poniedziałek, 16 lipca 2012

Lokata DeLuxe dla biednych bogaczy


Do wczoraj mieliśmy w ofercie Getinu lokatę prestiżową oraz w ofercie Open lokatę VIP które omawiałem tutaj. Obie wymagały do ich założenia niebagatelną sumę 50 tys zł i obie pojawiły się tam po raz drugi po kilkudniowej przerwie co sugerowałoby, że mimo bardzo wygórowanych warunków ktoś je mimo wszystko zakłada. Mimo wielkich wymagań nagroda za umieszczenie niemałej kwoty była raczej skromna gdyż zaledwie 6,40%.

Od dziś za to pojawia się kolejna lokata dla bogaczy, gdyż podobnie jak wspomniane wyżej bliźniaczki wymaga niebagatelnych 50 tys zł. Nosi tak jak poprzedniczki dostojną nazwę lokaty DeLuxe. I jak się nietrudno domyśleć oferuje ją trzeci bank z grupy Getin Holding czyli Idea.

Lokatę reklamuje się w taki sposób:
Mówi się że nie można mieć wszystkiego od razu... Tak, ale właściwie dlaczego? Lokata DeLuxe została stworzona z myślą o najbardziej wymagających Klientach. W naszej Lokacie DeLuxe znajdą Państwo wszystko to, co powinna zawierać najlepsza lokata.

Mamy w to wierzyć? To zobaczmy jej parametry:

Najważniejsze jest oczywiście oprocentowanie więc tutaj zajrzymy od razu bo to jest przecież silnik, siła napędowa wszystkich lokat. A co pod maską? 

Za minimum 50 tys zł Źródło: Idea bank

Pod maską zaledwie 6,50% a więc odrobinę lepiej niż dostał prestiżowy VIP. Trudno się jednak dziwić przecież oferentem jest praktycznie ten sam zwierzchnik, więc różnice mogą być co najwyżej kosmetyczne.

Bądźmy jednak realistami. Jeżeli to lokata stworzona z myślą o najbardziej wymagających Klientach, pisanych oczywiście z dużej litery, to bardzo niewybredni muszą to być klienci. Albo nie wypada im odmówić albo nie wiedzą co jest grane albo są marionetkami którymi można manipulować.

Czy możemy znaleźć tutaj wszystko to co powinna zawierać najlepsza lokata? Reklama podaje dwa dodatkowe atuty lokaty DeLuxe:
1 bezpieczeństwo transakcji
2 wygoda - lokata zakładana online

Trudno sobie tutaj nie skojarzyć filmu Tożsamość Bourne. Akcja toczy się w środowisku bogaczy a bohaterem jest człowiek, który stracił pamięć choć ma na koncie grube miliony. Taki człowiek nadawałby się do tej lokaty idealnie. 

Każdy chyba jednak doskonale wie, że po pierwsze bezpieczeństwo transakcji mają bezwzględnie wszystkie lokaty w każdym banku w końcu gwarantuje je BFG więc punkt pierwszy to jakby powiedzieć człowiek żeby żyć musi jeść. A po drugie wszystkie lokaty w Idei można zakładać online więc wygoda jest normą dotyczącą każdego.

Trudno doszukać się prawdziwych atutów lokaty DeLuxe. Można wymienić trzeci atut bez zakładania ale tutaj riposta będzie taka jak do punktu drugiego - wszystkie lokaty w Idei można zakładać bez posiadania konta.

Podsumowując poza ładnie brzmiącą nazwą lokata DeLuxe nie oferuje żadnych atutów. Bo procent jest może w miarę dobry ale przecież w sobotę pisałem gdzie można dostać 7,10% na 3 miesiące i to za zwykłą kwotę 1000 zł! Szczegóły tutaj.

Oferta została przedłużona do 22 lipca.
Ofertę znów odnowiono w dniach 13-15 sierpnia 2012.
Oferta ponownie odnowiona w dniach 30-31 sierpnia 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz