środa, 11 lipca 2012

Odbiór złota oraz nowe certyfikaty w Amber Gold


Amber Gold zmienił nie tylko oprocentowanie swoich lokat  o czym pisałem wczoraj i nie tylko poszerzył ich ofertę o nowe okresy deponowania. Zmienił także ogólne warunki depozytu towarowego oraz zmienił wygląd wydawanych przez siebie certyfikatów.

Bliższa analiza umowy wykazała istotną różnicę między starą i nową ofertą. W starej ofercie istniał następujący zapis w punkcie nr 20 kropka trzecia:
Nie można zamienić towaru niealokowanego na alokowany sortowany i nie można zamówić dostarczenia towaru do klienta. Jedynie można dokonać sprzedaży towaru Amber Gold.

Brzmi to trochę tajemniczo ale oznacza po prostu, że teoretycznie kupujemy złoto a firma trzyma je dla nas w skrytkach depozytowych Banku BGŻ SA w oddziale w Gdańsku. Zapis o tym, że firma przechowuje złoto w takich skrytkach widniał na certyfikacie, który można zobaczyć w artykule Certyfikaty wydawane przez Amber Gold.

Po zmianie oprocentowania na wyższe zmieniono także certyfikaty i zniknął z nich zapis o przechowywaniu złota w bankowych skrytkach depozytowych. W chwili obecnej nowe certyfikaty Amber Gold wyglądają tak:
Dlaczego na certyfikacie nie ma już zapisu o miejscu przechowywania złota? 

Powodem jest fakt, że zmieniły się warunki depozytu towarowego. Cytowany wyżej punkt 20 uległ zmianie i brzmi teraz następująco:
Posiadacz w każdej chwili może zlecić odbiór lub dostawę metalu szlachetnego w ramach umowy. Dostawa zostanie zrealizowana w ciągu 45 dni. Istnieje możliwość otrzymania towaru przesyłką konwojowaną. Koszt owej przesyłki pokrywa Posiadacz.

Nowy punkt jest bardziej zrozumiały. Oznacza on, że jeżeli sobie tego życzymy możemy po prostu odebrać złoto lub nakazać jego przesłanie na wskazany adres. To istotna nowość która uwiarygodnia ofertę gdańskiej firmy. Ciekaw jestem czy istnieje ktoś, kto skorzystał z powyższej możliwości.

Wydanie certyfikatu przez Amber Gold jest bezpłatne. Jeżeli jednak zażądamy wydania duplikatu wówczas taki certyfikat będzie nas kosztować 61 zł. Pytanie jednak ile faktycznie warty jest ten certyfikat?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz