środa, 11 kwietnia 2012

Nowa platynowa oferta Amber Gold


Niedawno omawialiśmy nową ofertę lokat w złoto w firmie Amber Gold oraz przesyłane przez firmę certyfikaty, które raczej są miłą pamiątką aniżeli papierem wartościowym za jaki mają uchodzić. Ponieważ lokaty w srebro firma od kwietnia wycofała z oferty, pozostały nam do omówienia tylko lokaty w platynę.

Nowe lokaty, które oferuje Amber Gold to nic innego jak próba wykorzystania okazji, która pojawiła się w związku ze zniknięciem lokat antybelkowych. Świadczy o tym powstanie nowej strony internetowej lokatybezbelki.pl która w zasadzie nie jest zwykłą stroną internetową a jedynie formularzem do kontaktu z firmą. Służy zatem jedynie jako haczyk na nowego klienta a nie jako źródło informacji.

Nic dziwnego. Wiele osób wpisuje w wyszukiwarce zapytanie o to gdzie są jeszcze lokaty bez Belki i tym sposobem trafia do Amber Gold. Sprytne. Mało tego oferta choć do tej pory była świetna, jeszcze bardziej została polepszona. Złoto już omówione, srebra nie ma więc czas na platynę.

Obecna oferta w platyna wygląda następująco:
1 miesiąc - 9% (lokata w platynę plus)
3 miesiące - 10% (lokata w platynę wyższy zysk)
36 miesięcy - 13,5% (lokata w platynę wyższy zysk)Pierwszą z nich można także zakładać na 2 miesiące, 3, 4, 5 lub 6 miesięcy. Nie zmienia to jednak oprocentowania. Trzeba przy tym dodać, że to jest oprocentowanie netto. Dziwnym trafem do tej pory prezentowałem ofertę Amber Gold podając liczby tak jak to oni czynią,  bez przeliczania na brutto.

Ale na dobrą sprawę dla realnej oceny oferty Amber Gold powinniśmy powyższe liczby przeliczyć na oprocentowanie brutto. Dopiero wtedy będziemy mogli porównać je do lokat bankowych, ofert obligacji korporacyjnych czy polisolokat. Te ostatnie, choć zwolnione są z podatku belki, także podają przecież oprocentowanie brutto.

Zatem logicznym jest, że powinniśmy zobaczyć jak oferta Amber Gold kształtuje się na tle konkurencji biorąc pod uwagę oprocentowanie brutto. Przeliczyłem powyższe liczby oraz ofertę złota prezentowaną tutaj na brutto. I efekt stawia ofertę gdańskiej firmy w zupełnie innym świetle.


Przyznam szczerze nie rozumiem dlaczego firma Amber Gold nie ubruttawia swojej oferty. Każdy bank, każda firma modyfikuje w reklamie swój produkt tak by wyglądał w jak najlepszym świetle.

Klasycznym przykładem są tutaj lokaty progresywne jak na przykład obecna lokata Hop w Intelligo. To lokata półroczna, która zaczynają się od malutkiego 2% kończy na 10%. Reklamowane jest oczywiście 10%. Ale tak naprawdę po uśrednieniu otrzymamy zaledwie połowę tej liczby. I będzie to liczba ubruttowiona. Po odliczeniu podatku zarobimy realnie jedynie 4,05%. Różnica między 10% a 4,05% jest bardzo istotna.

W przypadku Amber Gold różnica po ubruttowieniu też jest istotna. A wnioski nasuwają się same. Patrząc na ubruttowione liczby od razu nasuwają się czarne wnioski, które prezentuję w osobnym wpisie na sąsiednim blogu z uwagi na ludzi którzy wolą spokój od niepokoju.

Ciąg dalszy: Amber Gold czyli zysk nie bez ryzyka


6 komentarzy:

 1. Obecnie śledztwo prowadzone jest w sprawie i dotyczy możliwości prowadzenia przez Amber Gold działalności bankowej bez wymaganego zezwolenia KNF. Amber Gold nie odpowiedział na przesłane przez pytania. Na stronie internetowej spółka przekonuje jednak, że prowadzona działalność nie wymaga żadnych zezwoleń. Twierdzi również, że zarzuty KNF są bezpodstawne. Czym więc zajmuje się Amber Gold? Obrotem i przechowywaniem dóbr przemysłowych w imieniu klienta Spółka Amber Gold działa stycznia 2009 r.(co to jest 3 lata) jako Grupa Inwestycyjna Ex. Kilka miesięcy później pod koniec lipca zmieniła nazwę.

  Jej udziałowcami są 27-latkowie Marcin i Katarzyna Plichta. Kapitał zakładowy spółki wynosi 50 mln zł.

  Okazuje się, że Amber Gold jest też mocno związany z liniami OLT, które próbują podgryzać LOT

  Dziś prezes Amber Gold jest także prezesem nowej linii lotniczej OLT Express

  Uważam że facet ma ŁĘP sprawa jest PO-lityczna - nasyłają na niego kontrole i czepiają sie kropki i przecinka BO facet nie jest z układu PO-stkomunistycznego
  Aco do wyzszych oprocentowań lokat - to nie są to OBAWY ale przemyślana strategia spółki która przewiduje jakie czasy nadchodzą państwa zadłużonę po uszy a aktywa ZLOTA to fundament bezpieczeństwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, ma ktoś linka do jakiegoś sprawozdania finansowego Amber Gold? Ostatnio tak o nich głośno. Oprocentowanie z kosmosu, gwarantują 100% bezpieczeństwa. Czyżby znali się lepiej na inwestowaniu niż wszystkie fundusze inwestycyjne?

   Co jak złoto idzie w dół jak ostatnio? Skąd Amber bierze pieniądze na oddanie klientom pieniędzy z taką premią?!

   Skąd bierze pieniądze na OLT i przejmowanie coraz to nowych spółek lotniczych?!

   Skąd weźmie pieniądze na utrzymywanie linii skoro sami zakładają, że linia zacznie zarabiać po trzech latach?!

   Usuń
 2. AG inwestuje w złoto hurtowo duzo w cześniej zawiera kontrakt na złoto (rok półroku ) a wachania bierzące złota nie w pływają na długoterminowy trend
  Firma myśli ludzie niedowierzają ze przebija nasze ba BANKI zachodnie swoją ofertą PO-stkomuna sie w ścieka tak jak na SKOKI
  Nieznam nikogo żeby AG kogoś oszukał tak samo w SKOKACH tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
 3. Amber Gold tak naprawdę zarabia na udzielaniu pożyczek. Wystarczy sprawdzić jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) w instytucjach parabankowych (zaczerpnięte z bloga Social Lending Watch):
  - Provident: 137,74%
  - SMS Banq: 2 571,78%
  - Via SMS, pożyczka 100zł na 1 dzień: 172 441 114 627% !!!!!!

  dla porównania RRSO w serwisach social lending:
  - Kokos.pl: 55,85%
  - Finansowo.pl:124,31%
  - Zakra.pl: 57,48%
  - Sekrata.pl: 57,16%
  - Pożycz.pl: 45,30%

  Wystarczy, że wyciągają te "skromne" 50% RRSO i już przestaje dziwić oferowane oprocentowanie sięgające nawet 16,5%. A samo złoto czy platyna, to tylko środek umożliwiający obejście podatku belki i przyciągający klientów dla których metale kojarzą się ze stabilnym zyskiem i bezpieczeństwem. Spółka może faktycznie przechowuje swój kapitał w metalach, ale to bardziej w celu ochrony przed inflacją i wywiązywania się z warunków zawartych umów.

  OdpowiedzUsuń
 4. A widzieliście wpisy w zakładce zastrzeżenia prawne? Zacytuję kawałek: "Amber Gold Sp. z o.o. informuje, że dane podane na stronach niniejszego serwisu internetowego nie stanowią wiążącej oferty jakichkolwiek usług, świadczonych użytkownikom serwisu internetowego, Klientom i Partnerom Amber Gold Sp. z o.o., i podane zostały wyłącznie w celach informacyjnych."
  Albo dalej: "Całkowite ryzyko z tytułu wykorzystania dostarczonych wiadomości ponosi użytkownik niniejszego serwisu internetowego. Amber Gold Sp. z o.o. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody będące rezultatem oparcia się na tych informacjach. Ryzyko z tytułu użytkowania niniejszego serwisu internetowego ponosi wyłącznie jego użytkownik". Mnie to zaniepokoiło. Chyba, że ktoś mi to wytłumaczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i co tu sie dziwic ze narod dal,sie nabrac ,czytam , przedmowcow i wlasnym oczom nie wierze ze tylu kretynow ,wierzylo temu oszustowi ,on grama zlota nie kupil ani platyny ,on poprstu ta kase ukradl i utopil w OLT ,a te wasze rozawzania ,o pozyczkach o jego glowie sa smieszne i nierealne

   Usuń