sobota, 23 marca 2013

Promocja karty kredytowej mBank na grouponie z czytnikiem Kindle


Cyrki które teraz rozgrywają się na Cyprze raczej nam nie grożą, a banki chociaż ewidentnie robią co chcą i są bezkarne to jednak jeszcze do jakiegoś stopnia są wiarygodne. Stopy spadają o 1,50 pp to banki sobie obniżają wedle własnego widzi mi się: tu o 2 pp tam o 3 pp, totalna samowolka.

Powodem dla którego ich oferta może być jeszcze uważana za atrakcyjną przestają być obecnie depozyty, o czym jutro szerzej na FpG, te bowiem cały czas ostro pikują w dół. Praktycznie jedynym atrakcyjnym produktem są promocje o których zawsze warto napisać kilka słów.

Opisywany w ostatnim artykule mBank w końcu zapłacił obiecane premie, ale co warto odnotować z opóźnieniem. Rzecz niesłychana w przypadku banku, które do tej pory słynęły z solidności i terminowości. W chwili obecnej mBank ma dodatkowo promocję na grouponie a dotyczy ona tytułowej karty kredytowej.


Żeby nie było zbyt pięknie promocja niestety nie jest darmowa, kosztuje 5 zł. Za tę cenę możemy nabyć kartę kredytową o bardzo długiej nazwie World Master Card Miles and More albo World Master Card Miles and More.

Źródło: groupon


Owe Miles and More oznacza zbieranie mil w programie o takiej nazwie oraz wymianie ich na bilety lotnicze lub inne nagrody. Są ludzie którzy lubią bawić się w takie zbieranie punktów. Na start dostajemy 2000 takich mil.

Ile te mile są warte? 
 • dla karty zwykłej za każde 5 zł wydane kartą mBank przyznaje 1 milę
 • dla karty premium za każde 3 zł wydane kartą Premium otrzymujemy 1 milę
Przykładowo bilet lotniczy do Mińska warty jest 10.000 mil. Oznacza to jednak wydanie kartą kwoty aż 50.000 zł. Pomijam tutaj fakt zasadności podróży do Mińska gdzie nie każdy ma ochotę się wybrać, ale taki właśnie przykład podaje groupon.

Terminy. Groupon ważny jest do końca marca aby go otrzymać należy oczywiście wypełnić wniosek internetowy o wydanie karty kredytowej. Link do owego wniosku dostanie przy potwierdzeniu zakupu grouponu a ten ważny jest jeszcze tylko dwa dni.

Istnieje także możliwość przeniesienia karty kredytowej z innego banku. Osobiście jednak uważam, że bardziej atrakcyjne są karty kredytowe przyznające zwykły procentowy cashback pozwalający na dowolny zakup a nie wymianę punktów za określoną grupę produktów zawartą w programie Miles and More.

Atutem oferty mBanku może być czytnik Kindle 5, który bank z kwiatkiem przyznaje za:
 • dokonanie płatności na kwotę 500 zł dla karty zwykłej
 • dokonanie płatności na kwotę 1000 zł dla karty premium
Na te transakcje bank daje nam czas do końca kwietnia. Jeżeli spełnimy wymagania wówczas do końca maja możemy się spodziewać czytnika Kindle 5. Lub z poślizgiem mając na uwadze ostatnie potknięcie mBanku.

Podsumowując oferta jest dość specyficzna. Nie każdy musi lubić wymianę punktów na ograniczony zakres nagród czy posiadać akurat czytnik Kindle. Warto tutaj jednak zaznaczyć: czytnik jest w wersji sponsorowanej a więc zawiera reklamy co będzie pewnie irytować wielu uzytkowników.

9 komentarzy:

 1. Niestety z karty nie można zrezygnować w ciągu 12 miesięcy (tzn. można ale zapłacimy za to) co powoduje że musimy ponieść Opłatę roczną za kolejny rok używania karty głównej w wysokości 200 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie są warunki korzystania z karty kredytowej w mbank?
  W tabeli opłat widnieje coś takiego:
  - Opłata za wydanie karty głównej 10 zł
  - Opłata roczna za każdy kolejny rok używania karty głównej
  200 zł

  A jednocześnie żeby nie płacić za Kindle nie można zrezygnować z karty wcześniej niż po roku.
  Czyli podsumowując ile mnie będzie kosztował ten kindle? Da się zerwać umowę równo po roku, tak, żeby dostać kindle i nie płacic 200 zł za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 3. reklamy zupełnie nie przeszkadzają - nie ma ich podobno wcale podczas czytania - głównie służą jako 'wygaszacz ekranu' - także to naprawdę nie jest wada. Nie napisałeś jeszcze o jednej rzeczy - posiadając kartę, mamy darmowe ubezpieczenie podróżne poza terytorium Polski dla posiadacza karty + maksymalnie dwóch osób towarzyszących. I to z całkiem sensownymi kwotami świadczeń. Wiem bo się skusiłem i dokładnie przeczytałem co będę miał za te 5zł za groupon + 10zł za pierwszy rok korzystania z karty.

  OdpowiedzUsuń
 4. do oshii.kgs: karty przed upływem 12 miesięcy nie zerwiesz więc nie wyrabiając limitu kwotowego lub transakcji (wychodzi 10 miesięcznie) będziesz musiał zapłacić 200zł za drugi rok korzystania z karty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwolnienie z opłaty 200 zl nie jest jakoś dramatycznie trudne (120 transakcji na dowolną kwotę w okresie roku), więc kindle może kosztować 15 zł (+ ew. strata z cashbacku na innej karcie za te 120 transakcji).
  Nie podniecałbym się natomiast ubezpieczeniem, objęcie nim podróży obwarowane jest pewnymi warunkami (zawsze warto przeczytać OWU).

  OdpowiedzUsuń
 6. W umowie o korzystaniu z karty kredytowej M&M Premium, która muszę zaakceptować podczas zamówienia, jest taki są takie zapisy:
  Na podstawie Wniosku o wydanie karty kredytowej (zwanego dalej Wnioskiem) z dnia 2013-03-27 oraz niniejszej Umowy o korzystanie z karty kredytowej mBanku (zwanej dalej Umową) Bank udziela Kredytobiorcy Kredytu bezgotówkowego, złotówkowego na dowolny cel konsumpcyjny w formie limitu zadłużenia na karcie kredytowej (zwanego dalej Kredytem) oraz wyda Kredytobiorcy kartę kredytową MasterCard Miles&More Premium.
  2. Kredyt zostaje udzielony w celu bezpośrednio niezwiązanym z działalnością gospodarczą.
  3. Wysokość Kredytu wynosi 10000 złotych.
  4. Całkowita kwota Kredytu wynosi 10010,00 złotych.
  5. Całkowity koszt Kredytu wynosi 926,95 złotych.
  6. Bank stawia Kredyt do dyspozycji Kredytobiorcy od dnia zarejestrowania karty kredytowej w systemie bankowym,
  nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia niniejszej Umowy. Informacja o zarejestrowaniu karty
  kredytowej jest przekazywana Kredytobiorcy w postaci elektronicznej przy pomocy wiadomości e-mail, sms lub
  komunikatu w Serwisie Transakcyjnym Banku bądź na piśmie.

  Czy to oznacza, że zamawiając kartę godzę się na kredyt 10 000 ?!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam jeszcze dodatkowe pytanie, co to jest ten całkowity koszt kredytu? Jak go tutaj wyliczyli?

   Usuń
 7. Całkowity koszt Kredytu wynosi 926,95 złotych.

  *****************************

  Kredyt oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej, której wysokość na dzień zawarcia Umowy wynosi 16,39% w stosunku rocznym. Wysokość zmiennej stopy procentowej została ustalona jako iloczyn wysokości stopy lombardowej NBP, wynoszącej na dzień zawarcia Umowy 4,75%, oraz określonego przez Bank, stałego w całym okresie kredytowania wskaźnika w wysokości 3,45, z zastrzeżeniem ust. 2.

  ****************************

  OdpowiedzUsuń
 8. Mbank to, mbank tamto. Wszędzie ten mBank. To był dobry bank jakiś czas temu. Ja się dziwię, że ludzie jeszcze korzystają z tego banku, w którym ... jest coraz gorzej.
  A po co ten nowy panel mbanku..? Ehh, kredyty to oni sobie mogą dawać.

  OdpowiedzUsuń