poniedziałek, 19 listopada 2012

Negocjator czyli bierz dziś co chcesz ale do czasu


Na niniejszym blogu wiele miejsca poświęcałem produktom polecanym przez doradców finansowych. W nowej odsłonie bloga poświęcam im mniej miejsca o ile nie wcale gdyż po prostu szkoda na nie miejsca. Nie znaczy to jednak, że ich nie ma a skoro doradcy wciąż nas mamią dziś będą informacje od jednego z czytelników bloga który w końcu dał się namówić na wizytę w Idei.

Pierwszy raport wyglądał tak:
Oprócz ładnej blondynki w recepcji i cieplej herbatki, która mi zaserwowowała, to by było na tyle jeśli chodzi o dobre wiadomości. Zresztą sam niech Pan oceni co o tym sądzi, bo ja to już nic niewiem. Wysokość.lokaty zależy od dodatkowego produktu ,który trzeba nabyć.

Jakie to produkty? Konkretnie trzy. 

 • Inwestycyjny Plan Emerytalny
 • Lokomotywa Europy
 • Stabilny Plan Oszczędnościowy

O pierwszym z nich pisałem na tym blogu. Dwa pozostałe podarowałem sobie, gdyż jak dotąd w żadnym z produktów omawianych tutaj nie znalazło się nic ciekawego. Który więc produkt był najbardziej lansowany?

Na początku jest zawsze uśmiech Źródło: idea

a czytal PAN PRODUKT LOKOMOTYWA? ta ofertę doradca mi szczególnie polecał- ze ten drugi produkt do lokaty może mieć okres 4 m-cy do 4 lat. a lokata wtedy przy kwocie 5000 (bo  ja mu podałem ze dysponuje 10 000, a najlepiej rozlozyc 50 na 50 ) -  9,8% na 3 m-ce. a ILE Z TEGO 2 produktu MOZNA ZYSKAC? SAM CHYBA NIEWIEDZIAL.  

NEGOCJATOR polega na tym,ze negocjujemy nie procentami LOKATY I NIE KWOTAMI, a dodatkowym produktem - im dłuższym tym wyższe %.  Przy SPO (15lat) wymyślił lokatę na 3 m-ce  w kwocie 5500 na 25%. Wymyślił jeszcze jeden produkt, którego oferty mi nie chciał przesłać - to te 2 produkty co były w pakiecie z kontem IKE. Wtedy bez konta IKE te 2 pakiety połączone ze sobą  po 10 latach inwestowania umożliwiłyby założyć lokatę na 3 m-ce w kwocie 7000 na 21,23% 

Postraszyłem babkę która umawiała mnie na spotkanie i obiecywała lokaty standardowe do 6m-cy  7-10 % bez konieczności zakładania do nich dodatkowych produktów, że pisze na nią skargę do dyrektora, ze sobie żarty robi z poważnych ludzi i naraża na koszty dojazdowe. Niech się trochę zastanowi zanim drugi raz coś takiego zrobi. A pytałem grzecznie kilka razy a ona upierała się przy swoim.

Typowy obrazek wizyty w oddziale Idei czy Open Finance. Wszystko będzie pięknie damy ohoho i jeszcze więcej. Dają, owszem. Na kwartał w zamian za umowę na kilkanaście lat psychicznego więzienia. Żadna przyjemność. Krótki rzut oka na ów szczególnie polecany produkt znajdziecie niżej.

Ciąg dalszy: Lokomotywa Europy czyli dokąd jedzie ten pociąg

4 komentarze:

 1. dobrze, że jednak nie pojawiłem się na umówionym spotkaniu w Open Finance...;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A może należało się pojawić, uprzednio zrobiwszy rozeznanie w necie, po czym przyszpilić uroczego doradcę czy doradczynię niewygodnymi pytaniami? Miny, jakie potrafią strzelić, bezcenne... Dlaczego tylko oni mają sobie robić żarty z ludzi? W dodatku żarty bardzo kosztowne dla klienta... A niech się trochę pogimnastykują, potrzepią językiem i na koniec obejdą smakiem, bo im się potencjalny dawca kapitału wyśliźnie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. przez telefon co innego, na spotkaniu mówią co innego. do każdej z potrzeb i scenariuszy idealnie pasuje super lokata, o któej nazwę tzeab było zapytać, ale ona tak naprawdę nie jest ważna..
  nawet dają komputer, żeby się zalogować do systemu banku i wpisać przelewy. wystarczy zrzut ekranu z systemu transakcyjnego (bo przelew musi chwilkę poczekać nim wyjdzie i do tego czasu nie wydrukuje się potwierdzenia, a oni nie mają więcej jak godzinę czasu). o regulamin (załącznik 1) trzeba poprosić, w umowie nie wig20 o którym pan się rozwodził, tylko jakiś padający indeks niemieckich spółek.. tyle samo warci co openfinance. na szczęście przelewy oczekujące można wycofać, a brak wpłaty powoduje brak zawarcia ubezpieczenia.

  przy okazji genialny produkt dla firm - faktoring, wystawiam fakturę na 100tys zł i za 2.99 miesięcznie mam pieniądze odrazu, a wracam im jak klient zapłaci..
  na koniec rozmowy okazało się, że to 2.99% od kwoty.
  tutaj pan juz nie użył ani razu słowa procent, jak przy zachwalaniu lokaty..

  sorry za chaos, ale pan z panią naładowali mnie energią :)
  ciesze się tym bardziej, że wycofałem przelewy i nie wdepnąłęm w ten pociąg

  OdpowiedzUsuń
 4. lokomotywa II prosze na ten produkt uwazac

  OdpowiedzUsuń