wtorek, 17 lipca 2012

Raiffeisen bank rozdaje 200 zł premii


Na grouponie pojawiła się ostatnio oferta promocyjna konta Komfort Direct w Raiffeisen Bank Polska SA. O tym jak wygląda korzystanie z groupona pisałem tutaj, gdyż uważam, że warto korzystać z tej formy płatności za usługi.

Ale oferta pizzy za pół ceny to nie to samo co oferta banku. W banku żeby dostać cokolwiek będziesz musiał się nieźle napocić. A to już niestety staje się regułą dotyczącą każdej promocji.

Pora zatem przyjrzeć się bliżej tej ofercie. Przede wszystkim rzuca się w oczy to co najlepsze czyli reklamowane 200 zł premii. Bliższe przyjrzenie się ofercie pozwala dostrzec słowo do które oznacza, że możemy dostać mniej a 200 zł jest kwotą maksymalną a nie gwarantowaną dla każdego a to przecież istotna różnica.

Pierwszym ograniczeniem jest kupno tej promocji na grouponie. Cena kuponu to zaledwie 1 zł czyli możemy zarobić 199 zł a więc nie jest jeszcze tak źle. Ale w dalszym ciągu nie oznacza to, że taką kwotę dostaniemy za proste założenie konta. Konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków.  Jakich?


Do końca wakacji czyli do 31 sierpnia trzeba spełnić łącznie trzy warunki:
  • wykonać transakcję bezgotówkową kartą Visa Classic
  • aktywować dostęp do serwisu bankowości mobilnej
  • dokonać minimum jednej transakcji za pomocą bankowości mobilnej

Od razu robi się mniej ciekawie. Wiele osób korzysta z internetu stacjonarnego i jak widać nie jest to dla nich oferta. Po drugie znów musimy mieć kolejną kartę płatniczą w portfelu. Ale w tym przypadku jest ona niezbędna gdyż to ona zapewnia zwrot gwarantowanych 199 zł.

Niestety nie dostaniemy tych pieniędzy od razu tak jak to jest w przypadku Alior Sync, który za założenie konta dawał pierwsze 50 zł a za 3 transakcje kartą kolejne 50 zł i pieniądze zostały przelane już 3 dni po zaksięgowaniu transakcji. 

W przypadku Raiffeisen dopiero po spełnieniu trzech wymienionych wyżej warunków przyznawana będzie co miesiąc premia 10% od wartości transakcji dokonanych kartą debetową.

Niestety tylko w bankowości mobilnej Źródło: Groupon.pl

Jak się można domyślać limit tej premii to 200 zł. Kiedy możemy się spodziewać pierwszej wypłaty premii? Jeżeli zdążymy wykonać trzy warunki jeszcze w lipcu i będziemy dalej robić zakupy kartą Visa wówczas w sierpniu ma zostać zaksięgowane 10% wartości tych transakcji czyli jeżeli kupimy towar za 1000 zł dostaniemy 100 zł zwrotu.

Należy przy tym pamiętać, że księgowanie wykonanej transakcji może zająć do 7 dni. Czyli jeżeli kupimy coś 25 lipca księgowanie może nastąpić dopiero 2 sierpnia a to oznacza że zwrot 10% będzie dopiero we wrześniu.

Oferta nie wygląda zatem tak atrakcyjnie jak na reklamie. Tym bardziej, że jeśli płacisz już kartą debetową Millennium zwracającą 3% to twój zysk będzie mniejszy niż 200 zł. Jeżeli płacisz kartą debetową BGŻ dającą 5% zwrotu zysk będzie jeszcze mniejszy. Ale mimo to dla osób, które lubią wyciskać z banków jak najwięcej może być interesująca.

Oferta na grouponie ważna jest do 23 lipca.

2 komentarze:

  1. Cześć, czy monitorujesz tylko GRUPONA, czy też inne grupowe jak np. CITEAM?

    OdpowiedzUsuń