piątek, 14 grudnia 2012

Ukłon Aliora w stronę obligatariuszy oraz akcjonariuszy


Dziś proponuję kolejny ciekawy post od jednego ze stałych czytelników bloga. O tym, że niektóre banki czytają moje blogi bez mojego polecenia, wiadomo od dawna wystarczy zajrzeć chociażby do artykułu Wyjaśnienia Optimy w sprawie porównywarki na stronie banku.

Nie spodziewam się jednak, że w wyniku lektury artykułów publikowanych na blogach banki zareagują na krytykę jakąś zmianą. Opisuję zatem stan faktyczny wyszukując zarazem ciekawszych alternatyw, lub przestrzegając przed dziurami, które banki lubią kopać na n-pasmówkach.

Niewątpliwie wielką dziurą jest wprowadzenie opłaty 8 zł za konto w Aliorze. Chwyt ewidentnie poniżej pasa, całkowicie nie do zaakceptowania i przede wszystkim niegodny dla banku o rzekomo wyższej kulturze, który takimi działami sam poddaje to hasło w wątpliwość. Oczywiście konto jako pierwsze poszło do odstrzału i to bez najmniejszego zawahania.

Pisałem o tym między innymi w artykule Strukturyzowane certyfikaty zwalniają z opłaty w Alior Tymczasem ostatnio dostałem bardzo ciekawego maila. Czytelnik pisze:

Jakiś czas temu był artykuł o zmianach w opłatach za konto w Alior Banku i możliwościach ich uniknięcie. Ubolewał Pan wtedy, że jednak odpowiednie saldo na rachunku maklerskim nie zwalania z tej opłaty. Dziś zauważyłem na platformie internetowe, że Alior rozesłał jakiś czas temu wiadomość o zmianach które takie zwolnienie umożliwią. Widać że Pana czytają i reagują ;) Czyli jednak są jakieś korzystne modyfikacje w ostatnich zmianach regulaminów kont.

Wyższej kultury brak Źródło: alior
 

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 1 lutego 2013 r. zmianie ulega Taryfa Opłat i Prowizji dla Klientów Indywidualnych - część dotycząca rachunków i kredytów odnawialnych.


Najważniejsza zmiana dotyczy Konta osobistego oraz Konta z Programem Lotos Navigator. Począwszy od lutego 2013 r., warunek średniego salda depozytów uprawniający do zwolnienia z opłaty dodatkowej za konto oraz z opłaty dodatkowej za kartę płatniczą w ramach "głównego banku", uwzględniać będzie również saldo na rachunku brokerskim oraz na rachunkach Alior Trader. Dzięki temu korzystając aktywnie z produktów Biura Maklerskiego Alior Banku, będą Państwo spełniać warunek "głównego banku".


Dodatkowo, w Taryfie Opłat i Prowizji wprowadzone zostały nowe zapisy w zakresie opłat windykacyjnych, które obowiązywać będą wyłącznie nowych klientów - zawierających umowę od  1 grudnia 2012 r.

Zmienioną Taryfę znajdą Państwo na stronie
http://www.aliorbank.pl/ w zakładce Przydatne dokumenty. W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z infolinią Alior Banku pod numerem 19 502 lub zapraszamy do odwiedzenia najbliższego oddziału Banku.

Z poważaniem,

Zespół Alior BankuPytanie jednak czy ma to jeszcze teraz sens? Przyznam, iż odzwyczaiłem się już od konta w tym banku skoro obsługa  konta brokerskiego w Aliorze nie wymaga posiadania konta w tym banku. Wystarczy po prostu podpiąć konto w innym banku i dokonywać operacji bezpośrednio z konta maklerskiego na zewnątrz.

Informacja może i fajna ale troszeczkę spóźniona. Jeżeli Alior nie zaproponuje czegoś nowego czego nie ma u konkurencji, raczej nie ma sensu tam wracać a póki co oferta jest co najwyżej po prostu przeciętna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz