poniedziałek, 1 października 2012

Ranking lokat październik 2012 już na nowym blogu


Nawyki to rzecz to którą bardzo trudno przełamać. Wiele osób zagląda na tego bloga tylko dla rankingu lokat, które posiadają linki do szczegółowego omówienia. Dla tych osób i reszty informacja, że od tego miesiąca taki ranking będzie publikowany na blogu Polak Potrafi 2 i tam też znajduje się najnowszy ranking. Można tam dotrzeć za pomocą tego linka

Dla osób, które zaglądają tu tyko w poszukiwaniu najnowszych ofert obligacji korporacyjnych również mam tę samą informację. Zapisy na spółkę z branży windykacji już trwają a ponieważ to oferta prywatna o ograniczonej puli, jak zwykle kolejność zapisów decyduje o przydziale. Szczegóły pod tym linkiem.

4 komentarze:

 1. jak RPP obniży stopy procentowe to już lokaty nie będą tak atrakcyjne i chyba czas najwyższy szukać alternatywy dla nich może fundusze obligacji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie preferuję funduszy. Natomiast same obligacje korporacyjne jak najbardziej. Chociaż lokaty będą zawsze atrakcyjne ze względu na brak jakichkolwiek zbędnych opłat i kruczków. I raczej to się nie zmieni.

   Usuń
 2. Fundusze obligacji spisują się całkiem nieźle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to są fundusze i nikt tutaj nie zagwarantuje stałego zysku powyżej 10%. Mało tego mogą spaść w każdej chwili a za spadek i tak zapłacimy. Zresztą nawet gdyby miały trend boczny to też strata gdyż inflacja uszczupli nasz kapitał, gdyby miały trend lekko wzrostowy to też strata, bo na lokatach można zarobić lepiej.
   Funduszami zajmowałem się w latach zerowych i nie wspominam tego zbyt dobrze.
   Ale to już temat z zakresu teorii finansów co zajęłoby przynajmniej kilkanaście artykułów. Ten blog nie jest i raczej nie będzie o funduszach.

   Usuń