wtorek, 24 lipca 2012

Program Perfect Trade czyli kontrakty terminowe do ponad 26%!


Artykuły o firmie Socket Resources miały być epilogiem do sprawy Amber Gold. Tymczasem wczoraj ujawniono faktyczną przyczynę zwłoki w wypłatach gdańskiej firmy o czym pisałem tutaj. O niecodziennej sprawie piszę dziś na blogu Finanse po godzinach link tutaj.

Dziś przyjrzymy się bliżej opisywanej wczoraj ofercie programu Perfect Trade. Analizując bliżej ofertę trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do Amber Gold nowa firma adresuje ofertę do bardziej zamożnej części społeczeństwa gdyż zarówno okres trwania jak i minimalna kwota wejściowa są dość wymagające.

Amber wymaga jedynie 1.000 zł jest zatem w zasięgu możliwości każdego inwestora indywidualnego. Okres trwania inwestycji zaczyna się od trzech miesięcy a więc jest taki jak lubimy najbardziej. Można wybierać też okresy dłuższe niczym w banku. Nic dziwnego że stały się popularne.

Perfect trade poprzeczkę stawia o wiele wyżej tutaj minimum inwestycyjne to... 30.000 zł a okres trwania to jeden rok. A więc dość dużo i dość długo. Mało tego można też inwestować kwoty zaczynające się od 150 tys a nawet od 800 tys! Ostro. Zobaczmy zatem co oferują za takie inwestycje.

Źródło: spółka


Wymienionym powyżej trzem inwestycjom nadano nazwę projekt inwestycyjny regular, premium oraz prestige. Oto jak wygląda ich oprocentowanie:

REGULAR: 18,1% minimum 30.000 zł
PREMIUM: 20,3% minimum 150.000 zł
PRESTIGE: 26,5% minimum 300.000 zł

A więc Amber Gold położony na łopatki. Jakim cudem można gwarantować tak wysokie oprocentowanie kontraktów terminowych bo tak nazywa je spółka?


Zdaniem firmy Socket Resources GmbH jest właścicielem kopalni złota. Rzekomo w marcu tego roku został sfinalizowany zakup 45% udziałów West Africa Gold S.A.R.L. posiadającej dwie kopalnie złota o łącznej powierzchni 208 km kwadratowych.


W ten sposób reklamuje lokaty Socket Resources
Zdaniem spółki trwa właśnie reorganizacja podmiotu w zakresie procesu wydobywczego. Należy zatem rozumieć, że powstanie spółka córka o nazwie Socket Resources Guinee S.A.R.L. która będzie nadzorować wydobycie złota. Jej zadaniem będzie także przygotowanie wydobytego metalu szlachetnego do dalszej obróbki w rafinerii złota.


Brzmi jak w bajce. Oto mamy konkurencję Amber Gold, właściciela kopalni złota który - uwaga - płaci co miesiąc! Deklaruje przy tym, że miesięcznie możemy zarobić od 1,51% do 2,208% zysku.


Osobom oczarowanym podaję do wiadomości, że spółka ta znalazła się na czarnej liście KNF i znaleźć ją można w sekcji ostrzeżenia publiczne:
Socket Resources GmbH reprezentowana na terytorium RP przez Marka Jachowicza; biuro operacyjne w Polsce - Warszawa

3 komentarze:

 1. Witam, z zaciekawieniem czytam Twoje analizy. Jesli szukasz tematu na nowy artyukul, to hhetnie przeczytalbym cos na temat projektu, ktory znalazlem jakis czas temu: https://www.zakrainvest.pl/. Dziwne, ale w sieci ani slowa (pozytywnego czy negatywnego) na ten temat nie znalazlem. Rzekomo dzialaja jak social lending gdzie pozyczkobiorcami sa przedsiebiorstwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematów jest aż nadto, może kiedyś znajdzie się miejsce i na zakrainvest. Niestety nie korzystam z tego serwisu.

   Usuń
  2. Właśnie dokonałem analizy i opisu oferty zakrainvest.

   Wydaje mi się ona bardzo ciekawa. Zysk 10-12% przy ograniczonym ryzyku i pasywnej postawie to moim zdaniem świetna oferta.

   W najbliższym czasie jak skończą mi się lokaty to zainwestuję tam część środków. Będę informował o postępach.

   Usuń