środa, 28 grudnia 2011

Nowa Aukcja Lokat - co warto o niej wiedzieć


Dziś ostatni dzień na zakładanie jednodniowych konto lokat. Nazywam je konto lokatami gdyż można je zerwać każdego dnia bez utraty odsetek. Co dalej? Wydaje się że ciekawą alternatywą jest nowo wprowadzona aukcja lokat, której regulamin można znaleźć tutaj.

Coż to zatem jest? To kolejna promocja lokaty onLINE, która standardowo jest oprocentowana na 6%. Jesienią mieliśmy opcję podniesienia oprocentowania do 6,86 jeśli zdecydowaliśmy się na wpłacenia równej kwoty 10 000zł. Teraz bank podnosi oprocentowanie do 6,45% na pewno jest go warte uwagi.Lokata trwa trzy miesiące a więc obejmuje chyba ostatni okres bezbelkowy. Ilość lokat jest ograniczona do 5 000 000 dziennie (tylko w dni robocze). Czas trwania promocji nie został podany jest tylko informacja że dzień jej zakończenia zostanie ogłoszony na stronie internetowej (jesienna promocja również miała podobną konstrukcję i trwała prawie 4 miesiące).

Wady: po pierwsze nie jest to lokata o kapitalizacji z procentem składanym. Środki są przelewane codziennie na konto osobiste. Po drugie i chyba najważniejsze bank pobiera opłaty za przelewy w wysokości 0,40 za przelew + 0,20 za autoryzację kodem sms. Z opłaty można być zwolnionym jeśli korzysta się z programu Aktywni nie płacą w którym można zbierać punkty.

Punkty są przyznawane np. za przeniesienie ror do neoBANKu, za polecanie produktów banku. Jeśłi ktoś nie chce robić czegoś takiego otrzyma darmowe tylko 3 przelewy (punkty za wejście) potem trzeba już będzie uiszczać każdorazowo opłatę.

Dostęp do aukcji jest za pośrednictwem zakładki: lokaty/aukcja lokat. Jedna rzecz mnie dziwi. Oferta jest przeznaczona dla wybranych grup klientów. U mnie owszem widnieje opcja Aukcja lokat ale jest zaznaczona na czerwono a w panelu głównym widnieje informacja: 'W tej chwili brak dostępnych ofert w ramach Aukcji Lokat'.

Jak dowiem się czegoś bliżej zaktualizuję dane na tym blogu.
1 Aukcje lokat dostępne są tylko dla nowych klientów. Cóż można się było tego spodziewać.. 
2 Dostałem właśnie  informację następującej treści:

"reklamowana aukcja lokaty onLINE skierowana została do klientów
zakładających konto osobiste lub rachunek techniczny od dnia 21 grudnia
2011 r.
Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem aukcji lokat dla pozostałych
klientów neoBANKu, co nastąpi najprawdopodobniej na początku 2012 roku."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz