niedziela, 19 sierpnia 2012

Lokata z kuponem VIII teraz za aż 10%!


Tego nie było od wielu lat. 10% za najzwyklejszą w świecie lokatę. Idea idzie teraz na całość i podrasowuje i tak rewelacyjną ofertę. Przez trzy miesiące oferowała Lokatę z kuponem w wersji VII, którą opisywałem tutaj. I przez długi czas była to najlepsza lokata na rynku chociaż trzeba to przyznać, że odrobinę gorsza od lokaty Wysoki Zysk w neoBANKu, który też oferuje 9% ale na dłuższy okres.

Zatem jakiekolwiek rankingi wykazywały jasno, że neoBANK daje zarobić lepiej dla nowych klientów, bo tylko dla takich opisywane wyżej lokaty są adresowane. Od teraz lider będzie tylko jeden bo w kolejnej ósmej już odsłonie! Mamy aż 10%.

Gwoli szczerości nie jest tak rewelacyjnie jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Idea nie podwyższyła ot tak po prostu, ale zastosowała prosty trick, który od dłuższego czasu stosuje także Meritum na swojej Pierwszej lokacie też adresowanej tylko do nowych klientów.

Idea ten rewelacyjny dwucyfrowy zysk oferuje oczywiście tylko przy nowym warunku. Takim mianowicie, że stosuje podział kwotowy:
10% dla kwot 1.000 -  5.000 zł (minus jeden grosz!)
9% dla kwot 5.000 -  10.000 zł

Kolejna odsłona Źródło: Idea bank

Zatem jak widać oferta jest praktycznie bez zmian bo w dalszym ciągu mamy maksymalną kwotę inwestycji ograniczoną do 10 tys, nie zmienił też się okres, który wynosi maksymalnie zaledwie 1 miesiąc. Jedynie zmienił się zakres dolny, który posiada dość dziwną kwotę 4.999,99 zł pozwala on jednak na reklamowanie lokaty jako oferującej 10%.

Podobny trick stosuje Meritum, który do pełnej kwoty 5 tys daje 8,5% a do 10 tys obniża oprocentowanie do 7% więc trick Idei nie jest niczym nowym. Ucieszy przede wszystkim początkujących inwestorów posiadających malutki kapitał 5 tys. Dla nich nowa oferta to istny prezent.

Mnie nowa oferta cieszy z innego powodu - konsekwencji upadku Amber Gold. Trudno nie zauważyć tendencji sugerowanej bankom, żeby obniżać maksymalnie oprocentowanie lokat. Przypomnę chociażby nakaz KNF wycofywania lokat antybelkowych pod koniec zeszłego roku gdy było wiadomo, że do kwietnia można takie lokaty zakładać.

PKO uważa że zysk 2,05% jest imponujący! o czym pisałem tutaj. Obligacje skarbowe, które zawsze były na tyle nieciekawe, że poświęciłem im tylko jeden artykuł ostatnio też straciły na swojej bylejakości. Dwulatki z marnego 4,75% spadły od sierpnia do 4,50%. Słowem fakty mówią same za siebie, w końcu na blogach opisuję tylko to co ma minimum 6%.

2,05% jest imponujący zdaniem PKO Źródło: Idea bank


Tymczasem w mediach pojawiają się bardzo niepokojące komunikat,y które mają zaszczepić ludziom świadomość, że 8% to za dużo! Że 8% to już praktycznie parabank bo banki mogą oferować maksimum niewiele więcej ponad 6%. Zajrzyjcie do zatrważającego artykułu 8% na lokacie to ryzyko. Resztę pozostawię bez komentarza.

Kowalski będzie edukowany w sprawach finansów. Takie komunikaty padają w mediach przy okazji upadku Amber Gold. Będzie mu się wpajało, że należy mu się maksymalnie 6% bo więcej to już na pewno musi być parabank czyli piramida finansowa czyli utopienie pieniędzy. A przecież poza 10% w Idei mamy teraz lokaty na 8,5% w Kasie Polskiej o czym dziś piszę na blogu Finanse po godzinach.

Dlatego cieszę się, że Idea właśnie teraz oferuje 10%. Bo dwycyfrowy zysk wcale nie jest jakiś nieosiągalny. Nie mówiąc już o obligacjach korporacyjnych gdzie taki zysk to norma.

Uwaga: 
Wszystkie szczegóły dotyczące wszystkich edycji lokaty z kuponem oraz jak zakładać tę lokatę a czego unikać opisałem w poprzednim artykule dostępnym tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz