środa, 28 sierpnia 2013

Recent Comments - nowa funkcjonalność bloga


Polcan czy mógłbyś zrobić jakąś listę ostatnich komentarzy dla łatwiejszego śledzenia co kto ostatnio napisał, tak to się połapać nie można i dużo czasu traci...

Racja. Ten komentarz pojawił się co prawda na blogu Finanse po Godzinach, ale przede wszystkim coś takiego jest potrzebne głównie tutaj. Na Polak Potrafi są treści bardziej ponadczasowe i czytelnicy zostawiają komentarze do artykułów, które pisałem rok temu i jeszcze dawniej.

Niestety dawne artykuły, mimo że są z pewnością dalej wartościowe, mało kto czyta. A jeśli ktoś komentuje i w komentarzu zadaje innym czytelnikom pytania ma małe szanse na odpowiedź. Niosłem się z zamiarem pisania artykułów zbierających co ciekawsze komentarze ale ich rozbieżność tematyczna praktycznie wyklucza tworzenie jednolitego artykułu.


Stąd od dziś dodałem na PP1 nową funkcjonalność bloga czyli Recent Comments. Znajdziecie ją pod sekcją Obserwatorzy w prawej kolumnie i dzięki temu osoby komentujące starsze artykuły będą miały większą możliwość zauważyć oczekiwaną odpowiedź.

Do tej pory nie było czegoś takiego, bowiem standardowo Blogger nie ma ostatnich komentarzu na wyposażeniu. Ma ją jedynie administrator. Okazuje się jednak, że istniej strona na której można znaleźć pomoc w tym zakresie.
Helpblogger pozwala na dodawanie widgetów usprawniających działalność bloga. Od pewnego czasu świta mi pomysł by opisywanie beznadziejnych lokat w bankach komercyjnych zastąpić czymś bardziej konstruktywnym. 

Jeżeli będę kontynuował tradycje na FpG, wkrótce pojawi się tam opisywanie ofert typu lokata w banku X wynosi dziś 2% a w banku Y aż 2,50%. Banki oczywiście będą mówiły o niebywałej okazji, gdzie 2,50% jest rarytasem. Zresztą de facto już to czynią, ale pisanie o tym na blogu to czysta kpina. 

Nie mam zamiaru obierać nikczemnej ścieżki, którą podążają obecnie banki komercyjne. Nietrudno jest znaleźć oferty na 6% a nawet 7% w SKOKach o czym pisałem wczoraj, 10%-15% na obligacjach korporacyjnych o czym tutaj a 20% i więcej na pożyczkach o czym być może w przyszłości i to są na pewno sprawy o wiele bardziej godne uwagi wraz z tworzeniem funduszu stabilizacyjnego. Prawdopodobnie tym torem pójdą wpisy na PP2.

Być może bardziej pomocne od bankowych parodii byłyby porady w zakresie pisania bloga? W końcu blog też może być sposobem na życie jeśli podejdzie się do sprawy profesjonalnie i będzie się miało coś wartościowego do powiedzenia innym.

3 komentarze:

  1. Bardzo dobry pomysł

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście lepiej uniknąć takiego opisywania lokat i skupić się, np. na blogach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dobry pomysł dzięki temu dyskusje będą się toczyły w aktualnych tematach.

    OdpowiedzUsuń