czwartek, 18 września 2014

5% cashback na apteki na Koncie Nestor w banku pocztowym


Dziś na FpG opisuję dość niecodzienną obietnicę jaką składa bank pocztowy. Obietnica dotyczy dożywotniej gwarancji konta za zero. To wynik błędu jaki Pocztowy zrobił w 2013, wprowadzając opłaty za konto.

Warto to podkreślić. Bank żałuje że wprowadził opłaty i teraz robi ostrą kampanię, która ma być niezależna od tego co się będzie działo na rynku dożywotnio. To oznacza, że warto zachęcać innych do zamykania kont. Im więcej kont zostanie zamkniętych, tym szybciej bank zareaguje polepszeniem oferty.

Ocena konta ZawszeDarmowego jest jednak neutralna. Brak tutaj jakichkolwiek bonusów, a darmowość jest niestety umowna. Jedynym kontem, które oferuje faktyczne bonusy jest inne konto o nazwie Nestor.

To konto jest jednak przeznaczone dla seniorów. Tutaj wymóg płatności kartą jest nieco mniejszy i wynosi 200 zł. Karta jest obowiązkowa jeśli seniorzy chcą mieć konto za darmo. Jeśli bowiem kary nie będziemy posiadać, bank pobierze sobie za to 5 zł.


Źródło: pocztowy.pl

Sprawa bankomatów jest identyczna jak przy koncie ZawszeDarmowego, za to mamy tutaj pewien bonus w postaci 5% cashback za apteki. Dla seniorów, którzy w aptece pozostawiają często lwią część swoich wydatków to nie lada gratka. Jednak aby mieć owe 5% spełniać dodatkowe warunki.

Na szczęście nie są jakoś wygórowane. Trzeba zrobić przelew na 1000 zł oraz wydać kartą nie 200 zł, a 300 zł. Ale uwaga - poza apteką! A więc bank wymusza na seniorach dość duże wydatki. W zamian można oni jednak liczyć nawet na zwrot 50 zł miesięcznie.

Alior w tym roku wprowadził obietnicę 5 lat konta za zero, Pocztowy podbija stawkę oferując konto za zero dożywotnio. Ciekawe który kolejny bank przebije pionierów długoletniej gwarancji za zero.

Na zakończenie dla zainteresowanych tabela opłat i prowizji na koncie nestor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz