poniedziałek, 30 lipca 2012

Oficjalna premiera nowego bloga


Artykuły które czytacie są tylko namiastką, jedynie zdjęciem danej sytuacji na dany moment. Ponieważ nie mogą być one zbyt długie, często dzielę je na kilka części podając na końcu artykułu link do kolejnej części.

Sytuacja taka po czasie staje się jednak mimo to i tak mało satysfakcjonująca. Widać to bardzo dobrze po dwóch głównych wątkach prowadzonych na blogu: obligacjach Getin oraz aferze Amber Gold. Oba wątki śledzę na bieżąco i trzeba to przyznać oba są bardzo pouczające.

Piszę o nich na bieżąco: o obligacjach od lutego, natomiast o Amber Gold od marca tego roku. W chwili obecnej na blogach Polak potrafi oraz Finanse po godzinach znajdziecie już tyle artykułów, że podawanie linków w jednym artykule do wszystkich dotyczących jednego tematu z nich mija się zupełnie z celem.

Można oczywiście używać wyszukiwarki blogowej ale chociaż podaje ona odpowiednie linki są one podawane dość chaotycznie, co można sprawdzić wpisując na przykład frazę obligacje Getin. Nie spełnia to na pewno roli taką jak powinno. Stąd rodzi się potrzeba stworzenia repozytorium.


Repozytorium to miejsce uporządkowanego przechowywania dokumentów. Uporządkowanego a nie chaotycznego, stąd zrodził się pomysł założenia nowego bloga na którym znajdziecie usystematyzowane artykuły na jeden temat w kolejności w jakiej proponuję ich czytanie po to, żeby zobaczyć dany temat w szerszym kontekście niż ten który oferuje krótki artykuł.

Do tej pory stronę udostępniałem osobom zainteresowanym wstępnymi informacjami na temat obligacji. Ponieważ wiele osób zadaje mi pytania co do obligacji korporacyjnych o których pisałem już niejednokrotnie uznałem, że podawanie za każdym razem linków do odpowiednich artykułów jest nie tyle żmudnym, ile bardzo nieefektywnym zajęciem. Zostały one zatem ostatecznie zebrane w jednym miejscu na osobnym blogu, który od dziś podaję do publicznej wiadomości.

Dziś pojawił się tam nowy artykuł na temat wszystkich wpisów dotyczących obligacji Getin Noble bank, które są obecnie w ofercie publicznej. Artykuł porządkuje niemal wszystkie informacje jakie podałem na ich temat w sposób uporządkowany tak jak powinny być czytane przez osoby, które chciałyby je poznać w szczegółach.

Nowy blog nazywa się Arkana Obligacji gdyż według pierwotnego zamiaru miał dotyczyć właśnie obligacji oraz odsłaniania ich tajemnic. Ale na dzień dzisiejszy nie będzie to jednak blog, który będzie zawierać nowe informacje a jedynie blog, który ma na celu zebranie w jednym miejscu artykułów porozrzucanych na blogach Polak potrafi oraz Finanse po godzinach.Krótką charakterystykę dotychczasowych blogów przedstawiłem w kwietniowym artykule Nowy blog pod patronatem Polak potrafi. Wówczas debiutował blog Matematyk na Forex. Ale ten ostatni blog nie będzie umieszczany w nowym repozytorium gdyż z założenia pisany jest jako książka w odcinkach dla zaawansowanych inwestorów a więc informacje są tam z założenia uporządkowane i nie wymagają segregowania.

Dla lepszego zapoznawania się z artykułami na wszystkich blogach które prowadzę, nawigacja między powyższymi blogami jest ułatwiona dzięki umieszczeniu linków na górnej belce.

Na nowym blogu będą się w najbliższym czasie pojawiać uporządkowane informacje na temat prezentowanych tutaj szerzej firm takich jak Work Service, Miraculum, Admiral boats, WS Koncept i wiele wiele innych.

Mam nadzieję, że nowy blog ułatwi osobom skłonnym do poniesienia małego ryzyka bliższe poznanie świata obligacji korporacyjnych oraz finansów firm. Mile widziane będą wszelkie sugestie i komentarze dotyczące dotychczasowego podziału.

Do nowego bloga można wejść tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz