poniedziałek, 27 lipca 2015

Czas na zerowanie salda czyli przypominajka dla optymalizatorów


Zgodnie z obietnicą przypominam wszystkim zapominalskim o konieczności zerowania salda bankowego. Kto przegapia terminy, temu bank może bez problemu dać mniej o czym pisałem już wielokrotnie.

Tylko do jutra trwa promocyjne oprocentowanie środków w BGŻOptima czyli owe rzekomo najgorętsze konto sezonu 3%, na które trzeba aż dmuchać. Upały jednak właśnie zelżały, to i konto staje się coraz chłodniejsze i już niebawem oprocentowanie spadnie.

Tylko do jutra. Od środy znaczne ochłodzenie


Standardowo konto daje tylko 1,70% co już nie jest tak atrakcyjną stawką i kto zapomni wypłacić środki do innego bankju, od środy będzie mógł liczyć na znaczne ochłodzenie. A ci co wypłacą?

Przekonamy się już w środę co wymyśli Optima. W końcu Optima nie należy już tylko do BGŻ, ale od niedawna właścicielem jest BNP Paribas. Francuzi są co prawda nieobliczalni, ale nie zmienia to faktu, że nowe środki zawsze są dla każdego banku o wiele atrakcyjniejsze aniżeli te co od dawien dawna kiszą się na koncie.

Dla przypomnienia ewakuacja z Millennium była opłacalna. Portugalczycy zachowali 3% dla osób, które dbają o to by ich środki były zawsze nowe. Możemy więc przypuszczać, że na podobny ruch może się także zdecydować także Optima.  

Dla osób które po raz pierwszy spotykają się z taką poradą odsyłam do artykułu Czas na zerowanie konta czyli zadbaj by twoje środki były nowe. Warto też zajrzeć do artykułu Optymalizacja oprocentowania czyli jak podnieść sobie stawkę na koncie wyjaśniającego jak to się odbywa w Millennium, gdzie jest nieco inaczej.

2 komentarze:

  1. Francuziki coś mieszają w nowej tabeli oprocentowania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ha. Podobnie jak "Wyższa Melonikowa kultura bankowości" tak i "Razem dajemy więcej" nabiera nowego bankowego znaczenia. Ale przecież skoro PO uważa że "by żyło się lepiej" (nam posłom przy korycie a nie wam) to banksterzy też dadzą więcej... sobie.

    OdpowiedzUsuń