poniedziałek, 2 lipca 2012

Wrobieni w Getin czyli prawdziwe oblicze Kwartalnego Zysku


Afera Finroyal nie jest jedyną w której klient instytucji finansowej zostaje wystawiony do wiatru. W przypadku tej firmy można jednak to jeszcze zrozumieć gdyż wiadomo, że to instytucja, która znajduje się od kilku lat na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego więc tutaj klienci, którzy podpisali umowę z tą firmą sami są sobie winni.

Co jednak począć jeżeli sprawa dotyczy banku, który zgodę na wykonywanie czynności finansowych od KNF posiada? A mimo to istnieje znaczna liczba niezadowolonych i rozczarowanych klientów.

Pani Ewa Gajewska z Warszawy pisze: 
Jestem osobą indywidualną -- jedną z wielu, jak wynika z wpisów na forach internetowych -- która podpisała bardzo niekorzystną dla siebie umowę na produkt Kwartalne Zyski w Getin Banku; w lipcu 2011 r. włożyłam w ten produkt 400 tys. zł, i to na 10 lat. Gdy w kwietniu br. usiłowałam odstąpić od umowy, wyliczono mi, że straciłabym na tym ok. 165 tys. zł ( !!!), według wyceny na dzień bodaj 15 kwietnia br. 

Moim zarzutem w ewentualnej sprawie sądowej byłaby okoliczność, że sformułowania w załącznikach do umowy, oraz sam kształt umowy, wymagały od klienta specjalistycznej wiedzy, przekraczającej tzw. zwyczajowy poziom konsumencki. Nie tylko zresztą od klienta: jak widziałam z wpisów, oraz doświadczyłam w placówce Getin Banku, także konsultanci mieli kłopoty ze zrozumieniem zasad działania produktu, o wyjaśnieniu ich klientowi nie wspominając

O podobnym produkcie Kwartalny Profit pisałem w styczniu w artykule dostępnym tutaj. Można tam zobaczyć jak fatalne wyniki uzyskał indeks RBS VC Aquantum Pegasus Zeus Index na którym swoje zyski opiera produkt w ofercie Getin banku. (RBS oznacza tutaj Royal Bank of Scotland)

Pani Ewa podpisała umowę w lipcu 2011. Reklama produktu zawiera informację, że w okresie 15 lat pomiędzy 1997 a czerwcem 2011 a więc miesiąc przed podpisaniem umowy średniorocznie index Royal Bank of Scotland VC zarabiał aż 15,70%.

Tymczasem według portalu markets.rbs.com index istnieje dopiero od 25 sierpnia 2010! I wyniki są tragiczne od samego początku spójrzmy na wykres za ostatni rok:

Prawdziwe dane dotyczące indeksu Królewskiego Banku Szkockiego Źródło: markets.rbs.com

Jak widać w przeciągu ostatniego roku kiedy produkt Kwartalny Profit miał wypracować zyski które średniorocznie wynosiły 15,70%, index tak naprawdę zanotował stratę w wysokości aż -63,20%. A od samego początku zamiast reklamowanego 654,76% mamy w rzeczywistości -75,52%.

Rozbieżność jest kolosalna. Pani Ewa w dalszej części pisze
Jak Pan widzi, mam w Kwartalnych Zyskach dość sporą kwotę, z której już na dzień dobry z tytułu podpisanej umowy, ubywa ok. 25-30%, więc jestem gotowa zainwestować w pozew indywidualny, lub też w jakiś inny sposób „wyjść” z tego g… bez takich strat.
Czy ma Pan wiedzę na ten temat, tzn. czy jakiemuś klientowi to się udało? Na forach skrzykiwano się na pozew zbiorowy (ponoć przygotowuje go jakaś Kancelaria z Gdańska) ale zdaje się prócz tzw. świętego oburzenia nic się na razie nie dzieje. 
 
Podobne zapytanie skierowałam kilka dni temu do UOKiK-u oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, też na razie bez odzewu.

Kwartalne zyski nie jest jedynym tego typu produktem. Niedawno powstał portal Wrobieni.org gdzie można znaleźć mnóstwo wpisów klientów, którzy w Getin podpisali umowę na produkty typu Pareta, Libro, Lucro czy Stabilny Wzrost. Portal ten zachęca do zbiorowego pozwu przeciwko Getin.

Do tamtejszej listy jak widać warto dodać kolejny produkt Kwartalne Zyski. Ja ze swojej strony chciałbym przestrzec przed lokatami z doradcą w Open oraz lokatą z kuponem w Idei, które znalazły się we wczorajszym rankingu lokat.

Skorzystałem z obu lokat i szczerze je polecam gdyż dają przyzwoite oprocentowanie. Ale ich głównym celem jest ściągnięcie klientów i namówienie na któryś z długoletnich produktów Getin. W końcu to właśnie przy zakładaniu lokaty z kuponem I dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak Kwartalny Profit.
 

38 komentarzy:

 1. Ja byłem na takim spotkaniu z doradcą. Przyznam, że nie było to moje pierwsze tego typu spotkanie i może dlatego podszedłem do niego z dużą dozą nieufności. Nie chciałem zbyt dużo czasu tracić na wysłuchiwanie o produkcie, który przedstawiła mi pani doradca, więc po 20 minutach powiedziałem: "czy może mi pani przesłać szczegóły na maila?" I na tym spotkanie się skończyło, a ja się cieszyłem że mam podwyższone oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja od razu na wstępie zapowiedziałam doradcy, że nie namówi mnie na żadne wieloletnie inwestycje, i że przyszłam WYŁĄCZNIE po podwyższenie oprocentowania... I po 5 minutach miałam sprawę załatwioną... Co prawda ta podwyżka to żadna rewelacja, ale jak na tak krótkie spotkanie, może być... Troszkę więcej tu, troszkę więcej tam i bez żadnego ryzyka i topienia pieniędzy w ryzykownych inwestycjach, obłożonych w dodatku różnej maści opłatami, coś urośnie... Lepiej czerpać małą łyżką, niż czatować z chochlą nad wyschniętą studnią...
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Ewo,jest jeszcze gorzej niz Pani mysli.Wartosc jednostki,ktora Pani kupila za 100 zl na dzien 19.07 wynosi 67,1,ale prosze zwrocic uwage,ze produkt tak zostal tak skonstruowany,ze to co Getin Bank nazywa zyskiem jest umorzeniem,czayli automatycznie odkupuje od Pani liczbe jednostek po nizszej cenie (np.16.08.2011 byla to kwota 87,76 za jednostke)i przelewa na Pani konto 521,59.Po okresie roku stracila Pani 25-30 procent,ale bank bedzie Pani placil i wykupywal od Pani po zanizonej cenie jednostki,zwlaszcza ze jest to poczatkowy okres "inwestycji".W 9 roku cena pojdzie w gore,ale mam nadzieje,ze juz bez Pani.Wtedy zostanie tez pobrana oplata za zarzadzanie (3,2124),ale mam nadzieje,ze nie kaza doplacic.Z tego co wiem Getin Bank zawarl 16.03.2011 umowe z Towarzystwem Ubezpieczeniowym na Zycie Europa SA na ten produkt,ale wycofal sie i nie ma juz w ofercie.Jestem za pozwem zbiorowym,bo jest to spekulacja.A moze wczesniej Komisja Nadzoru Bankowego,Komisja Etyki Bankowej przy Zwiazku Bankow Polskich i Sad.Getin Bank byl dystrybutorem i zorientowal sie wczesniej niz klienci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobnego wałka proponowali mi w PZU jak likwidowałem III filar. Pani oczywiście nie umiała odpowiedzieć na moje durnowate pytania więc wezwała swojego szefa. Ten oczywiście przedstawił symulację z ostatnich 20 lat i stwierdził po prostu, że nie można na tym stracić. Rozśmieszył mnie też zmodyfikowanym wzorem stopy zwrotu inwestycji i przekonywał, że nie może wyjść ta stopa na minus. Niestety nie wiem z jakim bankiem kolaborowało PZU, żeby zwabić klientów ( naiwnych), bo mnie próbowali ustrzelić przy okazji likwidacji tego filara emeryckiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja zostalam wciagnieta w ten kwartalny zysk 10 .08.2012 na dien dzisiejszy trace 5tys.Trzy miesiace pozniej naciagnrli nojego maza do poanu tzn. zabezpieczenie na przysztosc gdybym zrezygnowala dzis z tego trace 7tys. co robic?Wiem juz ze mogel zlozyc reklamacj co dalej prosze o rade ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę pisać reklamacje,oświadczenia woli i inne pisma do różnych instytucji i tracić na to wszystko czas , nerwy i nieprzespane noce albo od razu przystąpić do pozwu grupowego a zaoszczędzi sobie Pani cały stres z tym związany.
   Grupa zbiera osoby - różne produkty teraz / jeszcze do końca listopada trzeba już wszystko złożyć/. Proces będzie grupowy w Warszawie ale nie trzeba być na nim osobiście.
   Nie wiem czy mogę podać tu e-maila więc proszę poszukać na "Wrobieni w Getin"
   Oszukana.

   Usuń
 6. Jestem osobą indywidualną i jak większość na tym forum zostałem oszukany przez pracownika banku podczas prezentacji ofert Kwartalny Profit .
  Ten człowiek mówił mi to co chciałem usłyszeć , a nie rzeczywiste mechanizmy działania Kwartalnego Profitu . Znając prawdę nikt o zdrowych zmysłach nie zaakceptował by takiej oferty.
  Mam w tym lichwiarskim produkcie ulokowane od listopada ubiegłego roku 60.000 zł.
  Chciałbym przystąpić do pozwu zbiorowego przeciwko tej nieuczciwej instytucji.
  Czy ktoś może mi podpowiedzieć od czego mam zacząć , ewentualnie podać numer telefonu kto organizuje ten pozew albo podesłać jakiś adres e-mail , pod którym udzielą mi informacji ? Nie podaję na siebie namiarów , bo nikomu już w tej chwili nie wierzę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję umieszczenie tego listu w osobnym artykule tak by zobaczyła go większość ludzi. Do starych komentarzy zaglądają zwykle tylko ci którzy czytają konkretnie o kwartalnym zysku.

   Usuń
 7. A JUZ NAJlepsze jest zwalanie winy na pracownika. Wasza chciwość was do tego doprowadziła. Zresztą o nie trafionej inwestycji można powiedzieć na koniec albo w połowie trwania a nie po roku. No i co że stracił >? no to dobrze , bo to oznacza, że wcześniej czy później zacznie odrabiać i rosnąć (indeks) . NA tej umowie składa się po 5,6 podpisów i co tak trudno w domku na 10 minut zajrzeć? Trzeba być świadomym anie zwalać winę na kogoś innego. Wracają później tacy i mi wciskają, że ja im powiedziałem ze na 3 czy 6 mcy co jest bzdurą. BO PO CO MIAŁBYM KŁAMAĆ?!?! albo gadanie , że dla prowizji...JASNE. to jest nasza praca z tego jestemy rozliczani przez ta korporacje. MAMY RODZINY DZIECI HIPOTEKI musimy wykonywac plany które nakłada na nas bank. Inaczej to moze 2 m-c i do widzenia. A JAK KTOŚ JEST GŁUCHY I MA MÓZG WIELKOŚCI ORZESZKA, ŻE NIE ROZUMIE CO SIĘ DO NIEGO MÓWI to jest jego problem. MY MYSLIMY , ZE MAMY RÓWNYCH SOBIE NA PRZECIWKO i jak ktoś kiwa głową i nic nie pyta i podpisuje TO CO JA MAM ZROBIĆ? przecież siedzi klient istota rozumna - INTELIGENTA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyja chciwość? uczciwych, zapracowanych ludzi, czy właściciela Getin banku i innych jego klonów? Wrobiona w getin banku.

   Usuń
 8. Anonimowy ale Ty masz chory łeb szok kretynie z Getin Banku....

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście ma chory łeb. I takich debili potrzebuje Gethol.Tłumaczenie że okrada się klientów po to aby nakarmić dzieci rodzi się tylko w zwyrodniałych umysłach.Najpierw klienci, potem napady na durnych przechodniów -bo poco chodzą nocą? Jak nie masz kretynie jak nakarmić dzieci to ich nie produkuj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest.Produkują bachory bez zastanawiania się, a potem się nimi zasłaniają, że to aby ich wykarmić kombinują i oszukują. Mnie też nabrali na ten kwartalny profit. Straciłam w pierwszym roku prawie 40% swojego wkładu.Marne szanse ,aby to odrobić w ciągu tych jeszcze ok.8 lat, które zostały do końca, żeby tylko tej reszty nie stracić! A może to się wyzeruje i przyjdzie jeszcze co dopłacić? Trzeba się też gdzie odwołać. Tylko do kogo?

   Usuń
 10. Rzeczywiście chory łeb.Jak nie miałeś człowieku na wykarmienie dzieci to nie trzeba było ich produkować.A na okradanie ludzi nie ma żadnego zdrowego wytłumaczenia NIEMORALNY INTELIGENCIE. Złodziej będzie złodziejem bez względu na to co robi ze swoim łupem.A jeśli chodzi o zasady prawidłowego zawierania umów w instytucjach finansowych to poczytaj baranie ustawy KNF.

  OdpowiedzUsuń
 11. banda idiotów

  OdpowiedzUsuń
 12. Wcześnij czy póżniej los wyrówna straty.Za każdą moją ukradzioną złotówkę jedna łza Czarneckiego i opiekuna klienta.Złotówek jest wiele i energia wściekłości też wielka. Kto chce niech nie wierzy ,kto nie to nie , ale wiem co mówię.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znajduję odpowiednich słów żeby ocenić wypowiedź pracownika banku, rzeczywiście z takim miałam do czynienia, bajerowanie i kłamstwo w żywe oczy, do tego niekompetencja może celowa ? by osiągnąć cel co równa się niestety dużej stracie finansowej w moim przypadku.

  OdpowiedzUsuń
 14. ...dalej nie czekam - idę do sądu...
  dorotan

  OdpowiedzUsuń
 15. Uważajcie na ten parabank i omijajcie go bardzo szerokim łukiem! Oszukali ludzi z całej Polski na lokatach „Kwartalny profit” „kwartalny zysk” i mnóstwo innych klonów. Zapewniali, że za pół roku można będzie wycofać całość pieniędzy bez straty. Okazuje się, że nie, nie powiedzieli, że jest tabela opłat. Mnie tej tabeli nie pokazali i nikomu! Tabelę opłat zobaczyłam dopiero na stronie „AFERY PRAWA-PRZEKRĘTY GETIN BANKU” polecam przeczytać każdemu, kto chce coś tam załatwić. Nasze strony „WROBIENI W GETIN”, WROBIENI W GETIN W KATOWICACH” są od kilku dni zlikwidowane! Na tych stronach gromadziliśmy się do pozwu zbiorowego. Każdy według rejonu Polski. Jak rozumieć ten zamach na internet. Czy to jest już działalność zorganizowana?
  Przecież to ACTA.

  OdpowiedzUsuń
 16. też wrobiony w kwartalne zyski.swiatowe rynki w dabrowie gorniczej

  OdpowiedzUsuń
 17. gdzie jest ta lista wrobionych [ katowicka] , bo też chcę się zapisać .

  OdpowiedzUsuń
 18. Również jestem oszukana na kwartalnych zyskach. Jestem z Katowic. Poradzcie gdzie mogę się dołączyć do zbiorowego pozwu ?.

  OdpowiedzUsuń
 19. walczę aby odzyskać pieniądze z Kwartalnych Zysków.napisałam "reklamację" i otrzymałam odpowiedz, że rozpatrzyli ją pozytywnie oraz, że otrzymam zwrot 100% wpłaconej kwoty.proszę o kontakt może uda mi się jeszcze komuś pomóc aneta.get@op.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.Jeżeli możesz pomóc będę wdzięczny,mnie reklamacji nie rozpatrzyli pozytywnie.
   Dziękuję POZDRAWIAM.Adres jan.karwat@onet.pl tel 606429525 śląskie

   Usuń
 20. Teraz wciskają produkt Quattro. Jak w nazwie, 4 lata, też ubezpieczenie
  "Oprocentowanie 6,48", pani mi zakresla ten poczatek zdania żebym sie nie wysilała czytaniem wszystkiego, a dalej stoi "wypłacane po upływie 4 lat". Ha! czyli rocznie daje...
  W karcie produktu jest informacja o możliwości wcześniejszego zerwania umowy, ani słowa o konsekwencjach
  Odmawiam, nie jestem zainteresowana. Pańcia nie wytrzymuje i kwituje knajacką odzywką "pani się chce szybko nachapać".
  Ja wiem, jakie ci biedacy tam zadania dostają, sprzedawać więcej, sprzedasz więcej, znaczy można jeszcze więcej, pewnie niektórzy okupuja to stresem, ale jakoś nie stać mnie na współczucie

  OdpowiedzUsuń

 21. Założyć "lokatę" Kwartalny Profit Plus w GetinBanku.

  Chciałem założyć lokatę na rok.
  Pani w tym Getin Banku poinformowała mnie że jest lokata na 7%. Super.

  Ale żeby zysk był możliwy to musi upłynąć chociaż pół roku a najlepiej rok.

  Wpłaciłem 20 000. Po założeniu lokaty, z poczuciem bezpieczeństwa inwestycji, że nie stracę

  a w najgorszym przypadku nie zyskam, wyszedłem zadowolony i nieświadomy zagrożenia.

  Co kwartał przychodzi na adres korespondencyjny wyciąg z odsetkami jakie to "zarobiłem" z lokaty.
  Przeświadczony jaką to świetną lokatę mam. Dziękuję (w duchu) znanemu i lubianemu aktorowi, że założyłem tą lokatę.

  Po roku od założenia lokaty idę wybrać. Nie wiadomo ile dokładnie ale to będzie wiadomo dopiero po jakimś czasie. Najpierw trzeba zgłosić chęć likwidacji.
  Pani z banku zadzwoni jak będą pieniądze do odbioru.

  W końcu po 13 miesiącach wybrałem z GetinBanku 1000 zł mniej niż wpłaciłem.

  Nie byłem poinformowano jakimś ryzyku lub opłatach.

  Tak to zostałem ograbiony i wprowadzony w miłej atmosferze w błąd.

  Co z tego,że teraz zasłaniają się, że: widziałem umowę, trzeba czytać co się podpisuje, mogłem zrezygnować wciągu 2 tyg, itd.

  jak przy zakładaniu mówią coś innego.

  Jak to jest,że w trakcie trwania lokaty przysyłają ile to już mam odsetek a jak wypłacam to jestem w plecy.

  Jak to dobrze ,że nie muszę jeszcze dopłacić.

  A wystarczyło powiedzieć ,że lokata wiąże się z ryzykiem i WSZYSTKO !!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 22. ja wpłaciłem w jednym z bankow w podkarpackiem x 000 zł. po zalogowaniu do systemu kasy nie było dopiero po moich telefonach łaskawie kwota znalazła się na koncie. parodia bank w l...u.

  OdpowiedzUsuń
 23. UWAGA!! NA GETIN ORAZ JEGO ZŁODZIEJSKIE KLONY OPEN, TU EUROPA,IDEA,NOBLE MNIE SCHOROWANEMU EMERYTOWI OPEN CZĘSTOCHOWA UKRADŁ 30 000ZŁ WIĘCEJ NA WWW.WROBIENI W GETIN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt na maila podanego w lewym górnym rogu bloga.

   Usuń
 24. ja tez zostalem wrobiony w kwartalne zyski wklad 39000zl mowiono ze nic nie strace gdy wyjme wklad po 9 miesiacach.moge isc na pozew zbiorowy przeciwko tym zlodziejom.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja też zostałam wrobiona w Kwartalne Zyski i Kwartalny Profit Plus. Miały to być bardzo bezpieczne lokaty. Mówiono, że mogę wycofać po roku i mam gwarancję kapitału. Ogromne oszustwo.

  OdpowiedzUsuń
 26. Może komuś sie przyda...
  http://jak.cosik.pl/na-kazdy-temat/9-jak-odzyskac-pieniadze-z-polisolokat-pareto-libra-lucra-stabilny-wzrost-itd.html

  OdpowiedzUsuń
 27. Tutaj macie kilka wzorów pism i trochę info na temat tych pseudopolis i lokat - http://jak.cosik.pl/na-kazdy-temat/9-jak-odzyskac-pieniadze-z-polisolokat-pareto-libra-lucra-stabilny-wzrost-itd.html

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam, czy komuś udało się wygrać proces z Getinem? bądź dobrowolnie wypłacili 100% wpłaconej kwoty za produkt kwartalny?
  Bardzo proszę o odpowiedź, jestem oszukaną klientką z Poznania.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 29. Także zostałem wrobiony w chybiony produkt sprzedany mi przez Getin i chętnie dołączę się do sporu zbiorowego

  OdpowiedzUsuń
 30. We wczorajszej G.Wyborczej napisano, że od lipca b.r. będzie w sejmie projekt ustawy z poprawką PO o możliwości zerwania oszukańczych polisolokat ze stratą 4% wpłaconych pieniędzy.Oby tak się stało.Też mam problem z Getinbankiem -kwartalne zyski; przez 4 lata "zarobiłam" 40 zł i to na początku, więc chcę uciec bez znaczącej straty,chyba w lokaty terminowe ze stałym oprocentowaniem,bo tu nie ma kombinacji

  OdpowiedzUsuń