wtorek, 22 maja 2012

Lokata z kuponem VII daje obecnie aż 9% !


Aż trudno w to uwierzyć, ale Idea Bank wprowadza kolejną siódmą edycję swojego sztandarowego produktu o nazwie lokata z kuponem. Porównywaliśmy ten produkt do seriali ale dla przykładu Koszmar z ulicy wiązów skończył się na V, potem już zaprzestano dodawania rzymskich cyfr, choć jeszcze trzy części się ukazały.

Tymczasem w przypadku lokaty z kuponem nic nie wskazuje na koniec tego serialu. Mało tego teraz kolejne emisje są bardziej atrakcyjne od poprzednich! I na chwilę obecną mamy oprocentowanie aż 9%! To nie tylko zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych edycji, to najwięcej spośród wszystkich lokat bankowych w Polsce na dowolny termin.

Tyle samo oferuje tylko neoBANK na swojej lokacie Wysoki Zysk, którą opisałem tutaj. W neoBANK dziewiątka jest stale od września zeszłego roku ale lokata z kuponem z całą pewnością będzie tylko przez jakiś czas. Bo ostatnia podwyżka oprocentowania z 7,5% na 8% trwała zaledwie niecały miesiąc gdyż o ostatniej ofercie czyli szóstej edycji informowałem 27 kwietnia tutaj.

Bliższe przyjrzenie się parametrom wyjaśnia jednak sprawę tak atrakcyjnego oprocentowania. Bo owszem mamy magiczną dziewiątkę, ale za to skrócono okres deponowania o kolejny miesiąc i teraz można tę lokatę założyć tylko jedną i tylko na jeden jedyny miesiąc a więc za dużo zarobić się na niej nie da.

Niestety cała reszta parametrów lokaty nie uległa zmianie. W dalszym ciągu jest oferowana tylko dla nowych klientów co należy uznać za największą jej wadę. W dalszym ciągu można na niej zdeponować maksymalnie 10 000zł. A więc nie za dużo, na bardzo krótko i tylko dla wybranych.

Sposób zakładania jest bardzo nietypowy. Musimy bowiem poczynić następujące kroki:
1 wypełnić formularz kontaktowy 
2 wysłać do banku. 
3 poczekać na telefon od konsultanta z idei 
4 ustalić z nim termin spotkania z doradcą w jednym z oddziałów banku
5 zachować sms z kodem do czasu spotkania
6 wybrać się na spotkanie do banku i wysłuchać tego co nam powie doradca
7 po rozmowie podać kod znajdujący się w sms i założyć lokatę.

Punkt numer 6 jest oczywiście najbardziej newralgicznym punktem. Bo podczas spotkania doradca będzie chciał nas namówić zapewne albo na drugą odsłonę IKE oferującą 8% którą opisywałem tutaj albo inny produkt długoterminowy oferowany przez bank. 

Przypomniałem powyższą procedurę dość pobieżnie. Jeżeli chcesz faktycznie założyć tę ciekawą bądź co bądź lokatę, polecam przeczytać poniższe linki w których znajdziesz wszystkie szczegóły. Lokatę z kuponem komentujemy od samego początku jej pojawienia się i wskazujemy na wszystkie pułapki, które w sobie ma. A jest ich tyle że nie sposób zmieścić je wszystkie w jednym artykule.

Lokata z kuponem I
Lokata z kuponem II
Lokata z kuponem III
Lokata z kuponem IV
Lokata z kuponem V
Lokata z kuponem VI

Oraz cykl artykułów poczynając od
Jak widać Idea liczy, że na świetne oprocentowanie złowi nowych klientów, nieświadomych tym ile pułapek długoletnie produkty bankowe mają. Świadomi ryzyka pewnie już skorzystali z tej gratki a reszta potrzebuje najlepszego produktu na rynku. A trzeba przyznać, że 9% to już duży magnes nawet jeśli jest to tylko na okres 1 miesiąca. 

Podsumowując czapki z głów za tę podwyżkę. Jak widać Idea może rozdawać karty na rynku lokat. Rzadko chwalę lokaty, ale w każdej dziedzinie jest klejnot w koronie. A w przypadku Idei, jeżeli potrafisz puścić mimo uszu to na co będzie próbować cię naciągnąć doradca to po prostu grzech nie skorzystać.

Ciąg dalszy: Lokata z kuponem VII daje aż 10%

5 komentarzy:

 1. Czy się opłaca, chyba nie na 1 miesiąc, na taką kwotę i jeszcze z doradcą rozmawiać, szkoda zachodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze swojej strony zatem podpowiem, że można zrobić inaczej. Na rozmowę przyjść musisz czy chcesz czy nie. Ale wystarczy, że wszystkie propozycje odrzucimy z marszu. Jeżeli zaproponuje inwestycję w złoto wystarczy powiedzieć, że nie jesteśmy zainteresowani. Przy propozycji funduszy można powiedzieć, że mamy przykre doświadczenia i nie mamy zamiaru w nie wchodzić i tak dalej.
   Przy takim podejściu rozmowa potrwa zaledwie 5-10 minut. Po czym doradca musi nam założyć tę lokatę. Więc mimo wszystko jednak warto. Trzeba jednak pokazać stanowczo, że przychodzimy po lokatę a nie rozmawiać o finansach i naszej rzekomo lepszej przyszłości wspólnie z Ideą.

   Usuń
 2. prosta kalkulacja - 10 tyś na miesiąc przy 9% daje nam 60pln - jeżeli dobrze przelicza się to na poświęcone 2 godziny to warto je poświęcić, inaczej lepiej spędzić ten czas np. przed telewizorem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie taka prosta, mało kto kisi równe 10tys na ror, i te 60pln nie wychodzi nawet. Czysty zysk vs dbNET to 6,5 zł. Jeśli Ci się chce latać dla takiej sumy i odbierać telefony to ok. Ja jednak wolę ankietę rozwiązać w zaciszu domu np. w Toluna i zarobić różnicę w 10-20minut.

   Usuń
 3. Lokata 1M 9% w skali roku, kwota maksymalna 10 000 zł / Rzeczywiste oprocentowanie 7,29%. Konto oszczędnościowe przez www i kuriera u konkurencji 8,1/6,561%. Różnica w % / korzyść w % / kwota / zysk: 0,729%/12 = 0,06075% / 100 * 10.000 PLN. Zysk 6,07-6,50 PLN, "czas założenia ponad tydzień"... % to nie wszystko. PS. Więcej się zarobi prosząc przez 5 minut ludzi na ulicy czy zbierając puszki :) A w nagłej potrzebie można to robić (tylko nie w miejscu publicznym)...

  OdpowiedzUsuń