piątek, 27 kwietnia 2012

Lokata z kuponem VI oferuje teraz 8% !


W produktach finansowych nastała dziwna moda na produkty tasiemcowe. Porównywałem to już do serii filmowych jak Piła czy Oszukać Przeznaczenie. Sęk w tym, że kolejne części często nie dorównywały poprzednim częściom choć bywały wyjątki i pewnie każdy z was może wskazać ta która wyłamuje się ze schematu im dalej tym gorzej.

Powód tasiemców jest oczywiście jeden. Skoro produkt się sprzedaje, to trzeba na nim zbijać kasę ile się da. Wychodzą z tego założenia producenci kolejnych części danego filmu, wychodzą też bankowcy. Bo dla nich to wabik dla nowych klientów. Jeśli nie skorzystałeś z niego do tej pory czytaj dalej.

Do tej pory wypisywałem odnośniki do wszystkich edycji. Kto jest zainteresowany jak wyglądały poprzednie edycje odsyłam do poprzedniego odcinka tutaj, gdzie szczegółowo pokazałem jak to wyglądało do tej pory. Dziś zobaczymy jak lokata z kuponem wygląda na tle innych wabików.


Zacznijmy od parametrów szóstej edycji:
Oprocentownie: 8%
Okres: 2 miesiące
Minimum: 1000 zł
Maksimum: 10 000 zł
Ilość możliwych lokat: jedna
Konieczność założenia ror: brak


Jak widać oferta jest identyczna z edycją V z wyjątkiem oprocentowania. A więc nareszcie odnotowujemy poprawę w stosunku do poprzednika. Widać mało chętnych zgłosiło się na piątą edycję i trzeba jakoś przyciągnąć klienta.


Porównajmy dziś tę lokatę z innymi lokatami wabikami dostępnymi tylko dla nowych klientów w innych bankach.


neoBANK: Wysoki Zysk - 9% na 2 miesiące
Meritum: Pierwsza lokata - 8,5% na 3 miesiące (5 000zł)
Getin bank: Lokata na start - 7,5% na 2 miesiące
Open Finance: Lokata z doradcą - 7,5% na 2 miesiące
Meritum: Pierwsza lokata - 7% na 3 miesiące (10 000zł)
BGŻOptima: Lokata bezkarna - 6,3% bez ograniczeń

Jak widać oprocentowanie jest bardzo dobre, niestety każda z tych lokat posiada ograniczenia tak kwotowe jak i czasowe. Meritum przy tym zastosował trick polegający na tym że im więcej chcemy ulokować tym mniej płaci, przy czym powyżej kwoty 10 000 zł oferuje już tylko 5%

Zatem lokata z kuponem VI dzięki podwyżce dostaje się na podium przy czym jako jedyna spośród najlepszej trójki nie wymaga zakładania ror. Ta podwyżka jest też powodem, że ten artykuł dostał się na Polak potrafi gdyż lokaty poniżej są opisywane do blogu Finanse po godzinach.

Oferta ważna jest do odwołania.
Ciąg dalszy: Lokata z kuponem VII daje aż 9% !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz