środa, 21 listopada 2012

Zamykamy konto w mBanku


Jak podawałem niedawno wiele z komentarzy to dość wartościowe wpisy. Niestety mało kto czyta te które ukazały się dość dawno temu, dlatego warto dziś przypomnieć jeden z nich jako alternatywa do artykułu publikowanego na sąsiednim blogu. 

Jutro na blogu Finanse po godzinach przeczytacie kolejny odcinek serialu jak zamknąć konto w... Opisywany tam przypadek mBanku dotyczy osób, które założyły konto ale nie aktywowały bankowości internetowej. Przypadek to bardzo rzadki zatem niżej znajdziecie poradę osoby która zamykała konto w mBanku.


Anonimowy napisał: 
W mBanku to zależy od szczęścia. Aby pomóc szczęściu robimy po kolei:

1. Zastrzegamy kartę w systemie podając jako powód "rezygnacja". W ten sposób pozbywamy się opłaty za kartę.

2. Przelewamy wszystkie pieniądze na zewnątrz zostawiając na ekoncie minimum na niespodziewane opłaty (np. za kartę, której nie mamy).

3. Wysyłamy listem poleconym po 15 dniu miesiąca formularze wypowiedzenia z różnymi podpisami - warto podać różne warianty (np. samo nazwisko, imię + nazwisko, podpis przechylony, prosty, itd.). Zwykle 6-10 wypowiedzeń jest ok wraz z pismem, żeby wybrali sobie, to które pasuje do wzoru podpisu.

4. Czekamy do 1 dnia następnego miesiąca. Przelewamy resztę środków i ewentualne odsetki.

5. Czekamy - możemy przez mLinie pytać, czy już zarejestrowali wypowiedzenie w systemie. Nie ma terminu, w którym należy zarejestrować pismo od jego otrzymania.

6. Czekamy 30 dni od zarejestrowania w systemie (nawet jeżeli wypowiadamy z terminem 14 dni z powodu zmian w regulaminu


1 komentarz:

  1. jeśli ktoś pamięta wzór swojego podpisu (który złożył podpisując umowę o konto) - nie trzeba wysyłać kilka formularzy.

    OdpowiedzUsuń