niedziela, 7 grudnia 2014

Lokata Wielki Powrót w Idea Bank na 4% dostępna dla każdego?


We wtorek na FpG zamieściłem artykuł o lokacie Wielki Powrót. Przyznaję, że choć pisałem o niej wielokrotnie, nigdy jej nie widziałem w bankowości internetowej Idea banku. Było to pewnie karą za codzienną grę w Ping Ponga w którą bawię się już od ponad dwóch lat.

Wszystkie liczne artykuły na temat tej lokaty były zasługą czytelników, którzy podsyłali mi informacje na jej temat. Tymczasem dziś przy zakładaniu Ping Ponga zobaczyłem ją po raz pierwszy u siebie. Dowód niżej.Środki w Idea bank mam stale, więc teoretycznie lokaty Wielki Powrót nie powinienem widzieć. A jednak jest. Czy to oznacza, ,że lokata ta nie jest już zarezerwowana dla nowych środków lub klientów, którzy długo nie korzystali z usług Idea banku i teraz zachęca do Wielkiego Powrotu?

A więc teraz każdy kto ma bankowość internetową ją zobaczy? Sprawdzcie i dajcie znać

23 komentarze:

 1. Mam obecnie założone 7 lokat w Idea Banku i niestety nie mam opcji otwarcia tej lokaty. A ta lokata "Wielki Powrót" ma jakiś górne ograniczenie co do maksymalnej kwoty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w tym banku od około 6 miesięcy, stały "ping-pong" i "na chwilę". Nie mam dostępnej lokaty "Wielki powrót".

   Usuń
 2. Ja też jej dziś nie widziałem. Może specjalnie Ci włączyli, żebyś zareklamował na blogu raz jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat ten bank nigdy się ze mną nie komunikował w żadnej sprawie, chociaż jest bez wątpienia najczęściej omawiany. Może to "czarna ręka"?;)

   Usuń
 3. Założyłem konto w BNP Paribas w listopadzie przez Internet, a potem jeszcze oszczędnościowe i 3 lokaty dobrze procentujące w oddziale. Zrobiłem w listopadzie przelew na 1000 zł i dokonałem płatności kartą na 200 zł. Potem, w tym samym miesiącu, kartę zastrzegłem. Zauważyłem, że bank pobrał mi 01. grudnia 5 zł z konta. Tytułem: "Prow. za wyciągi, miesiąc 2014/11 Wygenerowane w oddziale 2002". Nigdy nie prosiłem o wyciąg w żadnym oddziale BNP Paribas. Też tak macie? Już napisałem reklamację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez zakladalem w listopadzie, ale bez karty do konta. Przelewu nie robilem, gdyz wplacilem srodki na lokaty, a to przeciez tej jest przelew przychodzacy. Przed chwila sprawdzalem i u mnie zadnej oplaty nie pobrali.

   Usuń
 4. Niestety u mnie też nie jest widoczna ta lokata ;-( , a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie też pojawiła sie lokata wielki powrót. Nie wiem dlaczego? Z marcowej karty produktu wynika,ze od 01.03.2014 do momentu założenia lokaty stan srodkow pieniężnych ulokowanych na rachunkach terminowych lokat bankowych jest równy 0 PLN

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie ta lokata jest widoczna, od 20.11.2014 mam zerowe saldo na lokatach w Idea Banku.
  Z tego co wyczytałem datą graniczną jest 28.11.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie też jest widoczna, ale pingponga odbijam codziennie, dodatkowo przelewane mam wynagrodzenie...
  Dziwna sprawa, bo ani ciocia, ani mama jej wczoraj nie miały.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam możliwość obserwowania 3 kont w IdeaB (na 3 różne osoby).
  1 osoba - korzysta z Ping Ponga codziennie - Wielki Powrót nie pojawił się (mimo, że wyjątkowo nie założyła PingP w dniu 05-12-2014 o czym piszę niżej).
  2 os - zakłada PingP regularnie, ale zdarzają się krótkie kilkudniowe przerwy - WlkP pojawił się.
  3 0s - nigdy nie miała w Idei RORu, założyła tylko lokatę startową (Happy) i po jej zamknięciu nadal może logować się do systemu, ale nie ma tam żadnych produktów banku - WlkP pojawił się.

  Przyjrzałem się dokładniej 2 pierwszym przypadkom i wygląda na to, że system analizował dwa dni: 28-11-2014 i 05-12-2014. Jeśli w obu tych dniach nie został założony PingP (ani nie trwała inna lok terminowa) wówczas WielkiP stawał się dostępny. Co ciekawe - PingP mógł być zakładany w dniach między 28 i 05-tym.
  ...a więc ci którzy grając w Ping Ponga przegapili przypadkowo założenie tej lokaty w ww dni - wygrali w nagrodę Wielki Powrót ;)
  MD

  OdpowiedzUsuń
 9. Nowy regulamin tej lokaty mówi że (a wcześniej był 1 sierpnia):
  "Z Lokaty może skorzystać tylko Klient Banku, który zawarł z Bankiem
  umowę o produkt finansowy z oferty Banku, przed dniem 28 listopada
  2014 r., oraz którego stan środków pieniężnych ulokowanych na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oraz rachunkach oszczędnościowych w Banku w terminie od dnia 28 listopada 2014 r. do momentu poprzedzającego złożenie
  Wniosku wynosi 0,00 PLN."
  link: http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_wielki_powrot_05122014.pdf

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam!
  ja nie mam 0 salda i mam obecnie 6 lokat i u mnie jest widoczna ta lokata

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy 8 grudnia 2014 12:27
  Nic z tego, ja w te dni zakładałem pingponga, a wielki powrót też mam.

  Anonimowy8 grudnia 2014 18:59
  Nowy regulamin też rozmyty. Zawsze mam jakąś kwotę albo na ror albo na pingpong.

  To pewnie jakaś awaria w ich systemie. Skoro mają takich informatyków, którzy od dwóch lat nie potrafią stworzyć nowego systemu i aplikacji mobilnej, to czego się spodziewać?

  OdpowiedzUsuń
 12. Też mam tak samo. Nie spełniam regulaminowych warunków ale wielki powrót jest widoczny w systemie.

  Złożyłem wniosek z poziomu systemu. Mail z potwierdzeniem wniosku na razie nie przyszedł (wniosek kliknąłem przed kwadransem), ale w systemie jest konto do wpłaty i data ważności wniosku.

  Czy ktoś z was już skutecznie założył wielki powrót w analogicznej sytuacji, bo nie wiem czy go opłacać (jeśli mają odbić kasę z powrotem albo założyć jakąś standardową dla jeleni to szkoda mi czasu na zawracanie sobie tym d.)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nikt nie odpowiedział, więc jednak zaryzykowałem i zrobiłem przelew.
  Lokata otwiera się normalnie, w podglądzie lokaty widać oprocentowanie 4%.
  Czyli regulamin regulaminem a liczy się to co jest w systemie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziś znów pojawiła się lokata wielki powrót, zauważyłam to przy zakładaniu ping ponga i spróbowałam ją założyć. Wniosek na razie się mieli i nie wiem co z tego wyjdzie biorąc pod uwagę, że mam już obecnie założoną jedną lokatę wielki powrót...

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam ping ponga i założyłem wczoraj lokatę wielki powrót.Kasa z wołomina.
  Moim zdaniem skoro jest widoczna to można zakładać i nie analizować czy były środki w dniu x czy ich nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram. Zrobiłem to samo nieco wcześniej, gdy dostałem zwrot z eKancelarii. Zbyt dużo środków wróciło w zbyt krótkim czasie, więc trzeba to jakoś rozdysponować.

   Usuń
 16. Ja zainwestuję gdy skoczy się bonusowa z meritum.

  OdpowiedzUsuń
 17. 4.1.2014 założyłem pomimo posiadanych innych lokat w IB. Czekam na maila...

  OdpowiedzUsuń
 18. Aaa. ciekawe. Na drugim rachunku, też lokaty, nawet większe kwoty, BRAK, jest tylko Noworoczna i Power (no i Na chwile i Stabilna).

  OdpowiedzUsuń