wtorek, 13 maja 2014

5% cashback na kartach kredytowych w BPH oraz MillenniumDziś na FpG prezentuję ranking kart kredytowych z cashback. Z wczorajszego rankingu praktycznie wszystkie istotne promocje zostały omówione na moich blogach, natomiast w przypadku kart kredytowych zostały jeszcze kilka nieomówionych plastików.

Liderem rankingu została karta kredytowa BPH oraz Millennium. Czy warto je zakładać? 5% zwrotu i to w dodatku w początkowym okresie na koszt banku to bardzo zachęcająca propozycja. O ile kartę Millennium omawiałem już kiedyś, to oferta BPH na pewno nie była tutaj wspomniana.

Przyjrzymy się zatem bliżej obu kartom. Być może warto będzie wymienić kartę z Citi Handlowego, która niebawem będzie mieć rok. W końcu Citi w tym roku zdecydowanie utrudnił komunikację tak telefoniczną jak oddziałową likwidując tak placówki jak darmowe rozmowy z konsultantami.


1 BPH
W przypadku karty BPH mamy do czynienia z okresową promocją, które trwa tylko przez pół roku. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczęła się na początku 2014 zostało nam jeszcze niecałe 2 miesiące. Tak jak w mBanku mamy tutaj promocję różnych branż, innych w każdym miesiącu. Do końca promocji zostało nam:


Ostatnie dwa miesiące promocji Źródło: bph
Cały problem zatem sprowadza się do zadania sobie pytania czy w maju planujemy wyjazdy a w czerwcu aktywne korzystanie z kin, kabaretów, koncertów czy występów teatralnych.

Co więcej należy brać poprawkę na czasochłonny okres wydania karty. Kartę debetową można niekiedy dostać od ręki, wystarczy jedna wizyta w oddziale, ostatnio zajęło mi to dosłownie 5 minut.  Po czym wpłaciłem we wpłatomacie kasę na konto i już można było robić zakupy z cashback. Prosto, łatwo i przyjemnie.

W przypadku kart kredytowych to nie przejdzie. Trzeba będzie przejść weryfikację zdolności kredytowej, pokazać zaświadczenie o dochodach, nie obejdzie się bez BIK i oczekiwania na kartę, która przyjdzie pocztą. To zmniejsza znacznie jej użyteczność.

2 Millennium
W przypadku Millennium program trwa już od tak dawna, że nawet nie pamiętam kiedy o tym pisałem. Gdy zakładałem konto w Millennium parę lat temu program 5% cashback już obowiązywał i istnieje do dziś. Nigdy jednak z niego nie korzystałem, ze względu na ograniczenia do wybranych sklepów, które bardzo rzadko odwiedzam.

W tych sklepach mamy 5% cashback Źródło: millennium
Listę sklepów widzimy powyżej. należy jednak pamiętać, że opłata roczna za użytkowanie karty wynosi 75 zł, z dodatkowych opłat za jej ubezpieczenia można zrezygnować. I warto to zrobić, bowiem bank domyślnie ubezpiecza karty, co tłumaczy dbaniem o bezpieczeństwo. Nikt wam nie powie, że chodzi o dodatkowy zarobek banku.

Spośród kart znacznie ciekawsze są oferty Citi Handlowego o czym dziś na PP3

Ciąg dalszy: 100 lub 200 zł cashback na karcie kredytowej w Citi Handlowym

4 komentarze:

 1. W BPH karta Bonus kosztuje 190 zł rocznie. Jest jeszcze opłata za wydanie 190zł, ale może zostać anulowana po zrobieniu odpowiedniego obrotu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zestawienie, Twój blog pomaga mi się orientować w sytuacji na runku i wszystkich promocjach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. trzeba na bieżąco śledzić oferty banków co rusz pojawia się jakaś oferta i niestety czasami też coś znika :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko jeszcze trzeba pamiętać ,że każdy cashback jest obciążony podatkiem , a większość banków ma problemy ,lub nie chce sobie dodawać pracy, i nie wydaje ludziom stosownej dokumentacji do rozliczenia . W tamtym roku było dosyć głośno o tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń