piątek, 4 maja 2012

Nareszcie dobre wieści o Work Service - akcje już na giełdzie, obligacje tuż tuż


Nareszcie mogę się podzielić długo wyczekiwanymi dobrymi wieściami o Work Service! W połowie lutego tuż po ukazaniu się pierwszych bankowych obligacji Getin poinformowałem Was o świetnej konkurencyjnej ofercie obligacji korporacyjnych oraz o debiucie na GPW w poście Nowa ciekawsza oferta od Getin. Spółkę przedstawiłem bliżej tutaj.

Potem w połowie marca wybuchła afera w związku z publikacją artykułu właścicieli Work Service szukajcie na Seszelach o którym pisałem w artykule Afera wokół Work Service. Przyznam szczerze że chciałem zapisać się na akcje tej spółki ale po całym tym zamieszaniu i dość nerwowym okresie zrezygnowałem z tego pomysłu.

Potem nastała długa cisza, która wzbudziła mój niepokój i wszystkich zainteresowanych. Oferta obligacji była tłusta jak żadna inna, debiut giełdowy zapowiadany jako debiut roku. Wszystko wydawało się zbyt piękne żeby było prawdziwe. Już szukałem na mapie gdzie są Seszele.

I oto mamy już informacje tak o akcjach jak i obligacjach.

Źródło: parkiet.com

Zaczniemy od akcjonariuszy.
26 kwietnia w czwartek o godz 10.00 Work Service zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Właściciele zapowiadają zmiażdżenie rynku, chwalą się rewelacyjnymi wynikami, zapowiadają niestworzone rzeczy i to w czasach gdy mówi się o kryzysie a firmy masowo upadają i to nie tylko budowlane. Dla przykładu w dniu debiutu giełdowego WS upadek ogłosiła firma lotnicza Air Poland. Swoją drogą nie wróży to dobrze słynnej firmie Amber Gold który jest właścicielem linii lotniczych OLT.

Źródło: workservice.pl


Pierwszego dnia faktycznie akcje poszły mocno w górę co widać na powyższym wykresie. Tak więc właściciele akcji mogą się cieszyć: jeśli nerwówki mają już serdecznie dość, mogą odsprzedać akcje i nie muszą jechać na Seszele w poszukiwaniu właścicieli firmy.

A co z posiadaczami obligacji?
Zapisy na obligacje były dużo wcześniej niż zapisy na akcje więc nerwówka trwała o wiele dłużej. Zapisy na pierwszą serię obligacji Getin trwały w tym samym czasie co na Work Service. I już 30 marca zadebiutowały na Catalyst. 

A o obligacjach Work Service wszelki słuch zaginął.

Tymczasem tuż po debiucie giełdowym dostałem informację o tym że oferent spółki czyli DM Copernicus złożył wniosek do KDPW 30 marca. Brakowało jakichś papierków a jakie formalności muszą być spełnione w sprawach urzędowych chyba każdy z nas wie.

Teraz zaś dostałem kolejną informację, że po miesiącu 30 kwietnia, a więc de facto na początku tego tygodnia, uchwałą zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) po rozpatrzeniu wniosku omawianej dziś spółki postanowiła zarejestrować obligacje serii N oraz serii O.

Bliższa analiza dokumentu ujawnia jednak pewien warunek zawarty w punkcie trzecim bo ten właśnie punkt dotyczy serii O na którą trwały zapisy w lutym. KWDP zarejestruje te obligacje dopiero jak otrzyma potwierdzenie że wprowadzono je do Alternatywnego Systemu Obrotu.

Mówiąc bardziej obrazowo i po ludzku - KWDP zarejestruje obligacje Work Service po 3 dniach od momentu wprowadzania ich na rynek wtórny Catalyst.

A więc czekamy cierpliwie dalej. Uchwała jest do wglądu tutaj.

Ciąg dalszy: Work Service - najnowsze wieści

2 komentarze:

  1. Od artykułu trochę czasu minęłu, a słuch o obligacjach i wejściu ich na rynek Catalyst zaginął. Coś w tym temacie wiadomo?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak będzie to na pewno pojawi się o tym info na blogu. Poza tym płatność za pierwszy okres odsetkowy przypada na koniec maja więc wówczas dowiemy się o wypłacalności spółki czyli już w przyszłym tygodniu.

      Usuń