poniedziałek, 23 lipca 2012

Następcy Amber Gold


Jeżeli Amber Gold odkryło żyłę złota i dobrze na tym zarabia, choć niekoniecznie na samym kruszcu, to już znaleźli się ich następcy. Rzecz typowa w biznesie bo gdzie pachnie wielkimi pieniędzmi, tam zlatują się głodni zysku. A złoto praktycznie od zarania dziejów mamiło ludzi swoim blaskiem.

Następcy Amber Gold to kolejna firma, która reklamuje, że jako jedyna na rynku oferuje gwarancję kapitału. Jakby sam Amber jej nie oferował swoim funduszem AG. Obie firmy jednak inaczej podchodzą do reklamy Amber na prawo i lewo afiszuje się wysokimi odsetkami a nowa firma choć ma w rękawie wyższe odsetki reklamuje przede wszystkim bezpieczeństwo.

Zamiast wysokiego oprocentowania i uśmiechniętych ludzi a wszystko to w pastelowych kolorach co jest charakterystyczne dla Amber Gold, tutaj mamy stonowane kolory przypominające Noble Securities i przede wszystkim napis Bezpieczeństwo Twojego Kapitału. Na pierwszej stronie czytamy:

W ubiegłych latach rynki finansowe pokazały jak niestabilne potrafią być inwestycje w instrumenty pochodne lub strukturyzowane. Dzisiejszy wyznacznikiem każdej inwestycji jest gwarancja bezpieczeństwa kapitału.Brak zabezpieczenia lub zabezpieczenie na niewystarczającym poziomie sprawia, że inwestor niechętnie lub w ogóle nie inwestuje swoich pieniędzy.To prawda. Wielu inwestorów wymaga takiej gwarancji i trudno się temu dziwić, jeżeli na świecie szaleje kryzys, bankrutują największe kraje a u nas padają rekordy w ilości bankructw przy czym upadają nawet potentaci tacy jak PBG, który należy przecież do Blue Chipów czyli 'zasiada w loży WIG20'. 

Firma o której dziś mowa nazywa się Socket Resources GmbH. Przyznam szczerze, że nigdy dotąd o nich nie słyszałem. Pytanie zatem w jaki sposób nowa firma chce zapewnić tę gwarancję:
Proponujemy Ci jedyną na rynku gwarancję kapitału – depozytu rzeczowego w postaci złotych monet.
Po podpisaniu umowy składany jest depozyt rzeczowy, który jest dedykowany na Inwestora w postaci sztabek oraz monet wykonanych ze złota inwestycyjnego próby 999,9.
 

A więc niemal kopia tego co robi Amber Gold. Potwierdza to zresztą dalsza część zapewnień
Depozyt jest alokowalny, sortowany i wydzielony do wartości deklarowanego kapitału wraz z premią gwarantowaną. Inwestor po podpisaniu umowy otrzymuje oryginał potwierdzenia dekretacji depozytu złożonego w skarbcu Konsalnet Astra wraz z kopią złożenia depozytu.


Zapewnienia brzmią jak zwykle cukierkowo. Konsalnet to faktycznie firma reklamująca się jako jeden z liderów branży ochrony w Polsce o czym możemy przeczytać tutaj. Wracając do następców Amber Gold muszę przyznać, że  moją nieufność wzbudził poniższy fragment.
W Perfect Trade pragniemy powrócić do najbezpieczniejszego - a według większości ekonomistów jednego z najstabilniejszych - systemu „złotej waluty”. Bez względu na stan koniunktury, złoto zawsze pozostaje w tendencji wzrostowej. Długofalowe, kilkuletnie analizy pokazują, że wzrost jego wartości jest stabilny i niepodatny na działania funduszy spekulacyjnych, jak to ma miejsce w przypadku innych towarów, jak ropa, cukier, czy ryż.

Zawsze w tendencji wzrostowej? Źródło: kursyzłota.pl


Czy to prawda  można polemizować.  Przedstawiony powyżej wykres kurs złota pokazuje, że za ostatnie kilka miesięcy wcale nie mamy tendencji wzrostowej a pierwszy odczyt w marcu tego roku stoi zdecydowanie powyżej lipcowego zatem inwestycja w złoto przyniosłaby stratę.

Oczywiście na stronie spółki nie znajdziemy powyższego wykresu gdyż prezentacja takich danych mogłoby zachwiać decyzją inwestora. Stąd na stronie głównej znajdziemy poniższy wykres i chyba nietrudno się domyśleć dlaczego wykres kończy się w lutym. Wystarczy dołączyć powyższy wykres i zobaczyć efekt.


Spółka prezentuje dane tylko do lutego
Jak widać nie tylko doradcy finansowi prezentują wybrane przez siebie fragmenty wykresów. Owszem można im uwierzyć i skupić się na słowach długofalowe, kilkuletnie analizy pokazują, że wzrost jego wartości jest stabilny. Wydaje się jednak, że powrót do szczytu, które złoto osiągnęło we wrześniu ubiegłego roku nieprędko nastąpi.


W następnym odcinku przyjrzymy się uważniej firmie i weźmiemy pod lupę ich produkty finansowe, które mamią ponadprzeciętnym zyskiem.


Ciąg dalszy: Program Perfect Trade czyli kontrakty terminowe na ponad 26%

5 komentarzy:

 1. Na rynkach krąży informacja,że Chiny są zainteresowane zakupem złota z rezerw zgromadzonych przez bankrutujące kraje południa Europy. Odpowiednio ;przygotowana informacja, wypuszczona we ;właściwym momencie może nieźle zdołować cenę złota. Zapewne w ostateczności do transakcji dojdzie poza rynkiem, a ceny złota osiągną nowe szczyty.
  Czy Polska zamiast pożyczać pieniądze BANksterom nie powinna zwiększać swoich rezerw złota tak jak to robią inni ??

  .Rosja w każdym miesiącu powiększa swoje rezerwy złota o ok.200.000 uncji.

  Rosja (oficjalnie) i Chiny (nie jawnie) zwiększają swoje rezerwy złota od paru lat. Dodatkowo zdaje się, że chiny w ograniczyly możliwośc wywozu złota za granicę.
  Oba te kraje skupują swoją całą wewnętrzną produkcję oraz skupują złoto za granicą.
  Wg. mnie w ten sposób próbują się zabezpieczać na wypadek upadku UE czołowych walut i scenariusza inflacyjnego(nawet hiperinflacyjnego

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy Firme- Socket Resources GmbH-chroni polskie prawo czy miedzynarodowe -? - czy KNF w ciągnie ją na listę ostrzeżeń i zrobi nagonke medialną - jest podobny profil dzialalności obu firm

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie są i będą naiwnymi, przecież złoto należny tylko fizycznie kupić, z przechowaniem nie ma kłopotu, w końcu to nie ciężarówka. Centralne banki już drugi rok skupują i zbierają złoto, srebro też. Chiny garściami kupują złoto, ba, nie tylko złoto ale i całe kopalnie złota. Ja też regularnie kupuję, a to że od ponad pół roku złoto poszło dół, w złotówkach nie znacznie w sumie, to mam to gdzieś, nie jestem spekulantem, a pewne jest to że warto tego złotego badziewia mieć, bo czeka nas jadka...

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie bylbym taki pewien, ze zloto jest 100% pewne. Przykladowo Polska gdy sprzedawala w latach 80 swoje rezerwy trafila w gorke, do takiego poziomu cen zlota dojscie zabralo z 20 lat...

  OdpowiedzUsuń