środa, 4 lipca 2012

Ranking kont lipiec 2012


Ranking kont jest obecnie bardziej godny uwagi od rankingu lokat. Stałym czytelnikom, którzy czytają niniejszego bloga i korzystają z porad w nim zawartych przypominam, że w tym i przyszłym miesiącu kończą się ostatnie lokaty bezbelkowe, które kumulowały odsetki w marcu tak by uniknąć płacenia podatku od kwietnia.

Przypominam także tabele, które prezentowałem w dwóch postach. Aby uniknąć podatku Belki FM podwyższył oprocentowanie do 55,88% co można zobaczyć tutaj a Idea nawet do 78,87% stosowna tabela jest do wglądu w tym miejscu. Polecałem wówczas lokaty 5 miesięczne i kończą się one w lipcu oraz półroczne, które zapadną za miesiąc.

Osobom którym kończą się te lokaty polecam w chwili obecnej konta oszczędnościowe zamiast lokat, gdyż w dalszym ciągu paradoksalnie oferują wyższe oprocentowanie niż najlepsze lokaty! Konta od lokat różni także inna bardzo ważna rzecz. Mamy możliwość wyczekiwania na dobrą inwestycję, które pojawiają się w bliżej nieokreślonym momencie.

Na tym blogu informuję o ofertach obligacji korporacyjnych. Nie wiadomo kiedy pojawi się nowa dobra oferta. Może to być za tydzień, może być za trzy. Mając pieniądze na lokacie pozbawiamy się możliwości dobrej inwestycji. Mając pieniądze na koncie mamy prawo do jednej darmowej wypłaty. Warto ją zachować na taką właśnie ewentualność.

Tak się składa że do dziś można składać zapisy na najnowsze obligacje o których pisałem tutaj. W zasadzie nic się nie zmieniło w czołówce rankingu który prezentowałem miesiąc temu. Dziś zatem powtórzę podium i podam kilka nowych szczegółów. 

Oto najlepsze konta, których oprocentowanie wynosi minimum 6%. Ostatnim razem w nawiasie podałem termin od kiedy obowiązuje podane poniżej oprocentowanie. Tym razem, żeby się nie powtarzać, prezentuję datę do kiedy obowiązuje promocyjne oprocentowanie:

1 Deutsche bank - Konto Oszczędnościowe 24h 8,10% - 10.000 zł (-)
2 Millennium - Konto Oszczędnościowe 7,00% - 25.000 zł (20 sierpnia 2012)
3 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 6,50% - 40.000 zł (10 lipca 2012)

Podobnie jak w przypadku lokat po kliknięciu w nazwę dowiemy się więcej szczegółów. Oto najistotniejsze.

1 Deutsche bank - 8,10%
Rewelacyjne oprocentowanie 8,10% oferowane jest tylko do kwoty 10 tys. Powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 4,09% więc warto pilnować, żeby mieć na początku miesiąca około 9900 zł. I uwaga tylko jeden przelew na ror jest bezpłatny. Każdy kolejny karany jest kwotą aż 10 zł!


2 Millennium - 7,00%
To konto ma oprocentowanie dla nowych środków po 31 maja. Drugie rewelacyjne konto ma limit do kwoty 25 tys. Powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do minimalnego czyli 6% co też jest dobrym wynikiem jak na konto. Tutaj także tylko jeden przelew na ror jest bezpłatny. Każdy kolejny karany jest kwotą 7,50 zł


UWAGA: należy uważnie przelewać pieniądze między własnymi kontami. Domyślnie ustawione jest przelewanie z oszczędnościowego na ror. W ubiegłym miesiącu zrobiłem taki przelew bezmyślnie choć zamiar mój był odwrotny gdyż domyślnie jest zwykle na odwrót.


Domyślnie ustawienie należy zmienić przy dopłacie inaczej stracisz możliwość jednego darmowego przelewu Źródlo: MilleniumMoja pomyłka spowodowała, że nie miałem już możliwości dokonywania kolejnych darmowych przelewów więc pieniądze były niejako zamrożone.  Warto pamiętać, żeby dokładnie wybrać najpierw ror a potem konto oszczędnościowe. Dopłacać można bez ograniczeń wypłacać niestety już nie.


3 BGŻOptima - 6,50%
To konto tak dobre oprocentowanie ma tylko dla nowych środków po 6 kwietnia. Tutaj limit jest większy bo wynosi 40 tys. Jeżeli masz więcej kasy lub miałeś jakieś środki przed 6 kwietnia oprocentowanie spada do 5,80% co już jest zbyt małe o czym pisałem szczegółowo tutaj.

W Optimie  denerwująca jest możliwość używania tylko konta powiązanego. To pęta nasze możliwości. Możemy oczywiście zmienić konto powiązane jak to zrobić opisałem tutaj ale jest to kłopot. Za to dużą zaletą jest brak limitów co do ilości bezpłatnych przelewów.

Osoby które zainteresowane są dalszymi miejscami które zajmują DnB Nord, Paribas oraz ING polecam ten link, gdyż nic się nie zmieniło w stosunku do czerwca. 

6 komentarzy:

 1. Co do BGŻ Optimy tekst nieco mylący.
  BGŻ Optima - 6,50% do 40.000 zł. Oprocentowanie 5,8% w skali roku dla pozostałych środków pieniężnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do BGŻOptimy jest dokładnie tak jak podaje artykuł. Do 40 tys mamy 6,50% z zastrzeżeniem, że są to nowe środki względem dnia 6 kwietnia. Dokładniej omówiłem to w artykule Ciemne strony Optimy, do którego link podaję poniżej:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/06/ciemne-strony-optimy-czyli-bajka-o.html

   Usuń
 2. fajna stronka.!
  mam pytanie.
  czy wiesz coś o firmie EFFIT.
  czy nie jest na celowniku knf, od kiedy działa, czy jest rzetelna?
  ma naprawdę niezłą ofertę %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Firma EFFIT nie jest na celowniku KNF. Jest chyba zbyt nowa ale sądząc po ofercie może się tam znaleźć.
   Oferta jest faktycznie niezła ale nie znam niestety nikogo kto by ją wypróbował. A z tego co widzę to firma nowa bo założona w tym roku więc trudno mówić cokolwiek o rzetelności.
   Planujesz skorzystać z którejś z trzech ofert?

   Usuń
 3. najbardziej opłacalna jest ta 18%, ale nie znam tej firmy..........
  inwestycja w ziemię jest nadal b. atrakcyjna, ale z pewnością zapotrzebowanie na działki budowlane w najblizszym czasie spadnie........i to o dużo....
  umówię się w wolnej chwili na spotkanie, jeśli nie - obligacje korp.
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obligacje korporacyjne są rzeczywiście godne polecenia pod warunkiem, że trafi się na ofertę prywatną na rynku pierwotnym i firma faktycznie będzie płacić regularnie odsetki. A ostatnio coraz więcej firm ma z tym niestety problemy.

   Usuń