wtorek, 27 grudnia 2011

Żegnamy BGŻOptimę – last minute 28.12. Jest alternatywa - aukcja lokat


Jutro kończy swój triumfalny pochód nowy bank BGŻOptima. Kto założył przed 20 grudnia lokaty w większej ilości, może jutro jeszcze nimi pożonglować. Tylko do jutra można zbierać bezkarnie żniwa i zasiać ziarno na nowo. Jeśli ktoś przelał większe środki może zerwać wszystkie lokaty przelać odsetki i założyć lokaty na nowo.

Przypominam o sesjach eliksir, jeśli ktoś jeszcze przelewa pieniądze z innego banku. Wychodzące 8.00, 12.00 i 14.30 natomiast sesje przychodzące 12.00 16.00 i 18.00. Z wychodzących istotne są tylko dwie pierwsze. Z przychodzących kluczowa jest godzina 16.00 o tej godzinie powinny dojść pieniądze z dwu sesji rannych. Od tej pory mamy tylko pół godziny na założenie ciekawych lokat w liczbie maksymalnie 8

Przyznam szczerze dziwi mnie popularność mojego wpisu o BGŻOptimie. Bije wszelkie rekordy oglądalności na moim blogu. Skoro jednak jest to już na pewno oferta last minute, a wątpię czy wymyślą jeszcze coś tak ciekawego, chciałbym zwrócić uwagę na nowość w innym banku.

Jak dla mnie prawdziwą rewelacją roku był neoBANK. Nie jest bez wad jak praktycznie każdy (płatne przelewy internetowy poza programem Aktywni nie płacą). Ale 9% lokata przebija BGŻOptimę i jest wciąż aktualna. Z drugiej strony oferta lokaty onLINE 8,50% skończyła się niedawno, ale ostatnio poznański bank wprowadził nową ciekawostkę – Aukcję lokat.

Pierwsza edycja aukcji zawierała lokatę 6,45% a więc niemal kopię Optimy, a odsetki przelewane są codziennie na rachunek osobisty. Aukcja trwa bardzo krótko a kwota aukcji to 5 mln dziennie. Szerzej o aukcjach będzie w osobnym wpisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz