niedziela, 6 grudnia 2015

4,00% na pół roku na Nowym Gatunku Lokaty w BPH


Niektóre oferty pojawiają się jakoś niemrawo. Krążą plotki o jakiejś ofercie, bank zaś jakby ją chowa, bo trudno ją znaleźć. Wyszukuję ją jednak i piszę o tym osobny artykuł, jeśli jest to oferta godna uwagi.

Artykuł taki szybko jednak ginie w natłoku kolejnych. Przechodzi przez to niezauważona szczególnie, jeśli ukazuje się na niszowym PP3, a nie na popularnym blogu Finanse po Godzinach. Warto ją więc przypomnieć, tak samo jak było w przypadu 5% cashback z 600 zł zwrotu w T-mobile.

Mowa o ofercie półrocznej lokaty na 4% w Bank Przemysłowo-Handlowym. Przez dłuższy czas ofertę tą trzeba było wręcz szukać. Dopiero od niedawna kampania reklamowa jest bardziej widoczna. A ofercie warto się przyjrzeć bliżej.

Jak zwykle najpierw należy sprawdzić, czy jesteśmy uprawnieni do udziału w tej promocji. W końcu praktycznie każda promocja ma ograniczone grono odbiorców. I nie inaczej jest tym razem, bowiem oferta skierowana jest do osób, które nie miały tutaj konta od 1 stycznia 2015 do 1 listopada 2015.
Jak widzimy na powyższej reklamie, bank nazwał to szumnie Nowym Gatunkiem Lokaty. Nowym bo powiązanym z aktywnym kontem. I faktycznie można mówić o nowym gatunku, bowiem coraz więcej banków decyduje się na taki zabieg, co widać po najnowszym rankingu lokat na grudzień.

Lokata będzie pracować przez pół roku i można tutaj ulokować do 10.000 zł. Trzeba jednak założyć jedno z kont. Do wyboru mamy trzy konta: Lubie To! Konto, Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto, pierwsze z nich wydaje się jednak najlepsze.

Konto nie jest wcale złe

Lubię To! zostało już przetestowane przeze mnie i wystarczą tylko 4 płatności na dowolną kwotę, choćby i symboliczną złotówkę, by karta była za darmo. O resztę nie trzeba się martwić, bo jest darmowe w standardzie:)

Jedyny minus to konieczność dokonywania przelewów na 2000 zł. Może to oczywiście być przelew własny, więc rzecz jest jak najbardziej do przejścia. W końcu przelew to nie jest jakieś szczególne wygórowane wymaganie i znacznie prostszy warunek od płatności kartą na określoną kwotę.

Co ciekawe BPH jest dość liberalny. Gdyby oferta pochodziła od dowolnego banku ze stajni Getin, brak takiego przelewu skutkowałby na pewno obniżeniem oprocentowania do 0,25% i to za cały okres lub w najlepszym wypadku za resztę okresu. BPH obniży tylko w miesiącu kolejnym i tylko jednorazowo. Tak więc kolejny przelew pozwoli wrócić na poziom 4%:)

Link do wniosku o lokatę na 4% na okres 6 miesięcy w BPH

Podsumowując oferta jest skierowana raczej dla optymalizatorów, którzy lubią podkręcać sobie zyski w zamian za drobne czynności. A wymagany przelew + płatności ilościowe zamiast kwotowych są do zaakceptowania. Gorzej gdyby bank wymagał płatności na kilkaset złotych, co byłoby nie do przyjęcia.

3 komentarze:

 1. Przelew na 2 tysiące nie może być z własnego rachunku. Może być z innego banku ale od innej osoby!!!!!!!/w zamyśle organizatorów ma to imitować przelew wynagrodzenia/.
  Można wpłacić w okienku ale wypłata kosztuje już 9pln. A tak to fajna oferta i szkoda, że nie mogę wziąć w niej udziału......
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam:

  Pod pojęciem "zasilenia" konta należy rozumieć: przelewy przychodzące z rachunków prowadzonych w innych bankach, których Klient nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem; przelewy z innych rachunków prowadzonych w Banku BPH SA dla osób fizycznych (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Biuro Maklerskie Banku BPH SA), których Klient nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem; przelewy z rachunków prowadzonych w Banku BPH SA dla firm, których Klient nie jest właścicielem ani wobec których nie jest osobą powiązaną organizacyjnie lub kapitałowo; przelewy z tytułu wypłaty kredytu gotówkowego lub transzy kredytu gotówkowego udzielonego przez Bank BPH SA; wpłaty gotówkowe w kasach Banku. Klient ma możliwość zawarcia umowy lokaty poza pakietem zgodnie ze standardową ofertą Banku oraz możliwość zawarcia umowy konta bez konieczności zawierania umowy lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wymóg przelewu na 2 tys. i to od obcego nadawcy dyskwalifikuje tę ofertę na starcie.

  OdpowiedzUsuń