środa, 31 lipca 2013

Bałagan w Ping Pongu czyli przepraszamy znowu za usterki


Jednodniówki u trojaczków to dość zabawne lokaty. Niejednych ludzi doprowadzają do szału i to nie dlatego, że wymagają codziennego odnawiania, to bowiem może stać się wręcz miłym nałogiem, ale dlatego, że co jakiś czas pojawiają się tu problemy.

O problemie z bumerangiem pisałem w ostatnim artykule. Bank oczywiście usprawiedliwił się i przeprosił ale w ekstremalnych przypadkach takie przeprosiny niestety nie załatwią sprawy. Dlatego warto na pewno zabezpieczyć się przed niespodziankami i planować ważne wydarzenia z pominięciem jednodniówek.

W dniu dzisiejszym kolejne cyrki zaczęły się na Ping Pongu. Tym razem lokata nie została zerwana tak jak powinna ale... pieniądze są dostępne dla każdego i lokatę można założyć.Można mieć maksymalnie 20.000 zł Źródło: idea

Według regulaminu maksymalna kwota lokaty na Ping Pongu to 20.000 zł a jak widzimy tutaj mamy kwotę niemal dwukrotnie większą. A więc bank zafundował nam miłą niespodziankę:)

Niestety nie ma się co łudzić. To tylko kolejna awaria trzeszczącej bankowości Idea banku. Rzut oka na listę lokat wyjaśnia sprawę.


Można mieć rzekomo tylko jedną lokatę


Bankowość tak w Idea banku jak w Getin ciągle jest w remoncie, ciągle jest odnawiana, naprawiana, unowocześniana, korygowana a mimo to ciągle są tutaj problemy. Obecny problem jest małego kalibru ale i tak nigdy nie wiemy co nas zaskoczy jutro.

A my musimy się uzbroić tylko w cierpliwość i czekać aż ktoś znów naprawi naprawione, odnowi odnowione, unowocześni unowocześnione i skoryguje skorygowane. Ciekawe tylko dlaczego nigdy coś takiego się nie dzieje w żadnym innym banku na dowolnym ror, gdzie przecież też codziennie się dokonuje operacji i to na pewno w większej ilości niż jedna.

10 komentarzy:

 1. polcan myślałem, że nie interesuje Cie "zysk" 4.5% brutto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście nie interesuje mnie zakładanie lokat na tak niski procent.
   Ping Pong to dla mnie zwykły ror z oprocentowaniem 4,50%, przy którym trzeba trochę poklikać. Ale w końcu gotówka jest codziennie do dyspozycji.
   Czekam na wielką inwestycję, która się nieco opóźnia, więc muszę mieć do dyspozycji trochę gotówki.

   Usuń
 2. "wielką inwestycje"... brzmi bardziej niż interesująco.... można prosić o więcej szczegółów? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym już w grudniu ubiegłego roku. Czy to nie ty pytałeś wtedy co to za inwestycja?

   Usuń
 3. hehe... pewnie ja... ale czy dostałem odpowiedź? bo nie pamiętam... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Remonty systemu Idea banku jak w Getin banku jak widać to jakieś nieporozumienie. Nie maproblemu jak błąd systemu idzie nam na rękę, ale co jeśli jest odwrotnie?

  OdpowiedzUsuń
 5. oprocentowanie zmalało do 4,00%, bez żadnej wiadomości, komunikatu , czegokolawiek !

  OdpowiedzUsuń
 6. było 4,5%, potem przez jakiś czas 4,25% a teraz 4%...

  OdpowiedzUsuń