czwartek, 29 grudnia 2011

Koniec lokat antybelkowych - Lokata z Kuponem 6,83% na ostatni raz


No i niestety stało się. To na co wszyscy po cichu liczyliśmy czyli że zostanie trzeci raz odroczona data lokat antybelkowych do 2013 zostało pogrzebane. Prezydent podpisał ustawę okołobudżetową co oznacza, że od kwietnia przyszłego roku taki podatek zostanie naliczony.

Cóż, zostaje ostatni raz rozejrzeć się za korzystnymi lokatami kwartalnymi. W tej chwili najciekawszą ofertą jest na pewno Lokata z Kuponem w Idei Bank. Wielu ludzi jest zaskoczonych skomplikowaną konstrukcją tej lokaty, więc postaram się wyjaśnić o co w niej chodzi.

Idea Bank należy do grupy Getin Holding. Getin od tego roku silnie lansuje produkty, które zwiążą klienta z bankiem na długie lata. Produkty te są dość skomplikowane i dla przeciętnego zjadacza chleba zbyt zawiłe żeby je zrozumieć. Ale tutaj rola doradcy finansowego żeby przekonać, że te produkty są świetne i najlepsze na rynku.

Lokata z Kuponem jest haczykiem na klienta. Konstrukcja jest identyczna jak Lokata z Doradcą znaną już od dłuższego czasu z Open Online, tyle że nosi inną nazwę. W obu przypadkach musimy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon od konsultanta. Dlaczego?

Idea bank twierdzi że w dbałości o klienta  starają się unikać kolejek (czyli Gein nie dba?). I owszem w samym banku pustki a uśmiechnięte panie wypraszają delikwenta jeśli nie jest umówiony z doradcą. Telefoniczny kontakt na który czekamy po wypełnieniu formularza, ma być furtką do wejścia na teren banku. Bez umówionego spotkania nie mamy tam czego szukać.

Później zostaniemy poproszeni do osobnego pokoju który ma sprawić na nas dobre wrażenie szczególnej dbałości o klienta. Tu doradca będzie mógł się wykazać swoją siłą perswazji. Jeśli ktoś wie że łatwo go omamić bo za bardzo się nie zna na finansach może tej wizyty żałować.

Nie chcę mówić że z góry jesteśmy skazani na porażkę bo trudno prorokować jaka czeka przyszłość. Ja miałem spotkanie z doradcą w lipcu i po informacji o stanie finansów byłem przekonywany do tworzenia portfela inwestycyjnego, inwestowania w fundusze i na giełdzie. Co się stało w sierpniu każdy wie a ja ciesze się, że nie skorzystałem z porad doradcy a poszukałem bardziej bezpiecznych form inwestowania.

Wracając do lokaty z kuponem. Warto wysłuchać co ma nam doradca do powiedzenia. Warto zanotować sobie co nam doradzał a po pół roku sprawdzić czy oferowane rozwiązania były trafne. U mnie nie sprawdziły się kompletnie co nie świadczy dobrze o nim.

Podsumowując polecam wizytę w oddziale, zapamiętać porady doradcy i je sprawdzić samemu zamiast z nich korzystać. A na koniec pokazać sms od Idei który uprawnia nas do dobrego oprocentowania. Jedyną wadą jest ograniczenie do jedynie dwóch lokat. 

Ciąg dalszy: Co oferują doradcy - lokata z kuponem od środka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz