czwartek, 11 grudnia 2014

SKOK Wołomin od dziś zawieszony


Dziś ukazała się informacja od mBankowego Zarządcy Komisarycznego, który miał dbać o interesy popularnego SKOKu Wołomin. Niestety jak doskonale pamiętamy najpierw wydał bardzo dziwny komunikat przymuszający członków mających daleko do oddziału, do bezsensownego wydatku na notariusza o czym pisałem w artykule SKOK Wołomin już nie wypłaca pieniędzy z lokat mailowo i telefonicznie.

Najnowszy komunikat dotyczy... zawieszenia działalności. Jak widać zarządca był tylko pionkiem w grze między KNF a Kasą Krajową. Jego niesłowność ujawniła się już po kilku dniach. Jak pamiętamy obiecywał publicznie, że dla członków jego obecność nic nie zmieni, a zmieniła przecież bardzo wiele. Co ciekawe info o nakazie nigdy nie ujrzało światła dziennego w oficjalnym komunikacie.

Za to dziś zaś zobaczyliśmy inny komunikat:Oczywiście jutro będzie więcej na ten temat na FpG.

60 komentarzy:

 1. hehe ciekawe kiedy bedzie mozna odzyskac kase

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tu wierzyć III-PO-stkomunie najpierw obiecują potem obrabują, PO-czuli sie mocni PO swałszowanych wyborach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co piszesz ? zastanowiłeś się chociaż 1 minutę ? Skoki top PISowskie pseudo banki to ten Skok cię orżną. A nie PO czy rząd czy święty Mikołaj. Masz pretensje to miej do tych amatorów prezesów skoków którym sam przyniosłeś pieniądze kupiłeś udziały zapłaciłeś za wpisowe. To teraz pomyśl kto cię oszukał ?? .... ooo zaczyna docierać ! Tak nie PO nie rząd. Powierzyłeś swoje pieniądze złodziejom i oszustom niestety w większości przypadków powiązanych z PIS haha

   Usuń
 3. W jaki sposób realizowane są gwarancje BFG? Trzeba składać gdzieś wniosek, podawać konto na które mają zostać wypłacone aktywa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie czekać na upadłosć na tą chwile SKOK jest zawieszony:

   cytat ze strony: http://appfunds.blogspot.com/2014/12/skok-wolomin-zawieszony.html

   "Zarządca komisaryczny sporządza listę osób uprawnionych, a następnie BFG podaje do publicznej wiadomości informację, gdzie i w jakim terminie można odebrać pieniądze.

   Należy zgłosić się z dokumentem tożsamości we wskazanym miejscu, prawdopodobnie placówce dużego banku - w przypadku Wspólnoty był to bank PKO BP."

   Usuń
 4. Czy po upadku Skoku i rozpoczeciu wyplat przez inny bank, termin odbioru gotowki jest ograniczony ?

  OdpowiedzUsuń
 5. ALE nas skokowców załatwili - Świeta zamiast spokojne tylko nerwy - szlak mnie trafia - jak tu żyć w takim państwie mafijnym bez prawa obrony bo cie zaraz głupka zrobią -SKANDAL

  OdpowiedzUsuń
 6. Gwarancja depozytów w skok wołomin jest do 100 tyśiecy euro - na dzień dzisiejszy ile to jest -?

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałem wykupionych w skok wołomin 25 udziałów - co z udziałami - czy wypłacą jak lokaty -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, udziały nie są depozytami. Możesz je odzyskać w jakiejś części w postępowaniu upadłościowym, od syndyka, który będzie spieniężał majątek Kasy.

   Usuń
 8. Trzeba przyznać ze III-PO-stkomuna PO-traktowała nas członków skok wołomin jak Frajerów - Komisarz zapewniał nas o płynności kasy ze wszystko działa prawidłowo - ale to nas uśpili w nocy zawiesili kasę - teraz siedzą śmiejąć sie z baranów PO-pijająć kawę
  To jest sprawa polityczna. teraz skok jest pod sciana, bo po takiej akcji w mediach jaki jest sens pakowania kasy w wolomin, skoro wiadomo ze ludzie poleca i wybiora ile sie da i za 2 dni znowu bedzie taka sama sytuacja :)
  skoki sa do odstrzalu, klientow przjma zagraniczne banki i tyle w temacie.
  nie na darmo do wolomina osoba powiazana z mbankiem na zarzadce poszla. z reszta wszystkie skoki pod zarzadem komisarycznym zostaly albo zamkniete albo sprzedane jakiemus bankowi :


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego naPISałeś "Frajerów" z dużej litery? Ponadto, drogi Polaku i patrioto, warto popracować nad polszczyzną czyli swoim ojczystym językiem.

   Usuń
 9. O udziałach możesz zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. To teraz muszę wykupywać lot i wracać do kraju aby odzyskać pieniądze? Ehh przelewałem sobie co miesiąc zarobki z anglii, dwie lokaty miały mi się kończyć 3 stycznia, 25 udziałów wykupionych, dobrze tylko że mniej niż te 100tyś euro tam mam

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobre pytanie - co z udziałami, które człowiek u nich posiada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. A co z udziałami, które u nich posiada np. osioł, małpa, sęp, dźdżownica (pardon ośmiornica)???

   Usuń
  2. Pewnie nic, skoro prezio "ojciec chrzestny" Gazda twierdzil, ze "czlowiek jest najwazniejszy". Pozdrawiam wszystkich nabitych w butelke przez PIS

   Usuń
 12. Udziały bedą podlegać masie spadkowej - tak jak lokaty są do oddzyskania

  OdpowiedzUsuń
 13. Kasa Krajowa nie pożyczyła Wołominowi kasy tak podał PR1 polskiego radia, KNF ogłosiła, że ogłosi jutro lub w poniedziałek upadłość Wołomina. Depozytariusze nie mają się co martwić depozyty z odsetkami odda BFG.

  OdpowiedzUsuń
 14. A co z lokatami powyżej 100 tys. euro?

  Wg BFG:

  "Czy można odzyskać tę część depozytów, która nie jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

  Tak, stanowi ona nadal wierzytelność deponenta do banku. Po ogłoszeniu upadłości banku kwota ta może zostać odzyskana w wyniku podziału majątku upadłego banku w ramach postępowania upadłościowego. Deponent powinien zgłosić swoje wierzytelności sędziemu-komisarzowi w terminie wskazanym w postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości banku.

  W przypadku nabycia upadłego banku przez inny bank, nowy właściciel przejmuje zobowiązania wobec posiadaczy rachunków bankowych".

  Przejęcie przez inny Bank nie wchodzi tutaj raczej w rachubę.
  Pomoc Krajowej Kasy SKOK raczej też nie gdyż już odmówiła kredytu konsolidacyjnego, aczkolwiek w SKOK Wspólnota kwoty przekraczające tę wartość pokryła Krajowa Kasa SKOK w porozumieniu z Zarządcą...
  Poza tym w grę wchodzą tutaj chyba dużo wyższe kwoty?

  A może ktoś ma jakąś inną wiedzę?

  OdpowiedzUsuń
 15. BFG z dniem dzisiejszym: 417 490.00 PLN, kurs zapewne się zmieni i chyba będzie obowiązywała stawka z dniem upadłości SKOKu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przecież to było oczywiste z dniem gdy BFG podniosło składki na fundusz, że SKOK upadnie. Na co liczyliście? Miałem wstąpić do SKOKu, ale gdy zauważyłem co się dzieje, to sobie odpuściłem.

  OdpowiedzUsuń
 17. Napisali że jest 20dni na odzyskanie kasy po tym jak ogłoszą upadłość. Czyli jak ktoś się nie wyrobi w tych 20dniach to straci kasę? to są 20 dni robocze? czy kalendarzowe?

  OdpowiedzUsuń
 18. Co powiedzą ci co pisali ze upadłość nie grozi KNF po objęciu przez komisarza skok wołomin zapewniał o płynnosći i dużej rezerwie finansowej- po wyborach z fałszowanych instytucje III-RP uzalezniają od siebie niezalezych - po prostu czują sie mocni mało im było z Amber Gold - funduszy emerytalnych - po prostu szaleją aby dalej obrabować obywateli - pytam sie was czy nadal wierzycie ze skoki kasę wrócą -? znajdą predekst prawny ze BFG nie PO-może usasadniająć to PO-litycznie - Rodacy nie wierzcie systemowi z Okrogłego Stołu to system mafijny pod nazwą III-RP

  OdpowiedzUsuń
 19. A zawieszenie, to juz upadlosc?

  OdpowiedzUsuń
 20. Pamietam jak ktoś tu kiedyś pisał -jak w prowadzono komisarza zeby nie panikować to sprawa kryminalna - nawet sam komisarz uspakajał ze skok działa prawidłowo i mapłynność finansową- żeby nie zrywać lokat a zakładać bo są pod BFG - i co tak nas wykiwali za to ze głosowaliśmy wyborach na PIS a oni mósieli PO-sunąć sie do Fałszerstw - czy to nie sprawa PO-lityczna to skandal CHAMSTWO

  OdpowiedzUsuń
 21. Zawieszenie, to jeszcze nie upadłość. W przypadku SKOK Wspólnota Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjęto kurs średni Narodowego Banku Polskiego z dnia zawieszenia działalności Kasy. Więc wychodzi na to, że jednak kurs obowiązuje z dniem zawieszenia działalności kasy SKOK WOŁOMIN, czyli: 417 490.00 PLN. 20 dni robocze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Będzie to kurs z dnia złożenia wniosku o upadłość. Dopóki KNF nie złoży wniosku do sądu, gwarancja nie jest uruchamiana.

   Usuń
  2. Wypłata gwarancji przez pośrednika w ciągu 20 dni od dnia złożenia wniosku o upadłość. Pewnie będzie przedłużona o 10 dni (tak było w przypadku Wspólnoty). Potem prawie 5 lat na wypłatę, ale tylko w BFG w Warszawie.

   Usuń
 22. Zawieszenie to jeszcze nie upadłość, ale już praktycznie wszystkie strony mówią, że innego rozwiązania nie ma!

  OdpowiedzUsuń
 23. Spór między Krajową Kasą SKOK i KNF

  IAR - Biznes

  11 Gru 2014, godz.13:41


  11.12.2014 (IAR) - Wymiana zdań na linii Krajowa Kasa SKOK i Komisja Nadzoru Finansowego. Ta pierwsza twierdzi, że przepisy nie pozwalają jej pomóc SKOK-owi Wołomin. Nadzór finansowy uważa, że jest odwrotnie.
  Rzecznik prasowy Krajowej Kasy SKOK powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że instytucja nie sfinansuje roszczeń członków SKOK Wołomin. Zabrania nam tego prawo - podkreślił Andrzej Dunajski. Tak zwany kredyt płynnościowy może być bowiem udzielony tylko wtedy, gdy SKOK ma zdolność do jego spłaty. Zarządca komisaryczny SKOK Wołomin nie sporządził dotychczas programu postępowania naprawczego, zatem nie jest możliwa wiarygodna ocena rzeczywistego stanu tej SKOK - powiedział Andrzej Dunajski.

  Komisja Nadzoru Finansowego, odbija piłeczkę i w specjalnym oświadczeniu twierdzi, że zgodnie z ustawą, celem działalności Kasy Krajowej jest zapewnienie stabilności finansowej kas, a w szczególności udzielanie kasom wsparcia finansowego. W komunikacie czytamy, że przepisy prawa bankowego o badaniu zdolności kredytowej nie mają zastosowania do działalności pomocowej Kasy Krajowej. Nadzór podkreśla też, że Kasa Krajowa w marcu tego roku wycofała wniosek o zatwierdzenie przez KNF wzorca umowy kredytu pomocowego.

  OdpowiedzUsuń
 24. A co będzie jak BFG nie wypłaci kasy z skok wołomin -? Ja lokaty nie zrywałem bo były pod ochroną BFG ale teraz po tych zapewnieniach KNF I Komisarzy zaczynam nie ufać - co wy nato-?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech tylko spróbują nie oddać naszej kasy. Pojedziemy do Warszawy i spalimy! Jak nie dadzą co nasze to siłą weźmiemy!

   Usuń
  2. Tak tak już szykuj kose. A kto ci kazał powierzać swoje pieniądze oszustom. Przymuszali cię ? wiedziałeś że skok to nie bank ? wiedziałeś. To miej pretensje do siebie.

   Usuń
 25. Zobaczycie dojdzie to tego aby kasę odzyskać bedzie cza robić Pozew z biorowy przeciw SP - tak jak to robią klieci AG lepiej pomyśleć o jakieś kancelarii adwokackiej bo BFG dobrowolnie nie wypłaci

  OdpowiedzUsuń
 26. Biorąc pod uwagę stanowisko KK Skok, które jest dostępne na ich stronie internetowej należy się spodziewać jutro lub w poniedziałek wniosku o upadłość Wołomina. Czyli:
  Kasa Krajowa SKOK nie udzieli Wołominowi kredytu,
  Zostanie złożony wniosek o upadłość,
  Bierzemy dowody osobiste i idziemy/jedziemy do banku wypłacającego lokaty z Wołomina,
  O udziałach raczej zapominamy.
  ww.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego a do jakiego BANKU kolega chce jechać aby pobrać kasę -? chyba wirtualnego pod nazwą FIGA

   Usuń
  2. Raczej pod nazwą PKO, kolego.

   Usuń
 27. Kasę trzeba było wypłacać jak aresztowali Prezesa SW - to był sygnał braku zauwania - a nie jakieś morały zapewnienia Komisarza oraz BFG cza zwijać w tedy i uciekać - Komuchom nigdy sie nie wierzy oni utrzymują sie z rabowanych pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie siejcie paniki!!!

  To, że KNF idzie na wojnę z Krajową Kasą SKOK nie ma nic wspólnego z wypłatą środków z BFG w razie upadłości Wołomina. Do kwoty 100 tys. euro jesteście bezpieczni.

  Chodzi o to, że Krajowa Kasa SKOK twierdzi, że Wołomin ma środki na prowadzenie dalszej działalności, a KNF że ich nie ma - zrzucając winę na te 2 mld zł "niby" nie do spłacenia kredytów. Wygląda na to, że KNF chce wydębić środki z Kasy Krajowej SKOK i przerzucić je do Wołomina.

  Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć i kto ma rację?
  Jednak dla członków SKOK Wołomin najlepszym rozwiązaniem jednak byłoby dogadanie się tych dwóch podmiotów, a nie ogłoszenie upadłości.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zauwazyliście ze KNF obradowała w NOCY i z rana ogłosiła komunikat o zawieszeniu SW - przypomina mi to w prowadzenie STANU WOJENNEGO przez komuchów dla utrzymania władzy - to nie jest zwykły przypadek to tak działa mentolność komuchów z nienacka okraść obywateli pod osłoną nocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sory ale głupiś. Pamiętasz ostatni krach finansowy w Stanach. Tak ktoś coś ogłaszał ? prosił miesiąc wcześniej abyś zabrał pieniążki do domu. Tego typu decyzje zawsze wprowadzane są nagle błyskawicznie. Z tego co zostanie w Skoku czyli twoich pieniędzy pokryją część strat.

   Usuń
 30. Kolega to sam głupi jest albo głupa udaje jak KNF albo Komisarz SW - Wszyscy wiedzą ze działania KNF to sprawa PO-lityczna - jest to kara członków SW za PO-parcie PO-lityczne nie tej opcji - ale ze wynik WYBORÓR nie był zadawalający trzeba było trochę PO-dfałszować wynik - to co dzieje sie SW to kara nagonka komuchów za nieposłużność czkonków

  OdpowiedzUsuń
 31. W chili obecnej jestem za granica czy w przypadku upadlosci musze wstawic sie w wyznaczonym banku osobiscie czy mozna to bedzie zalatwic inna droga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej nie pij w banku, bo Cię ochrona wyprosi, jeśli za bardzo się wstawisz. Przy okazji wielkie dzięki dla prezesa "człowiek jest najważniejszy" Gazdy i jego mafii a także dla zdrajców z "Krajówki". Nie wiem, czy zauważyliście, że jeśli wokół instytucji finansowej kręci się Rosati, ona zaraz pada (vide: AG, SKOK-W). To jak widać najważniejszy wskaźnik (nie)stabilności w tym chorym k-raju

   Usuń
  2. Widze ze humor dopisuje?!

   Usuń
 32. http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/166 - komisarz zapewnia ze oddziały w poniedziałek mają być czynne -?

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak BFG nie wypłaci to straci wiarygodność i wtedy dopiero będzie run nie tylko na inne kasy ale i na banki.
  Nie wierzę ,ze straty są ok.2 mld zł. Kto zaciągnął kredyt będzie musiał spłacać. Ta kasa kiedyś wróci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, wypłaci. Depozyty w Wołominie to max ok. 3 mld złotych. W BFG jest coś koło 11 mld. Starczy i to z zapasem.

   Usuń
 34. może ktoś wie od kiedy działa gwarancja bfg - od zawieszenia?, od ustanowienia komisarza czy od ogłoszenia upadłości?
  btw. do końca lokaty zostało mi 10 dni :(

  OdpowiedzUsuń
 35. Po co w poniedzialek otwierają oddziały - ludzie będą chcieli kasę wypłacić - Awantury gwaratowane

  OdpowiedzUsuń
 36. Ktoś potwierdzi bezspornie komentarzem, że procenty też dostaniemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, potwierdzę bezspornie, zajrzyj do ustawy o BFG, masz tam wyraźnie o tym napisane. Nie dostaniesz tylko za udziały, bo to nie jest depozyt

   Usuń
 37. Spokojnie , komentarz ministra finansów
  "Ci, którzy trzymają pieniądze w SKOK Wołomin, mogą się cieszyć, że są one gwarantowane przez BFG do wysokości 100 tys. euro. KNF odpowiada za nadzór nad SKOK, nadzoruje i monitoruje sytuację"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaki z niego dowcipniś, mogą się cieszyć

   już podskakuję z radości, że udupili Wołominka

   Usuń
 38. Kolego jak spokojnie robią w znas w ciula zamiast oglosić upadłość to zawiesili nie wiadomo teraz jak długo -? bezterminowo_? a kasa kiedy -? KNF pije kawkę i smieje sie czytająć głupie posty na temat wołominka

  OdpowiedzUsuń
 39. DLA WSZYSTKICH NA USPOKOJENIE;
  Czy gwarancjami Funduszu objęte są także odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach?

  Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji łącznie z odsetkami naliczonymi do tego dnia, zgodnie z oprocentowaniem wskazanym w umowie, niezależnie od terminu ich wymagalności.

  .Czy limit gwarancji odnosi się do jednego rachunku, czy też do wszystkich rachunków deponenta zgromadzonych w danym banku lub kasie?

  Maksymalna wysokość środków, która może być zwrócona jednemu deponentowi w ramach gwarancji BFG w danym banku lub kasie wynosi równowartość w złotych 100 000 euro, bez względu na liczbę rachunków posiadanych przez deponenta w tym banku lub kasie. Podstawą wyliczenia należnej od Funduszu kwoty jest suma należności od banku lub kasy (suma środków zgromadzonych na wszystkich imiennych rachunkach oraz innych wierzytelności objętych gwarancjami).

  Czy gwarancjami BFG objęte są rachunki wspólne?

  Rachunki wspólne również objęte są gwarancjami. W przypadku rachunku wspólnego kwota gwarantowana wyliczana jest odrębnie dla każdego ze współposiadaczy rachunku. Należność deponenta z tytułu rachunku wspólnego liczona jest w następujący sposób: środki na rachunku dzielone są między wszystkich współposiadaczy, zgodnie z postanowieniami umowy rachunku, a jeśli takich postanowień nie ma - ustala się dla wszystkich równe części i oblicza wartość gwarancji dla każdego z współposiadaczy rachunku osobno.

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie dla wszystkich to Twoje uspokojenie, ja powierzyłem kasie Wołomin dwukrotność sumy gwarancyjnej i co ma teraz robić? Iść na kolanach i żebrać o pieniądze Kasę Krajową?

  OdpowiedzUsuń
 41. Polcan czy nie mozna pisac o Wolominie w jednym miejscu?Teraz watek jest na trzech Twoich blogach i ciezko jest bo wszystko lacznie z komentarzami sie jakos rozmywa:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyt wiele się dzieje jednocześnie by zmieścić to na jednym blogu, bo artykuł byłby po prostu zbyt długi. Sam gdy widzę długi artykuł nie docieram zwykle do końca, nawet jeśli jest ciekawy.

   Staram się jednak stosować dla ułatwienia te same zasady: część dotycząca lokat na FpG, część dotycząca szerszego spojrzenia obejmującego SKOKi oraz ich konfrontacje z KNF na PP3, tutaj zaś są krótkie newsy. Mam nadzieję że to pomoże.

   Mogę oczywiście stosować zasadę jeden artykuł codziennie na jednym blogu, ale wtedy byłby monotematyczny i co gorsza blokowałoby to istotne nowości, które często pojawiają się na rynku.

   Usuń