niedziela, 3 czerwca 2012

Ranking kont czerwiec 2012


Ranking lokat jest w miarę dynamiczny zawsze znajdą się tam jakieś zmiany a są one tak częste, że publikowane przeze mnie aktualizacje dwa razy w miesiącu nie uwzględniają kilkudniowych promocji. Z drugiej strony ranking kont szczególnie dla kryteriów, które myśmy wyznaczyli jest raczej stały a jakakolwiek zmiana to niemal wydarzenie.

Na ironię zakrawa fakt, że na chwilę obecną oferta kont jest ciekawsza od lokat. W teorii lokaty są lepiej oprocentowane gdyż zamrażają nasze środki na pewien z góry określony okres czasu i za to jesteśmy premiowani, natomiast z konta środki możemy wypłacić w dowolnej w chwili i w dowolnej ilości co przekłada się na mniejsze zyski.

Powodem lepszej oferty kont są liczne obwarowania i warunki, które potencjalni klienci muszą spełnić. Po pierwsze konta mają dość niskie ograniczenie kwotowe tym mniejsze im wyżej oprocentowane jest konto. Po drugie dotyczą tylko nowych środków zdeponowanych po określonej dacie. 

Dlatego od dzisiejszego rankingu będę prezentować owe obwarowania i warunki: stąd od dziś stosuję podział osobno ranking dla kwoty minimalnej oraz osobno po jej przekroczeniu. Zwróćcie także uwagę na wymagane opłaty. Dla bezpieczeństwa oznaczyłem je wytłuszczonym kolorem czerwonym.

I. Ranking kont dla kwot minimalnych, granica jest wytłuszczona w kolorze zielonym
1 Deutsche bank - Konto Oszczędnościowe 24h 8,10% - 10.000 zł (1 grudnia 2011)
2 Millennium - Konto Oszczędnościowe 7,00% - 25.000 zł (31 maja 2012)
3 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 6,50% - 40.000 zł (6 kwietnia 2012)

Opłaty za drugi przelew i następne:
1 Deutsche - 10 zł (za drugi i następny)
2 Millennium - 7,50 zł (za drugi i następny)
3 BGŻOptima - darmowe


II. Ranking zmienia swoje oblicze po przekroczeniu powyższych kwot
1 Millennium - Konto oszczędnościowe 6,00% - do kwoty 50.000 zł
2 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 5,80%
3 DnB Nord - Konto oszczędnościowe 5,50%
4 Paribas - Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,50% - 15.000 zł (tylko 6 miesięcy)
5 ING Bank Śląski - OKO 3,50% + 2% Bonus na start (tylko 6 miesięcy)

Opłaty za drugi przelew i następne:
1 Millennium - 7,50 zł
2 BGŻOptima - darmowe
3 DnB Nord - 0zł za przelewy wewnętrzne
4 Paribas - 0 zł za przelewy wewnętrzne*
5 ING Bank Śląski - 0 zł (internet) 6zł (oddział) 10 zł (oddział + brak ror)

*Co do Paribas sprawa wygląda tak że przelewy z konta oszczędnościowego na ror są darmowe i to wszystkie, ale za przelew zewnętrzny z ror będziemy musieli zapłacić 0,50 zł. Opłaty możemy jednak uniknąć dokonując wypłaty w oddziale.

Jak widać oferta fajna ale pełna pułapek. Ale dla inwestora traktującego konta jako przystanek przy wyczekiwaniu na dobre oferty na innych rynkach np. obligacji korporacyjnych to rozwiązanie idealne. Bo wypłata np wymaganych 20-30tys choćby z dwu kont jeden raz w miesiącu jest darmowa więc pozwala na inwestycję w dowolnym momencie.

A o ciekawych inwestycjach będzie wkrótce na Polak potrafi coraz więcej. Kończą się powoli lokaty bezbelkowe więc do portfela obligacji trzeba będzie dodać kilka dobrze rokujących spółek, ale o tym wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz