piątek, 8 maja 2015

Propozycja wypełnienia WNIOSKU ZGŁOSZENIA WIERZYTELNOŚCI W POSTĘPOWANIU UPADŁOŚCIOWYM Skok Wołomin.
Zbliża się termin składania wniosków o odzyskanie kasy ze SKOK Wołomin. I tym razem nie chodzi o sprawę OVER100K, ale o odzyskanie swoich udziałów, jeśli ktoś miał ich większą ilość ma ostatnie chwile na wypełnienie wniosku. 

Witam wszystkich polcan’owców i członków byłego SW.
Czas na wypełnienie i darmowe złożenie wniosku mamy do 16.05.2015 jako, że wiadomość w monitorze  ukazała się 16.02.2015 w poz. 1838, wiec niecałe 10 dni pozostało.

Jako, że w sieci nie natrafiłem na żadne przykłady wypełnienia tego wniosku dla byłych członków kasy a trzeba przypomnieć, że jest nas ponad 110 tys. patrząc na nr członkowskie przyznawane członkom jeszcze w październiku 2014, wiec liczba niemała. 
Kwoty roszczeń dla osób, którym do odbioru z SW pozostały jedynie udziały i wkład są od 31zł do 1501zł tak wiec jak łatwo policzyć SW jest nam winne lekko w granicach od 3,41-165,11 mln zł. Większość z nas miała jednak koło 21-25 udziałów co daje kwotę 70-80 mln zł. Teraz już chyba łatwiej zrozumieć, skąd syndyk bierze kasę na swoje 600 tys. zł wynagrodzenia miesięcznie. Jeśli się oglądamy na te kilkaset złotych z obojętnością to godzimy się na powyższy proceder i przyzwalamy rządzącym klikom na okradanie nas. Nagłaśnianie sprawy nie pozwala im w sposób łatwy się wzbogacać naszym kosztem.


Po indywidualne wypełnienie wniosku do prawnika i generowanie dodatkowych kosztów nie opłaca się iść nie wiedząc jakie jest prawdopodobieństwo odzyskania tej kasy. Pewnym jest natomiast, że szanse na odzyskanie są żadne, jeśli nie złożymy wniosku. Każdy podejmuje decyzje samodzielnie a jak można było wyczytać w postach na PP1, PP3, FpG, dla niektórych odzyskanie środków z udziałów jest kwestią honoru.

W związku z powyższym wypełniłem wniosek na własne potrzeby i chciałbym się podzielić tym z wami oraz zobaczyć pozytywne lub bardziej te negatywne komentarze z uzasadnieniem, które ukierunkowałyby nas na jego ewentualne poprawienie. Jeśli już ktoś skorzystał z pomocy prawnika w tej sprawie to zapraszamy do podzielenia się informacjami i korygowanie wniosku. Miejmy nadzieję, że to ułatwi prawidłowe jego wypełnienie osobom, które maja jako roszczenia jedynie udziały i wkład.


Wyczytałem, że tylko członkowie, którzy wymówili udziały oraz wypowiedzieli członkostwo przed ogłoszeniem upadłości mają wierzytelności z tytułu udziałów i wkładu. Osoby, które nie wycofały udziałów nie są wierzycielami Skoku, bo samo posiadanie udziałów nie rodzi żadnych wierzytelności, gdyż SKOK nie jest dłużnikiem jego członków. 

Jak się można łatwo przekonać wchodząc na stronę over 100, trzeba się zarejestrować, podać własne dane i scany dokumentów, ale do tego jest potrzebne posiadanie roszczeń ponad te 100 tys. euro, co dotyczy jedynie kilkuset osób. Wobec tego trudno jest pozyskać z tamtego źródła jakiekolwiek informacje dla reszty, a więc kilkudziesięciu tysięcy osób, zakładając ze wycofali swoje wkłady i wymówili skutecznie członkostwo.


W przykładowym wniosku wziąłem pod uwagę 1 wkład w cenie 1zl oraz 50 udziałów w cenie 30zł/sztukę co jest opisane w par. 12 Statutu SW. Czyli przykładowa wartość roszczenia wynosi 1 + 1500 = 1501zł.


Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć w 2ch kopiach bezpośrednio Sędziemu-Komisarzowi lub posłać listem na jego adres, reszta będzie nieskuteczna.

7 komentarzy:

 1. Kasę ze Skok Wołomin została mi wypłacona przez BFG -natomiast jak udowodnić ze się posiadało udziały -? aby taki wniosek złożyć to na jakiej podstawie-?

  OdpowiedzUsuń
 2. cytuje - Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć w 2ch kopiach bezpośrednio Sędziemu-Komisarzowi lub posłać listem na jego adres, reszta będzie nieskuteczna.
  Pytanie jakie dokumenty dołączyć do wniosku - ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Przerabiałem to. O potwierdzenie posiadanych udziałów należy zgłosić się do Skoku. Po 3 tygodniach jest odpowiedź ile mam u nich udziałów; jednocześnie informują, że udziały mogą być zwrócone, gdy Skok funkcjonuje. Jeśli upadł , to wszystko, co jest na stanie, wchodzi do masy upadłościowej i zgodnie ze statutem udziały nie są zwracane.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jak zgłosić do skoku że miało się udziały i po 3 tygodniach potwierdzą -? to kicha -?

  OdpowiedzUsuń
 5. Skąd taki wniosek można sobie wydrukować w całości o zgłoszenie o udziały i członkostwo

  OdpowiedzUsuń
 6. Wniosek jest na stronie internetowej skok wolomin.pl, wybieramy druki do pobrania. Wniosek musi być wypełniony drukowanymi literami. Pisałam do Skok o zaświadczenie o dodatkowych udziałach , odpisano że nie mogę składać wniosku o wierzytelność gdyż wartość udziałów przechodzi na pokrycie strat Kasy. Co mam robić składać wniosek czy nie składać?

  OdpowiedzUsuń
 7. SKŁADAĆ!!!

  Syndyk na to liczy żeby miał mnie roboty.

  Niezłą kasę i tak bierze - 600 k/m-c
  Chciałbym mieć taką profesję... Pomarzyć można...

  PS.
  Myślę, że Jakubiak z Kwaśniakiem mają od niego odsyp, bo w sumie to KNF rekomenduje syndyka...

  OdpowiedzUsuń