcji przed ostatecznym terminem nadmieniła, że bank planuje dodatkową emisję obligacji jeszcze w lutym. Widać popyt przerósł oczekiwania tak jak to było w przypadku oferty BGŻ Optima pod koniec ubiegłego roku.

Okazuje się jednak, że rynek obligacji oferuje większe możliwości i jest o wiele prężniejszy niż oczekiwałem. Obligacje Getin wcale nie są aż tak rentowne i tak okazyjne jak się wydawały na pierwszy rzut oka. Owszem na tle lokat, szczególnie tych obecnych, wygląda okazyjnie ale na tle innych obligacji wygląda dość przeciętnie.

W chwili obecnej trwają zapisy na o wiele ciekawsze obligacje. Oferują one o wiele lepsze oprocentowanie przy niższym wkładzie i o wiele krótszy czas inwestycji. I co ważniejsze posiadają zabezpieczenie czego nie oferowały obligacje Getin! Wydaje się więc że okazja jest nieprzeciętna.


Szukając alternatyw do niedostępnych już obligacji Getin odnalazłem obligacje, które wydają się o wiele ciekawszą alternatywą do obligacji Getin. Są to obligacje Work Service S.A. Przyjrzyjmy się bliżej tym obligacjom:

Oferują oni stawkę WIBOR 6M + więcej niż Getin. (jak to rozumieć patrz artykuł co po belkach) a więc o dwa punkty procentowe więcej niż Getin. Daje to w sumie zysk w granicach 10,5%. Przy czym identycznie jak w przypadku Getin wypłata następuje co pół roku.

Co więcej okres trwania to nie długie 6 lat. a znacznie mniej. Przyznam szczerze, że długi okres trwania w Getin był jedynym minusem, bo 6 lat to szmat czasu, a przez taki okres mogą się pojawić różne okazje inwestycyjne.

Drugą zaporową rzeczą która dla wielu mniejszych inwestorów może mieć kluczowe znaczenie była kwota minimalnego zapisu. Getin wymagał 25 000 zł, tymczasem Work Service wymaga znacznie mniej, co szczególnie zachęca do kupna.


Jutro zamieszczę dalsze szczegóły dotyczące tej na pewno ciekawej oferty. 

Ciąg dalszy: Work Service S.A. w drodze na GPW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz