poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Atrakcyjna oferta obligacji szczegóły


Wczoraj była mowa o bardzo niskim progu minimalnego zapisu na obligacje. Dziś czas na dalsze szczegóły tej na pewno bardzo ciekawej oferty.

Jak łatwo się zorientować skoro minimalny zapis to zaledwie 10 tys propozycja nabycia należy do oferty prywatnej. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami co do podawania wiadomości do opinii publicznej ale to co mogę przedstawiam poniżej.

Jak wiadomo ważna jest branża, której dotyczą obligacje. W chwili obecnej budownictwo wydaje się być najbardziej ryzykowne. Pisaliśmy o Budostalu-5 który upadł, o Anti która zwleka z płatnościami za swoje obligacje, o niesławnym Fojudzie czy ostatnio o DSS który mimo że ogłosił upadłość, wciąż się nie poddaje. Dalsze szczegóły wkrótce.

Dlatego przy prezentowaniu obligacji staram się wybierać branżę, która jest w miarę bezpieczna, albo taka która przynajmniej dobrze rokuje. Ostatnio mówiliśmy o spółce Nettle, która jest firmą windykacyjną a to dość zyskowna branża choć raczej do miłych nie należy. Dziś będzie o spółce z branży faktoringowej, która podobnie jak windykacja jest obecnie w modzie. 

Rynek usług faktoringowych rozwija się dynamicznie. Prognozuje się, że w roku 2012 tempo wzrostu sektora usług faktoringowych będzie w granicach 15-25% co widać na poniższym wykresie.Mała wymagana kwota i dobra branża to nie jedyne atuty prezentowanej obligacji. To co potencjalnego inwestora interesuje najbardziej to oczywiście gwarantowane oprocentowanie oraz okres trwania do wykupu.

I tutaj muszę przyznać, że także jest bardzo atrakcyjnie. Mamy bowiem bardzo dobre oprocentowanie i bardzo krótki okres trwania. A ściślej dostaniemy około 12% i to w dwóch płatnościach gdyż oferta trwa tylko przez rok a odsetki są wypłacane co pół roku. 

A więc oferta jest jeszcze bardziej godna uwagi. Mamy praktycznie równoważnik lokaty rocznej przy czym trzeba zauważyć, że oprocentowanie jest niemal dwukrotnie wyższe od lokat rocznych a płatność częstsza!

Jakby tych atutów było jeszcze mało okazuje się, że omawiane obligacje mają zabezpieczenie! I to na hipotece na 115% wartości emisji. Zawsze to jakaś dodatkowa gwarancja, która zwiększa bezpieczeństwo inwestycji.

Rzadko mam okazję prezentować ofertę do której trudno się uczepić i która zawiera praktycznie same zalety. Na moim blogu prezentuję wiele różnych produktów finansowych najeżonych wieloma pułapkami. Pośród tych wszystkich ofert trzeba naprawdę mocno przebierać, żeby znaleźć coś naprawdę ciekawego.

Obligacje należą na pewno do bardzo ciekawej alternatywy. Nie pozbawionej ryzyka w końcu firmy faktoringowe też mogą mieć kłopoty. Ale bardzo krótki czas trwania powoduje, że to ryzyko inwestycyjne jest w znacznym stopniu zminimalizowane.

A co więcej spółka posiada certyfikat RZETELNA FIRMA, co pewnie też nie jest bez znaczenia.

7 komentarzy:

 1. Mozesz podac o jaka spolke chodzi czy mamy sami szukac?!

  Czyzby Religa Development czy cos innego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest oferta prywatna o czym pisałem w artykule a ona rządzi się własnymi prawami. Stąd dane kontaktowe dla osób zainteresowanych.

   Usuń
 2. Zapewne chodzi o AOW Faktoring. Wiem, ze to oferta prywatna, ale mozna wiedziec na jakiej zasadzie z Toba mozemy sie kontaktowac w jej sprawie? Jestes pracownikiem domu maklerskiego, ktory to oferuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi o AOW Faktoring i nie jestem pracownikiem domu maklerskiego. Po prostu prowadzę blog finansowy na którym informuję o ciekawych ofertach i pokazuję różne pułapki w reklamowanych produktach finansowych, a co zrobi czytelnik to już jego wola.

   Zaś co do kontaktu wystarczy napisać na podany mail jestem zainteresowany ofertą i tyle.

   Usuń
 3. I have learn a few good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
  I wonder how so much effort you set to create the sort of magnificent informative web site.
  Also see my web page :: prywatne pożyczki pod zastaw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Quite a lot of efforts but the popularity is rewarding.

   Usuń
  2. To był spambot ;) Ale artykuły ciekawe. Chociaż czyta się je z pewną dozą nieufności - takie czasy. Stąd też wypowiedzi innych użytkowników na tej stronie, którzy czują się niepewnie słysząc o jedynej super ofercie, która niestety tym razem nie może zostać do końca opublikowana i trzeba się kontaktować prywatnie.

   Dziękuję za bardzo jasne opisanie jak działają współczesne fundusze IKE (np w Idea Banku)- chodzi mi o to jak wysokie koszty za sobą to niesie.
   Pozdrowienia,
   TDS

   Usuń