sobota, 18 lutego 2012

Serial trwa - lokata z kuponem po raz czwarty


No i proszę. Mamy już czwarty odcinek serialu lokata z kuponem serwowaną przez Idee bank. Żadna inna lokata nie była tak szczegółowo opisywana na moim blogu. I oto wraca po raz kolejny. Miało nie być już o lokatach, ale każda reguła ma wyjątki szczególnie jeżeli przypomina erę bezbelkową.

Bezbelkowce to już niedobitki. Chociaż Idea się z nich niedawno wycofała, to jednak nie zrezygnowała z najlepszej ze swoich lokat. I co ważniejsze kolejna jej edycja wcale nie odbiega oprocentowanej od poprzedniej. Weźmy więc tego weterana lokat bliżej pod lupę.


Zanim przejdziemy do podania parametrów tej sympatycznej jak dotąd lokaty przypomnijmy sobie jej poprzednie edycje. Obok każdej z edycji podaję link do artykułu jej dedykowanego:


Oferty przy lokacie z kuponem

Strasznie długi zrobił nam się serial. Ale trzeba przyznać że jak dotąd był całkiem całkiem. Co się zatem zmieniło w ostatnim odcinku serialu, kto zginał tym razem?

Dalej mamy magiczne 8% i to się najbardziej chwali bo takiej nowej lokaty nie ma obecnie nigdzie indziej poza Meritum. Zmieniła się niestety już kapitalizacja odsetek. Nie ma już dziennej jak było dotąd we wszystkich poprzednich edycjach. Mamy za to typową klasyczną lokatę z kapitalizacją na koniec okresu a to oznacza że zostanie od niej pobrany podatek Belki. Ale i tak dostaniemy na koniec ponad stop loss.

Okres się nie zmienił. Tak jak w każdej z dotychczasowych edycji mamy ofertę kwartalną. Więc kto zginął. Zginęły wielokrotności lokat gdyż teraz możemy założyć tylko 1 taką lokatę. I to raczej w małym przedziale od 1000 do jedynie 10 000zł. A to już jest duże ograniczenie gdyż w poprzednich edycjach mogliśmy założyć do 25 000 z podziałem na 2 lokaty po 12 500zł lub 5 lokat po 5000zł.

W takiej postaci jak obecna lokata ta upodabnia się w dużym stopniu do Pierwszej lokaty oferowanej przez Meritum. Z tą różnicą że w Meritum musimy otworzyć konto jeśli chcemy mieć tę lokatę. W Idei konta mieć wciąż nie musimy. Czy to się zmieni w piątej edycji jeśli do niej dojdzie?

Dla osób które nigdy dotąd nie korzystały z oferty Idei propozycja jest na pewno kusząca, nawet jeśli powszechnie uważa się ją za wabik. Nawet jeśli tak jest to warto się skusić bo sam bank w chwili obecnej należy do wyróżniających się banków na polskim rynku.

Najgorsze zostawiłem jednak na koniec. Oferta jest adresowana tylko dla nowych klientów banku. To jest nowość. Ja załapałem się jeszcze na edycję pierwszą a byłem już wcześniej klientem banku. Teraz to się niestety nie jest już możliwe.

Powiedzmy to sobie szczerze trylogie filmowe są jeszcze fajne, szczególnie jeżeli powiązane wspólnym wątkiem. Czy to będą Gwiezdne wojny czy Władca pierścieni trylogia zamyka całość i jest ok. Robienie czwartej części to już robienie kasy na siłę.

Przypuszczam, że podobnie będzie chyba z lokatą z kuponem. Różnica między pierwszą edycją a obecną to już naprawdę bardzo duża różnica, i tak jak w przypadku filmów niestety na naszą niekorzyść.

Jak do tej pory nie jest znana długość trwania lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz