sobota, 16 listopada 2013

Galeria promocji bankowych cz 2 - to już 17 promocji


W poprzednim artykule postarałem się zebrać większość najciekawszych promocji bankowych jakie zaproponowano nam w październiku. Było ich tyle, że szukanie wszystkich po dwóch blogach wiązało się z istną akrobatyką klikania, stąd pomysł zebrania ich w jednym miejscu.

Szybko jednak okazało się, że galeria musiała być rozbudowywana, bowiem już po publikacji artykułu zaczęły się pojawiać nowe promocje. I w tym momencie pojawił się problem, albo dopisujemy sobie kolejne promocje do poprzedniego artykułu, albo piszemy nowy artykuł o nazwie Galeria promocji cz.2

Wydaje mi się, że czytelnicy, którzy przeczytali poprzedni artykuł na początku, gdy nie było jeszcze aktualizacji, wchodząc na stronę po raz kolejny i widząc ten sam tytuł nie trudzą się sprawdzaniem czy lista się wydłużyła. Stąd pomysł by dodane promocje zebrać w osobnym artykule. Tym bardziej, że najbardziej popularna promocja wzbogacona jest tutaj o bardzo istotny szczegół!

Bardzo Istotny szczegół - patrz punkt 13 w galerii

Oto promocje dodane już po publikacji pierwszej części artykułu:
9 Getin Bank - 10% za płatności mobilne w Biedronce
Tym razem chodzi o Getin stacjonarny w promocji Codzienne Zakupy. Ale płatności są ograniczone tylko do jednego sklepu.

10 Alior Bank - 5% cashback za Biedronkę aplikacją iKasa
Rozszerzenie starego programu cashback o nowy sklep. Promowany także przez Mapę Okazji o której także możecie przeczytać tutaj.

11 Meritum Bank - 70 zł w Drugiej edycji Programu Poleceń
 Kto chciałby zarobić dodatkowego grosza znajdzie pewne wskazówki w powyższym artykule. Pomysł oczywiście zaczerpnięty z BZ WBK, którego Meritum jakoś nie chce wykorzystać. Promocja trwa do 31 marca 2014 a więc powyższy link aktualny jeszcze będzie przez... 5 miesięcy:)

12 ING Bank Śląski - 100 zł za otwarcie konta
Choć ING przez długie lata potrafił mi zaleźć za skórę wciskaniem kitu, to teraz odrabia zaległości i daje nareszcie zarobić. Kolejna promocja jest dwa razy mniej ciekawa od poprzednich ale i tak jest warto kolejnego comeback. 

13 ING - Podkręcanie zysku za polecanie
Tutaj mamy istotną nowość. Okazuje się, że podkręcanie zysku, które opisane są w powyższym artykule nie jest takie proste. Osoby, które w poprzedniej promocji groupona zamknęły konto po 31 sierpnia, nie dostaną dodatkowych 50 zł za polecenie. Muszą się zadowolić premią tylko 100 zł.

Fatalny nowy warunek


Mamy zatem ważną informację - liczy się szybkość wykonywania zadania. Kto szybko wydał 1000 zł, zgarnął promocję 200 zł jeszcze w sierpniu i zamknął konto, ma okazję na kolejny bonus. Kto zwlekał i dopiero we wrześniu dostał promocyjne 200 zł i dopiero wtedy zamknął konto, nie ma szans na podkręcenie zysku.

14 Toyota bank - 300 zł cashback za promocję na grouponie
Rozeszło się w jeden dzień... i wróciło w następnym tygodniu

15 BZ WBK - 100 zł za Konto Godne Polecenia dla moli książkowych
Dla książkowiczów

16 Raiffeisen - 200 zł cashback za konto R-Allegro w Raiffeisen
Dla zwolenników zakupów na Allegro 

17 Alior Sync - 40 zł za założenie konta 
wkrótce...

6 komentarzy:

 1. Polcan, skąd informacja o tym: "Osoby, które w poprzedniej promocji groupona zamknęły konto po 31 sierpnia, nie dostaną dodatkowych 50 zł za polecenie."?
  W regulaminie poleceń jest zapis o tym, że nowy klient nie mógł mieć konta przez ostatnie 4 miesiące. Pisałeś zresztą o tym w którymś z poprzednich artykułów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z dwóch źródeł. Z wizyty w oddziale gdzie potwierdził to rzetelny pracownik do którego się udaję od tej pory. I z bardziej wiarygodnego źródła, czytelnika który podesłał mi odpowiedni wpis w regulaminie:

   Paragraf 6 punkt 1 a)
   ... nie był posiadaczem któregokolwiek z następujących ror: KONTO DIREKT, KONTO KOMFORT, KONTO VIP, KONTO STUDENT, KONTO KLASYCZNE, przez ostatnie 4 miesiące przed założeniem pierwszego - w okresie trwania promocji - konta osobistego w ING Banku Śląskim S.A.

   Usuń
  2. Potwierdza to zresztą obrazek w którym uwypukliłem (żółty highlight) termin trwania promocji: od 1 września, czyli niejako z definicji promocja musi dotyczyć terminu wcześniejszego.

   Usuń
  3. Dalej nie jestem przekonany. Powiedzmy, że dzisiaj zakładam PIERWSZE konto w OKRESIE TRWANIA PROMOCJI. Więc "przez ostatnie 4 miesiące przed założeniem pierwszego konta" odnosi się do zakresu dat 17 lipca - 17 listopada. Ja to tak rozumiem.

   Usuń
  4. Regulaminy mają to do siebie, że często są niejednoznaczne i stąd często dyskusje w komentarzach.
   Można bowiem rozumieć, że 4 miesiące odnosi się względem początku trwania promocji a więc 4 miesiące wstecz względem 1 września.

   Jak zwykle najlepiej zadać pytanie przez bankowość internetową ING, trzeba przyznać, że odpowiadają rzetelnie i na temat.

   Swoją drogą warto wpisać kod polecający w trzecim kroku wypełniania wniosku, nic to nas nie kosztuje a można tylko zyskać. Jeśli się okaże, że się faktycznie nie da to trudno a jeśli bank się pomyli na korzyść klienta, co się zdarza, to zainkasujemy dodatkowe 50 zł.

   Usuń
 2. Witam
  Poprzednia promocja odbyła się (znaczy jej start) nastąpił chyba w czerwcu 2013. Jeśli ktoś się nagimnastykował i do 28 czerwca wydał 1000 zł. To było najfajniej...bo i tak dopiero zgodnie z regulaminem 200zł dostał dopiero w lipcu a konkretnie 28 ??? ( trzeba było trzymac jałowe konto aż do lipca ) ...komu się chciało od razu isc zamykac konto...mi to zajęło tydzień. I zamknołem w sierpinu jakoś na początku ( co i tak chyba szybko). i na nową promocję się nie łapię gdyż 8 sierpień - 8 grudzień .....Niech ktoś napisze kto wydał 1000zl do końca czerwca i się załapał na promocję 50 zł :)

  OdpowiedzUsuń