piątek, 19 kwietnia 2013

Aliorek wraca do ofiarowania kasy za założenie kontaW poprzednim artykule pisałem o mało ciekawej ofercie Aliorka na gruperze w której zamiast nagrody pieniężnej ofiarowanej za założenie konta bank zaproponował tylko 4 bilety do kina. Rzecz bardzo mało interesująca

Na szczęście był to jednorazowy wyskok i obecnie potomek Aliora wraca do starych dobrych praktyk nagrody pieniężnej za założenie konta i znów jest to 50 zł. A taka oferta już bardziej zasługuje na omówienie aniżeli próba manipulowania gustami potencjalnych użytkowników. Bilet wstępu był bowiem tylko i wyłącznie do Cinema City a 50 zł można spożytkować na dowolny sposób.

Niestety młody Alior dalej tkwi w twardym postanowieniu by wykluczyć dawnych użytkowników bankowości i adresuje 50 zł tylko do nowych klientów tak taty jak i syna. Sam sobie w ten sposób blokuje drogę do potencjalnych klientów, którzy mogliby się przekonać przy drugim podejściu.


W telegraficznym skrócie terminy:
1. Wniosek internetowy za pośrednictwem gruponu: do 30 kwietnia 2013

Wracają premie pieniężne Źródło: gruper


Uwaga Aliorek nakłada tutaj kolejne ograniczenie:
Wniosek nie będzie zaliczony w Promocji, jeśli Uczestnik złożył inny wniosek internetowy o Rachunek z innego źródła w Internecie niż http://www.gruper.pl po dniu 01.03.2013 r

Zatem jeśli ktoś składał wniosek w marcu czy kwietniu na stronie banku czy z dowolnej reklamy internetowej na dowolnej stronie wówczas będzie traktowany jako stary klient nawet jeśli nim nie jest.

2. Zawarcie umowy rachunku oraz karty debetowej: do 26 maja 2013

3. Jednorazowa płatność kartą wymagana do premii: do 26 maja 2013


Powyższe dwa punkty są trochę sprzeczne. Jak ktoś zawrze umowę rachunku 26 maja to przecież nie zdąży dokonać transakcji kartą, która potrzebuje czasu by przyjść pocztą. Niemniej jednak regulamin podaje takie terminy więc należy raczej traktować płatność kartą jako termin ostateczny a zawarcia umowy dokonać odpowiednio szybciej. Zresztą najlepiej jak zwykle zrobić to wszystko jak najszybciej i obracać gotówką dalej. 


Co ciekawe regulamin stwierdza jednoznacznie że owa premia jest zwolniona od podatku więc nie musimy się martwić koniecznością podzielenia się zyskiem z fiskusem.


4 Wpłata na konto: do 14 czerwca
Zdecydowanie najmilszy moment całego zachodu. Warunki są banalne do spełnienia więc kto nie skorzystał ma jeszcze okazję. O innej promocji, która też trwa do końca kwietnia ale na grouponie dziś na PP2.


3 komentarze:

 1. Ja skorzystałem z tej promocji jeszcze w styczniu i do tej pory nie otrzymałem premii za założenie konta w Alior Sync.
  Spełniłem warunki promocji, tzn. kupiłem darmowy Gruper, wypełniłem wniosek (przed 20 stycznia) oraz dokonałem płatności kartą płatniczą (do 17 lutego).
  Premia miała być wypłacona do 28 lutego, za niedługo miną dwa miesiące od tej daty a ja nawet nie otrzymałem odpowiedzi z banku.
  Wysłałem już trzy reklamacje poprzez system bankowości elektronicznej, zgłaszałem problem u tych durnych konsultantów i jak na razie nic.
  Gdybym chociaż wiedział czy wina jest po mojej stronie czy zawinił bank to miałbym jaką jasność sytuacji.
  Co ciekawe, po założeniu własnego konta poleciłem również konto innej osobie (program rekomendacja) i za to polecenie otrzymałem premię 50 zł dopiero po napisaniu reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jak zakladalem lokate w aliorze, ale bez konta to moge je teraz zalozyc i wezme udzial w prkmocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przytoczonych fragmentów regulaminu jasno wynika, że chodzi o Rachunek, więc mógłbyś wziąć udział w promocji. Radziłbym jednak wczytać się w całość lub po prostu spytać na infolinii.

   Usuń