poniedziałek, 18 czerwca 2012

Aukcja lokat w Millennium teraz aż do 8%


Alior Sync zawiódł kompletnie za to Millennium staje się powoli gwiazdą bankowości w Polsce, przynajmniej na okres lata, które już puka do naszych drzwi. Z początkiem czerwca zaproponował wszystkim tym, którzy nie mieli zbyt dużo środków w maju aż 7% na koncie oszczędnościowym o czym można przeczytać tutaj. Czyni to go drugim najciekawszym kontem w Polsce. 

Bardzo to miły prezent dodatek dla tych, którzy już mają założone konto zwracające 3% za zakupy o czym pisałem w artykule Czas na Millennium. Jakby tego było jeszcze mało do dobrego konta z cashback oraz bardzo dobrego konta oszczędnościowego Millennium dorzuca rewelacyjną lokatę, która może zaoferować nam aż do 8%.

Źródło: MillenniumNie popadajmy jednak w hurraoptymizm. Bowiem te kuszące 8%, które miało znaleźć się w ofercie Alior Sync, to nie jest lokata, którą dostanie każdy, kto wyrazi chęć jej założenia. Te nęcące 8% jest w ofercie Aukcji lokat. Jak to wszystko wygląda?

Po pierwsze aukcja lokat adresowana jest tylko i wyłącznie dla osób, które korzystają z Millenetu. Ale konto w Millennium to na dzień dzisiejszy jedno z najlepszych kont na rynku, więc założyć warto choćby ze względów na darmowe 3% i rewelacyjne 7% o czym było już wyżej. A te liczby dostanie niemal każdy.

W maju na aukcji lokat reklamowane było 7% ale z początkiem czerwca takie samo oprocentowanie na koncie oszczędnościowym sugerowało, że podwyżka jest tylko kwestią czasu.

Niestety 8% ładniej brzmi niż jest w rzeczywistości. Żeby założyć lokatę musimy po zalogowaniu się do Millenetu złożyć wniosek o udział w aukcji oraz zapewnić, że mamy środki na koncieOto podstawowe parametry tej lokaty:
Maksymalne oprocentowanie: do 8%
Standardowo: 3%
Okres: 15 dni
Minimalna kwota: 500 zł
Maksymalna kwota: 500 000 zł
Maksymalna liczba ofert uczestnika: 10
Maksymalna dostępna pula: 80 000 000 zł
Czas trwania najbliższej aukcji: 18 czerwca godz 9.00 - 21 czerwca godz 15.00

Złożyłem dwukrotnie wniosek na takiej aukcji i za każdym razem nie został on rozpatrzony pozytywnie. Dzieje się tak dlatego, że paradoksalnie wygrywa ten kto zaoferuje chęć założenia lokaty z najmniejszym oprocentowaniem.

Aukcje odbywają się co tydzień. W poprzednim tygodniu wyniki aukcji były następujące:
Najlepsze oprocentowanie: 6,86%
Średnie oprocentowanie: 5,92%
Najniższe oprocentowanie: 4,25%


A więc tak naprawdę nic rewelacyjnego gdyż w tym przypadku powinniśmy brać pod uwagę średnie oprocentowanie oraz fakt marnowania środków przez dni oczekiwania na wynik aukcji. A to oznacza realną stratę.


Podsumowując pomysł bardzo dobry ale jego realizacja pozostawia niestety wiele do życzenia. Statystycznie zamiast bardzo dobrego 8% dostajemy liche 5,92% co stoi poniżej minimalnego progu 6%. A na domiar złego czyha na nas pułapka w postaci opłaty za drugi przelew z konta oszczędnościowego w wysokości 7,50 zł

W reklamie jak widać kluczowy i negatywny jest przyimek do. Należy zatem bardzo poważnie rozważyć czy warto stawać do pojedynku w aukcji bo niemal pewne jest że 8% jest tylko wabikiem ale nie dostanie go niestety praktycznie nikt.

1 komentarz:

  1. Haczyki, haczyki, haczyki. Szkoda naszej fatygi, chyba że posiadamy naprawdę duże pieniądze do zainwestowania, gdzie te drugie i trzecie miejsca po przecinku w oprocentowaniu przyniosą nam jakieś fajne pieniądze.

    OdpowiedzUsuń