czwartek, 25 października 2012

Dziwne regulaminy Millennium czyli ciekawe spostrzeżenia czytelnika


Dziś chciałbym zaprezentować ciekawy mail, który otrzymałem niedawno od jednego ze stałych czytelników mojego bloga. Otrzymuję raz na jakiś czas prośbę o zaprezentowanie oraz wyjaśnienie kodów MCC. Artykuł na ten temat wkrótce się ukaże na blogu Polak potrafi 2.

Warto zwrócić uwagę na ciekawe dostrzeżenie pewnej nieścisłości w ofercie dobrego bądź co bądź banku Millennium, który od tego miesiąca znów przyciągnął do siebie klientów swoją ofertą konta oprocentowanego na 6,50%. Ponieważ list wydaje mi się godny uwagi gdyż dotyczy dość istotnej kwestii zwrotu lub nie w niektórych punktach usługowych, prezentuję go tutaj bez skrótów.


Witam,
Chciałbym zwrócić uwagę na małą ciekawostkę, która przed chwila zaobserwowałem.
Otóż namówiłem ostatnio mojego ojca na założenie dobrego konta w millenium, żeby otrzymywał zwrot za paliwa i jedzenie. Poczytałem regulaminy poszukałem informacji o sklepach/stacjach kodach MCC itd. Wyszło że większość będzie się kwalifikowała do zwrotu.Mowa o tym koncie Źródło: millenniumDzisiaj wraz z bratem rozmawialiśmy na temat tego konta i zaczęliśmy sprawdzać kody MCC z jego starych transakcji i porównywać z tymi w regulaminie dobrego konta. Wtedy okazało się, że stacja benzynowa na której mój ojciec najczęściej tankuje nie zakwalifikowałaby się do zwrotu. Ale byłem pewien, że sprawdzałem to wcześniej i się znajdowała na liście.

Po przeszukaniu historii przeglądarki dziewiarstwem istnienie DWÓCH regulaminów zwrotu (różniących się załącznikami). Po dokładniejszym przeczesaniu strony banku udało mi się dostać do obydwu. Pierwszy regulamin po wejściu na stronę/konta osobiste/dobre konto i na dole po lewej mamy dokumenty i tam regulamin zwrotu 3%. Jest ono dostępne tutaj

Ale jeżeli wejdziemy na karty płatnicze i potem w tekście "Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie oferty w Przewodniku użytkownika - Dokumentach - zakładce Regulamin." wejdziemy do przewodnika zużytkowania. To tam w dokumentach na pozycji 6 jest regulamin w takiej postaci


Pierwszy regulamin zawiera dwa kody MCC mniej niż drugi (sklep 5331, oraz stacje 5983). Właśnie ten drugi kod 5983 posiada interesująca mnie stacja benzynowa.
  

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że bank załącznik może zmienić i kody MCC mogą ulec zmianie ale ciekawostka jest, że obydwa dokumenty i załączniki maja taka sama datę obowiązywania 14 lutego 2011.

Bank w którymś momencie zmienił kody w dokumentach nie aktualizując nawet daty, nawet nie wiem który z tych dwóch załączników jest aktualny. Wraz z umowa podpisana 25-09-2012 ojciec otrzymał regulamin ten drugi z większa ilością kodów MCC (korzystniejszy).

Dla mnie nie pojęte jest, że bank możne sobie aktualizować dokumenty wedle własnego uznania nie informując nikogo, a co najgorsze nie zmieniając nawet daty. Już nie mówie nawet o tym, że dwa rożne regulaminy są jawnie dostępne na stronie.


Jutro będę dzwonić na infolinie w celu wyjaśnienia, które kody obowiązują. Przy okazji może dowiem się dlaczego na wyciągu nie można sprawdzić kodów MCC przeprowadzonych transakcji.

PS

Znalazłem jeszcze jeden link do innej kopii regulaminu, którą można znaleźć tutaj

ale nie moglem go już odnaleźć na stronie, być może został poprawnie usunięty.

5 komentarzy:

 1. Jak sprawdzić z poziomu millenetu, MMC transakcji kartowej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać wpisu o MCC, najlepiej o tym skąd czerpać informację który sklep/stacja ma jaki numer MCC

  OdpowiedzUsuń
 3. http://kodymcc.pl/ na googlu łatwo znaleźć listę kodów, gorzej ze sklepami.. jednak jak się tankuje na jednej stacji to łatwo zweryfikować czy ją akceptuje bank.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli mamy konto w banku BGŻ to infolinia bądź doradca w oddziale może podać kod MCC punktu, w którym zrobiło się zakupy kartą BGŻ. Może w innych bankach jest tak samo?

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy ktoś miał problem z kodami MCC w Meritum? Tam do zwrotu 4% liczą się tylko stacje benzynowe. Tankowałem na stacji przy hipermarkecie i zawsze było OK, ale ostatnio kilku transakcji mi nie policzyli do zwrotu. W odpowiedzi na reklamację odpisali, że nie odpowiadają za nieprawidłowe przypisanie kodów, ale premię (w drodze wyjątku - i tylko raz) doliczyli. Obawiam się że ktoś po prostu przeniósł terminal z hipermarketu, bo na stacji się zepsuł. Jak w takim razie można się dowiedzieć jaki jest kod MCC zanim zapłacę?
  YKS.

  OdpowiedzUsuń