piątek, 24 sierpnia 2012

Alior Sync na groupon rozdaje już tylko 50 złNa grouponie pojawiła się niedawno kolejna oferta banku. Po Meritum o którym pisałem tutaj mamy teraz Alior Sync. Meritum był dość hojny bo za inwestycję 5 zł zwracał aż 130 zł. Synalek Aliora nie żąda nic na początku tylko wynagradza nowych kwotą 50 zł.

A więc nie jest już tak różowo jak było na początku kiedy dla wszystkich którzy przystąpią do założenia konta dawał 100 zł. Połowę za za samo założenie konta a drugą połowę za 3 transakcje kartą. Teraz została już tylko część pierwsza czyli 50 zł za założenie konta.

Co więc trzeba zrobić żeby dostać pięć dych? Przede wszystkim trzeba dokonać zakupu kuponu na stronie Groupon.pl oraz złoży wniosek o rachunek. Jak się nietrudno domyśleć wniosek jest dostępny na kuponie ale podlega jednemu ograniczeniu:
Wniosek nie będzie zaliczony w Promocji, jeśli Uczestnik złożył inny wniosek internetowy o Rachunek z innego źródła w Internecie niż www.Groupon.pl po dniu 11.06.2012 r.

Należy dodatkowo trzymać się dwóch różnych terminów i wypełnić dwa dodatkowe warunki. Niespełnienie ich skutkuje oczywiście brakiem promocji. Jakie to terminy?

Należy złożyć wniosek do dnia 2 września a następnie do dnia 23 września zawrzeć umowę o konto + kartę oraz wykonać nią jedną transakcję. Dopiero spełnienie tych trzech warunków pozwala na przyznanie premii. Ma ona być przyznana do dnia 12 października.

Źródło: Groupon.pl


Warunki są banalne więc na pewno warto się pokusić, jeżeli ktoś jeszcze nie ma konta w tym banku. Potem najzwyklej w świecie konto można zamknąć, gdyż oferta lokat czy kont jest po prostu przeciętna. 

Jedynie lokata półroczna na 6,50% zasługuje na uwagę ale w dalszym ciągu bank ten daje dziwne ograniczenie do 10 tys zł. Takie ograniczenia są typowe dla promocyjnych lokat oferujących 9% jak w neoBANKu czy 7,5% w Getin. 6,50% założysz na chwilę obecną nawet u Aliora i to bez ograniczeń na 5 miesięcy o czym pisałem tutaj.

Nie ma co ukrywać konto Alior Sync nie jest nastawione na oszczędzanie w tradycyjnny sposób. W końcu to rzekomo bank nowej generacji, więc tutaj oszczędza się inaczej. Dotyczy to płatności przez internet. 

Za takie transakcje można dostać 5% zwrotu więc, jeżeli zamawiasz usługi czy kupujesz w internecie warto dokonywać transakcji kartą, zamiast zwykłego przelewu. Dla tradycjonalistów którzy wolą przelewy takie konto nie będzie wiele warte więc po otrzymaniu 50 zł najlepiej będzie je po prostu zamknąć.

Podsumowując sprawdza się teza, że najlepiej mieć kilka lub kilkanaście kont w różnych bankach i każdego używać do innych celów. Jedno premiuje przelewy od pracodawcy, inne nagradza płacenie kartą debetową w wybranych punktach w realu, gdzie indziej warto mieć kartę kredytową, jeszcze inne umożliwia założenie lokaty nawet na 12%!

Nie ma banku, który oferowałby to wszystko. Pytanie jednak ile kont można mieć, żeby nie wpaść we własne sidła warunków, które trzeba spełnić by skorzystać z tych wszystkich promocji. A niespełnienie choćby jednego skutkuje wykluczeniem z promocji.

16 komentarzy:

 1. 5% to jeśli sklep, w którym kupujesz ma odpowiedni kod MMC (napisałbyś coś o kodach po czym można je rozpoznać).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planuję napisać coś o tym przy okazji komentarza o ofercie Millennium. Ale trochę trzeba będzie poczekać i raczej będzie to na blogu Finanse po godzinach.

   Usuń
 2. Jestem jak najbardziej za! Korzystam z Millennium i nigdy nie wiem, który sklep jest w promocyjnych MCC. Gratuluję bloga :-). Mam nadzieję, że temat Amber Gold odejdzie już na drugi plan i wrócisz do opisów inwestycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat Amber Golda jest już nieco męczący to prawda, staram się już o tym coraz mniej pisać. Ale inwestować uczymy się cały czas. W chwili obecnej AG jest surową lekcją, która uczy co się dzieje w przypadku złych inwestycji.
   Dla inwestorów jest teraz przeznaczony blog Finanse po godzinach oraz Arkana Obligacji lub dla ryzykantów Matematyk na Forex. Można je odwiedzać klikając odpowiednie zakładki.
   Teraz tematem przewodnim bloga będzie przez pewien niedługi czas aspekt prawny inwestowania. W końcu na tym blogu wybieramy spółki, które są ryzykowne warto więc wiedzieć co będzie gdy wdepniemy w coś co śmierdzi, czego żadnemu czytelnikowi bloga nie życzę.

   Usuń
 3. do autora tego artykułu:

  a który bank daje na lokacie 12 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem już o tym bodaj z 6 czy 7 artykułów. W odpowiedzi odsyłam do pierwszego z nich
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/08/lokata-wspaniaa-dwunastka-czyli-getin.html

   Usuń
 4. Witam, mam może trochę głupie pytanie, ale czy nie wiesz może czegoś o zbliżającej się podobnej promocji przy zakładaniu konta w Alior Syncu ? Chciałbym założyć sobie te konto, ale tak bez żadnej promocji trochę szkoda... 50zł to niby nie dużo, ale jednak zawsze coś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje za darmo nie warto sprzedawać swojej skóry. Jak będę coś wiedział bliżej na ten temat, na pewno szczegóły znajdziesz tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/

   Usuń
  2. No i długo czekać nie musiałem... ;)
   Guoupon i Alior odnowili promocję. Poinformuj o tym na blogu, niech inni tez skorzystają.
   http://livesmarter.pl/50-pln-za-zalozenie-konta-w-alior-sync-pazdziernik-groupon/
   http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/Alior-Sync/11935583

   Usuń
  3. Oferta jest identyczna do poprzedniej więc nie wiem czy ma sens pisanie o niej po raz drugi. Zwykle piszę o nowych ofertach gdy coś się zmieni a tutaj jest nawet ten sam obrazek.

   Usuń
  4. W sumie, może i racja. Zresztą, jak ktoś chce, to i tak znajdzie nową promocję...

   Usuń
 5. Założyłem konto, ale na stronie sync.pl nie mam żadnego wpisu o zamówionej karcie (zamówiłem ją we wniosku internetowym przy zakładaniu konta przez link z Groupona). Ale chyba jest ok, bo jak chcę zamówić nową, to mam do wyboru tylko naklejkę zbliżeniową (karta jest niepodświetlona, a ją właśnie zamawiałem przy zakładaniu konta). Widziałem, że w czerwcu był ten sam błąd. No, cóż najwyraźniej do dzisiaj tego nie naprawili...
  http://xamriks.blogspot.com/2012/06/alior-sync-otwarcie-konta-krok-po-kroku.html?showComment=1339921936168#c4256743468233898579
  Może to przez to, że jeszcze nie zdążyli wysłać tej karty?
  No i ja przy zakładaniu nie miałem wyboru wizerunku karty, ani imienia i nazwiska na karcie, ani waluty, ani adresu wysyłki. Nie wiem czemu miałem tak zubożałą wersje formularza, może przez to, że to przez Groupona? Albo, że przez Google Chrome?
  http://4.bp.blogspot.com/-WNOqcV2uQBA/T-NDagD8x6I/AAAAAAAAA_8/BRJfta0jEL0/s1600/Alior+Sync+-+bankowo%C5%9B%C4%87+internetowa_1339805054881.png (ja miałem tylko ptaszka, że chcę kartę, jak typ i jak ona będzie wyglądać, reszty brak)
  Poza tym, co z kodem z Groupona? Nie miałem go gdzie wpisać przy wypełnianiu wniosku internetowego o konto. Chyba nie trzeba go wpisywać, bo w regulaminie o tym nic nie wspominają?

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie, co z tym kodem z groupona? Nigdzie nie trzeba było go wpisywać. Skąd będą wiedzieli, że należy mi się 50 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zgłosić to na infolinii lub w dowolny inny sposób np przez chat. Kod jest zawsze niezbędny do premii a jego brak podstawę dla banku do jej nieprzyznania.

   Usuń
 7. istnieje obecnie jakaś promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli będzie możesz się spodziewać wpisu. Monitoruję sprawę na bieżąco.

   Usuń