sobota, 19 października 2013

Galeria promocji bankowych na zakończenie programu cashback rośnie z tygodnia na tydzień


W ostatnich tygodniach namnożyło się tyle promocji, ze pojawiły sie prośby aby wszystkie zebrać w jednym miejscu dla lepszej orientacji. Są one rozsiane nie tylko w różnych artykułach ale i na w dwu różnych blogach, lepiej więc będzie je zebrać tutaj.

Gdy kończyły się popularne antybelki banki kilka miesięcy przed terminem ich wprowadzenia zaczęły je masowo wycofywać z oferty wycofywać. Teraz o dziwo jest na szczęście zupełnie odwrotnie. Kończy się popularny cashback a banki zamiast wycofywać je z oferty prześcigają się w oferowaniu wyższego zwrotu za zakupy.

Oto lista ostatnich promocji wraz z linkami do artykułów szczegółowo omawiających daną ofertę. Warto tutaj nadmienić, że z każdym tygodniem lista się wydłuża, więc warto tutaj zaglądać częściej:

1 Credit Agricole - Podwajam na okrągło
mSaver z prawdziwego zdarzenia bez robienia klientów w balona jak w przypadku mBanku. Bodaj najlepsza oferta spośród ostatnich propozycji. Przy starannym doborze towaru cashback można regulować w zasadzie dowolnie do blisko 100% w zależności od wydawanej kwoty. Najbardziej optymalny jest zakup między 5 a 6 zł przy wyborze zaokrąglenia do 5 zł. W ten sposób można dokonać około 8 niemal darmowych zakupów.

2. Getin online - Konto Tanie Zakupy
Powrót 10% cashback w nieco okrojonej wersji. Dla osób które zmieniają konto w Getin jest to istna droga przez mękę którą warto opisać w osobnym artykule. Niby nie trzeba przechodzić całej procedury otwierania konta tylko raz kliknąć, ale tak naprawdę jest to najbardziej problematyczne przejście spośród wszystkich kont jakie przyszło mi zakładać.

3. BZ WBK - Konto Godne Polecenia 
4. BZ WBK - Konto 1|2|3
5. BZ WBK - Program Poleceń
Najaktywniejszy bank nie tylko kolejny raz przypomina o swojej promocji Konta Godnego Polecenia ale także dodaje nowe konto ze zwrotem za prąd, gaz oraz TV/internet/telefon. Dodatkowo wznawia nieco okrojoną wersję programu poleceń gdzie polecający zarobić może do 760 zł a polecony do 400 zł. Te 3 promocje zebrałem w ostatnim artykule odsyłam zatem do niego tutaj.

6. Santander - Taka okazja piechotą nie chodzi
5% cashback na karcie kredytowej skomasowany w ostatnie dwa miesiące tego roku. Zwykle banki rozciągają promocję w czasie, tutaj mamy 760 zł w dwa miesiące

7. Citi Handlowy - Premia 200 zł zwrotu
Nieustanna promocja karty kredytowej, oferującej bardzo dobrych cashback w wysokości 66,67% trzeba bowiem wydać tylko 300 zł by otrzymać 2/3 tej kwoty. Dodatkowo mamy tutaj usługę darmowych płatności za rachunki ale trzeba pamiętać, że tego typu transakcje nie są zaliczane do premii

8 Millennium - 5% cashback na karcie kredytowej
Millennium od nowego roku wycofuje 3% cashback w Dobrym Koncie ale zachowuje 5% cashback na karcie kredytowej. Trzeba jednak pamiętać o dziwnych ograniczeniach typu zakupy w Carrefour tylko w... piątki i w niedzielę.

8 Eurobank - 650 zł za NFC
Do banków oferujących cashback dołączył także Eurobank ale tutaj mamy wymagania posiadania telefonu z NFC oraz skorzystania z oferty T-mobile. Warto jednak zajrzeć do komentarzy bowiem anonimowy zaproponował dobre obejście ostatniego problemu.

Jeśli coś pominąłem dajcie znać w komentarzach a dołączę do tej dość imponującej listy październikowych promocji. Jest w czym wybierać, szkoda tylko, że od nowego roku cashbacki będą prawdopodobnie wygasać ze względu na drastyczne zmniejszenie opłaty interchange. To z tej opłaty banki dzieliły się z nami swoimi zyskami.

Być może niektóre banki będą jeszcze oferowały drobny cashback, ale takiego wysypu ofert raczej już nie będzie.


Aktualizacja:
W dwa dni po publikacji artykułu ruszyły nowe promocje:
9 Getin Bank - 10% za płatności mobilne w Biedronce
Tym razem chodzi o Getin stacjonarny w promocji Codzienne Zakupy. Ale płatności są ograniczone tylko do jednego sklepu.

10 Alior Bank - 5% cashback za Biedronkę aplikacją iKasa
Rozszerzenie starego programu cashback o nowy sklep. Promowany także przez Mapę Okazji o której także możecie przeczytać tutaj.

11 Meritum Bank - 70 zł w Drugiej edycji Programu Poleceń
 Kto chciałby zarobić dodatkowego grosza znajdzie pewne wskazówki w powyższym artykule. Pomysł oczywiście zaczerpnięty z BZ WBK, którego Meritum jakoś nie chce wykorzystać. Promocja trwa do 31 marca 2014 a więc powyższy link aktualny jeszcze będzie przez... 5 miesięcy:)

12 ING Bank Śląski - 100 zł za otwarcie konta
Choć ING przez długie lata potrafił mi zaleźć za skórę wciskaniem kitu, to teraz odrabia zaległości i daje nareszcie zarobić. Kolejna promocja jest dwa razy mniej ciekawa od poprzednich ale i tak jest warto kolejnego comeback. 

13 ING - Podkręcanie zysku za polecanie

15 komentarzy:

 1. ja posiadam konto w getin, założoen specjalnie tylko do zakupów paliwa za 3,95 :)
  a tak BTW dlaczego cashback niby ma się kończyć, ja tylko słyszałem o zakończeniu cashbacku w millenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/czy-dni-dobrego-cashback-sa-juz.html

   Usuń
 2. Odnośnie promocji w Eurobank, niestety oferta jest okrojona również co do wspieranych modeli telefonów. Aplikację myWallet mogą zainstalować tylko i wyłącznie modele telefonów podane przez T-mobile na stronie: http://www.t-mobile.pl/pl/mywallet - zgodnie z informacją podaną telefonicznie przez konsultanta

  OdpowiedzUsuń
 3. Na czym polega dokładnie oferta Cashback? Robimy większe zakupy, za które płacimy kartą i w ten sposób odzyskujemy x% wydanych pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakupy nie muszą być większe. Ot zwykłe zakupy na dowolną kwotę, bank je zsumuje i wypłaci moneyback (nazywany tutaj cashback) na nasze konto. W ten sposób masz darmową dodatkową kasę.

   Usuń
 4. Podejrzewałem, że w taki sposób to będzie działać. Dzięki za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 5. PKO - zwrot 10% za rachunki telefoniczne max. 10 zł miesięcznie przez 12 miesięcy. Można aktywować do końca miesiąca tą promocję, Alior Sync zwrot 5% transakcji internetowych, Getin Aktywna Karta/konto dla studenta. W przypadki Getinu takie same warunki we wspomnianych promocjach. Cashback 1% Eurobank. P.S. na stronie facebookowej Meritum ktoś z banku podał informację o kolejnej edycji programu poleceń. Więcej info ma być w tym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podajesz rzeczy stare jak świat a ja zebrałem w artykule tylko najnowsze promocje.

   W takim przypadku można kontynuować listę i dopisać: premie w BGŻ za przelew wynagrodzenia 1%, premiowanie przelewów w BOŚ, darmowy limit w koncie w Millennium przy przeniesieniu itd. Ale to wszystko czytelnicy doskonale znają.

   Usuń
 6. też założyłęm sobie konto w getin, można od razu założyć konto tzw skarbonke i przy zakupach za 100 dają ci na skarbonkę 1 PLN czyli 1% z zakupów, do tego paliwo mogę kupować za 3,95, doliczając że kupie paliwo za 100 jeszcze jedna złotówka zaoszczędzona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja mam w milenium konto i będe musiał w niedługim czasie zamknąć to konto, mam nadzieje że inne banki nie wycofają się z tego typu promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "To konto" - jak mnie cieszy, że są jeszcze ludzie, którzy tak odmieniają. Od razu zwraca to uwagę!
   Większość już niestety mówi "te konto", że już nie będę wskazywał po imieniu. Marek.

   Usuń
 8. ja korzystam z 5% cashbacku na zakupy przez internet w Syncu i mam nadzieje że jeszcze przez jakiś czas będzie. chociaż też cały czas kombinują, teraz trzeba tam pensje przelewać :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Cashback jest trafnym pomysłem, nie wiem, czemu chcą się go pozbyć. Mam nadzieję, ze może coś im się odmieni :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Po tym jak banki wprowadziły CashBack i im to wyszło na dobre, swoją cześć tortu widzą też sklepy internetowe,pasaże czy inne platformy np szmalback czy http://www.lekkikoszyk.pl Dla Nas Kupujących to dadatkowe pieniązki w kieszeni

  OdpowiedzUsuń
 11. CashBack chyba zostanie wycofany po ostatnich zmiana w prowizjach kartowych.
  Ale Banki i tak będą musiały walczyć o klientów więc promocji nie zabraknie :)

  OdpowiedzUsuń